Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofery estradowe BP na ,,15'' Jamo

iwi41 10 Sie 2009 23:38 7114 17
  • Głośniki z kolumn Jamo professional 400 15cali 250w rms 400w max
    Obudowa typu band pass 117L mierzona na oko ze względu na brak danych na temat głośnika. W środku filtr DP
    wytłumiona została tylko dolna komora ok 5cm gąbka
    wymiary 45x45x65 głośnik na 26cm od dołu
    wymiary BR szer.41,4cm wys 5cm
    Napęd RCF lub ADS 500lx tyle samo mają mocy

Deski: 75zł
    Głośniki: miałem
    Koc : 65zł
    Farba: 12zł
    Wkręty kleje i reszta rzeczy ok 50zł

Fajne!
  • #2 11 Sie 2009 00:10
    Skipior
    Poziom 20  

To jest bandpass czwartego rzędu z tego co widzę... Ten raczej zastosowanie znajduje jeszcze w car audio, na estradzie niezbyt, ponieważ nie jest to typ obudowy zapewniający wzrost efektywności, a raczej pozwalający uzyskać sporo niższe zejście przy jej minimalnej stracie, oraz przy małej stracie dynamiki...

Jeżeli koc kupowałeś na same te dwie paczki, to cena którą podałeś jest wysoka... U mnie o wiele taniej miałbyś piękny czarny materiał dla przykładu. Z tym raczej przepłaciłeś, poza tym ok, że tak powiem...

Gdzie chcesz tego używać?

• #3 11 Sie 2009 00:18
    exp3
    Poziom 8  

Witam.

Moim zdaniem, błąd popełniony jest w zastosowaniu pasywnego filtru, jeżeli napedzasz to tym ADS-em [ta koncówka ma wbudowany crossover] to ta cewka która i tak ma za mały przekrój przewodu jest Ci zbedna, w ten sposób napewno tracisz duzo mocy, wizualnie prezentuja sie przecietnie. Konstrukcja bardzo spontaniczna. Jeżeli masz czas i troszke funduszy [chodzi mi o bude] , mozesz poeksperymentowac z tym głosnikiem, bo jak narazie nie masz porównania w odsłuchu, wcale nie twierdze ze to gra xle bo byłbym głupcem gdybym tak sadził, z prostego powodu. ewentualnie możesz sie zmotywowac i googlowac w poszukiwaniu parametrów tego przetwornika.

• #4 11 Sie 2009 14:24
    iwi41
    Poziom 13  

Szukałem 2 godziny i nie znalazłem filtr jest z orginalnej zwrotnicy założyłem ponieważ za dużo średnich tonów było słychać i dzwięk był jak echo w łazience a w rcfie nie mam filtru wiec musiałem tak zrobić.
    A napęd to ads na mostku przy 8 omach 500wat i rcf tyle samo i nie wiem czy mogę podpiąć góry które maja 16ohm i czy coś się stanie.
    Z basreflexem już próbowałem różne kombinacje lecz to rozwiązanie było najlepsze
    Na początku wsadziłem do skrzynki BR grało głośniej ale nie było takiego fajnego basu i zastosowałem BP
    Koc dlatego taki drogi ponieważ kupiłem o ponad 2 metry za dużo a za metr 8zł ;)
    Używam głównie w szkole na holu czasem na sali wcześniej grałem na soltonach ale maja za wysoki bas i chciałem to uzupełnić ;)

• #5 24 Sie 2009 11:32
    Pioso
    Poziom 14  

Jak podłączysz 16ohm pod wzmacniacz 8 to tylko spadnie o polowe moc, i mogą grać ciszej, ale nie koniecznie.
    Przy mocnym graniu spali Ci cewkę w filtrze... zamiast tego kupiłbym crossover..

Jak to gra w tym bp4th ;>? Bo jakoś mnie ciekawią eksperymenty na 15calowcach :D

• #6 24 Sie 2009 11:51
    iwi41
    Poziom 13  

Wiesz cewka i kondensator sa od orginalnej zwrotnicy bałem się że wybuchnie ale nic się nie dzieje.
    Jak dla mnie działa bardzo dobrze, tego chciałem lepiej niż BR
    Gra tak samo a nawet lepiej niż SOLTON
    Subwoofery estradowe BP na ,,15'' Jamo

• #7 24 Sie 2009 14:29
    Pioso
    Poziom 14  

A co to w ogóle są za głośniki?:) Jak nisko Ci zejdzie?

• #8 25 Sie 2009 18:19
    iwi41
    Poziom 13  

Nie mam pojęcia jak zejdzie ale według słuchu nisko :)
    GŁośniki od Jamo 38cm z kolumny Jamo profesional 400

• #9 26 Sie 2009 11:41
    Pioso
    Poziom 14  

On ma miękkie piankowe zawieszenie !?

• #11 28 Sie 2009 21:22
    Pioso
    Poziom 14  

Oj... Estradowe głośniki maja sztywne zawieszenie... wygląda to jak harmonijka.. no cóż.. jak jesteś zadowolony to ok :P

• #12 30 Sie 2009 09:55
    _eddie_
    Poziom 32  

Możliwe, że nisko zejdzie (przypadkowo się wpasowało strojenie) ale nie na szans by skutecznością przebiły te soltony. No i samo to, że są na kaloszu (jamo).

• #13 30 Sie 2009 13:46
    iwi41
    Poziom 13  

Ja sądzę ,że jamo jest dobra firmą ale każdy ma swoje zdanie.

• #14 30 Sie 2009 14:09
    _eddie_
    Poziom 32  

Ja nie twierdzę, że Jamo to złom ale te głośniki nie nadają się do forsowania. Co przeczy ich zastosowaniu w estradowej konstrukcji. Taka prawda.

• #15 30 Sie 2009 18:01
    iwi41
    Poziom 13  

Ale orginalne kolumny też miały spełniać wymagania w estradzie a nie w domu

• #16 30 Sie 2009 21:30
    Pioso
    Poziom 14  

Właśnie w to wątpię... Czy widziałeś kiedykolwiek, gdziekolwiek i jakiekolwiek kolumny estradowe z głośnikami na piankowym zawieszeniu ? : ) Tez nie twierdze że jamo to zła firma.. ale nie wiem w którym kierunku poszli dobierając ten głośnik do kolumny wykorzystywanej na estradzie...

Popieram to że zejdzie nisko.. ale nie zgadzam sie w pełni że zagra wystarczająco głośno.. Będziesz podkręcać bas podkręcać, podkręcać aż w końcu nie będzie nic bo przepalisz cewkę.. Może warto wymienić po jakimś czasie na inne 15" : )?

• #18 31 Sie 2009 21:53
    Pioso
    Poziom 14  

Nie wiem hmm.. polecę Ci to co poleci Ci wiele osób.. STX GDN 38-550-8 albo Eminence Kappa 15LF :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME