Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Astra G - Siłowniki centralnego zamka w tylnych drzwiach

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Astra G - Siłowniki centralnego zamka w tylnych drzwiach
Autor
Wiadomość
CameR
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Katowice

Post#1 Post autora tematu 12 Sie 2009 09:23   

Astra G - Siłowniki centralnego zamka w tylnych drzwiach

Mam problem z oryginalnymi siłownikami centralnego zamka w tylnych drzwiach Astry II kombi z 1998r.
Przednie L i P drzwi, wlew paliwa i klapa tylna blokują się bezproblemowo z kluczyka ,pilota i przez naciśnięcie przycisku blokowania. Działa też ryglowanie w przednich drzwiach.
Drzwi tylne lewe i prawe - umarły, żadnej reakcji na zamykanie i otwieranie.
Czy ktoś posiada rozpiskę złącza (głośnik, szyby el., c.z.) w tylnych drzwiach.
Do siłownika dochodzą trzy przewody. Na dwóch (żółto-czarny i czerwono-czarny) przy sterowaniu c.z. zmienia się polaryzacja napięcia. Jakie napięcie powinno pojawiać się na trzecim przewodzie (niebiesko-czarny) ?
Siłowniki w przednich drzwiach mają wewnątrz mikroswitche , które mogą ulec awarii.
W tylnych siłownikach Astry też są mikro-przełączniki, być może ulegają awarii podobnie jak w Vectrach?
Reset centralki c.z. (odłączenie akumulatora) niczego nie zmienia.
Może macie jeszcze jakieś pomysły i sugestie dotyczące naprawy siłownika centralnego zamka tylnych drzwi w Astrze II (G) ?
Astra G - Siłowniki centralnego zamka w tylnych drzwiach Astra G - Siłowniki centralnego zamka w tylnych drzwiach Astra G - Siłowniki centralnego zamka w tylnych drzwiach
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sie 2009 09:23   

Powrót do góry

Ireneo
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Olsztyn

Post#2 12 Sie 2009 19:16   

Re: Astra G - Siłowniki centralnego zamka w tylnych drzwiach

niebeiski to rygiel,pojawia sie plus przy blokowaniu.skoro na zóltym i czerwonym masz naprzemienne napiecie to sam siłownik do wymiany,lubią się psuć w tych autach.Z przodu są przełączniki do sterowania całym centralnym
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sie 2009 19:16   

Powrót do góry

WITEK1952
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Olsztyn

Post#3 12 Sie 2009 22:09   

Witam serdecznie. Montuje w to miejsce zwykłe uniwersalne za kilkanaście zł. Musisz kupić razem szyną mocującą i cięgnem. Podpinasz pod dzyndzel od blokowania i pasuje. Już kilka aut tak zrobiłem. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sie 2009 22:09   

Powrót do góry

CameR
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Katowice

Post#4 Post autora tematu 12 Sie 2009 22:32   

Myślałem o zastąpieniu orginału uniwersalnym siłownikiem, jednak zastanawiam się co mogło ulec uszkodzeniu wewnątrz starego siłownika.
Kiedyś w Vectrze wymieniałem dwa microswitche wewnątrz siłownika.
Trzeba było rozwiercić jeden nit, rozkręcić obudowę i wylutować dwa microswitche.
W Astrze nie miałem jeszcze okazji tego rozbierać, ale myślę że konstrukcja wnętrza siłownika będzie zbliżona do Vectry.
Powrót do góry

mi-ras-70
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Zabrze

Post#5 26 Mar 2010 09:05pomocny post - solucja   

CameR napisał:
Myślałem o zastąpieniu orginału uniwersalnym siłownikiem, jednak zastanawiam się co mogło ulec uszkodzeniu wewnątrz starego siłownika.
Kiedyś w Vectrze wymieniałem dwa microswitche wewnątrz siłownika.
Trzeba było rozwiercić jeden nit, rozkręcić obudowę i wylutować dwa microswitche.
W Astrze nie miałem jeszcze okazji tego rozbierać, ale myślę że konstrukcja wnętrza siłownika będzie zbliżona do Vectry.

Nie wiem jak wygląda w Vectrze ale rozbierałem siłownik w Astrze, jest prostrzy bo nie trzeba rozwiercać tylko delikatnie odchylić zaczepy. Mikroprzełączniki można dostać w dobrze zaopatrzonym sklepie elektronicznym. Jeżeli ktoś miał w ręku lutownicę to wymiana jest banalnie prosta, trzeba uważać na mechanizm żeby się nie rozpadł. Mnie udalo się wymienić bez problemu, wszystkie drzwi miałem zapieczone, mogłem tylko otwierać mechanicznie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Astra G - Siłowniki centralnego zamka w tylnych drzwiach
Strona 1 z 1