Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

URSUS C360 powietrze w cieczy chłodzącej.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> URSUS C360 powietrze w cieczy chłodzącej.
Autor
Wiadomość
d_daro
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Zamość

Post#1 Post autora tematu 13 Sie 2009 20:59   

Mam problem z moim URSUSEM C360. Po kapitalnym remoncie dmucha powietrze do chłodnicy. Najgorsze jest to że kończą mi się już pomysły.

Wymieniłem:
-tuleje
-tłoki
-uszczelki pod głowicami
-szlif wału itd

Nawet oddałem głowice na sprawdzenie szczelności i nic wszystkie szczelne zero pęknięć wszystkie nie przegrzane przed remontem zplanowane.

Z kąd to może dmuchać?? Dlaczego dmucha??

Bo już naprawdę nie wiem.
Olej 100% czysty nie ma w nim śladu wody ani ropy.
Silnik się nie przegrzewa utrzymuje temperaturę ale denerwuje mnie to bo muszę non stop dolewać wodę do chłodnicy bo non stop wyrzuca.

Jeżeli ma ktoś jakieś sensowne pomysły to proszę o pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sie 2009 20:59   

Powrót do góry

mig29_1979
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Ryki

Post#2 13 Sie 2009 21:37pomocny post - solucja   

Re: URSUS C360 powietrze w cieczy chłodzącej.

Sprawdz czy masz termostat w obudowie zamontowany i sprawny.

Moderowano przez robokop:
Wlepić ostrzeżenie za pisanie bredni ? co ma tu termostat wspólnego, jeśli silnik utrzymuje temperaturę?

Powrót do góry

wpsowa692
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Krośniewice

Post#3 14 Sie 2009 00:04pomocny post - solucja   

Niby termostat nie ma nic wspólnego ale jeśli jest wyjęty a to częsta praktyka to wodę może wywalać.Bo autor nie napisał czy ma bąble w chłodnicy napisał tylko że wywala wodę.
Powrót do góry

d_daro
Poziom 10
Poziom 10

Post#4 Post autora tematu 14 Sie 2009 00:20   

A właśnie jak już zaczynamy temat termostatu to czy możliwe jest to o czym piszę przy braku termostatu?? Pytam w tej chwili teoretycznie i szczerze to sam sprawdzę czy jest na miejscu i czy działa jak należy. Być może komuś to się przyda bądź będzie miał ten sam problem.

Dodano po 15 [minuty]:

W tej chwili upominam moderatora gdyż chciałbym wysluchać wszystkie opinie na ten temat nawet te najbardziej oderwane od rzeczywistości.

A faktycznie mam bomble w chłodnicy i przy okazji wyrzuca wodę.
Jutro zobacze czy faktycznie mam termostat i czy jest sprawny w 100%.
Powrót do góry

Wielkiboss
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Gorzanów

Post#5 14 Sie 2009 00:41   

Może być niedrożny któryś w kanałów wodnych w bloku albo w głowicach. Zostaje tam powietrze. I wtedy w zależności ile tam tego powietrza jest to przy różnych obciążeniach silnika może w tym miejscu wrzeć woda. Im więcej tego powietrza to przy mniejszym obciążeniu wrze woda. Temperatura na zegarach jest wtedy OK, ale w jednym miejscu może się gotować i wypycha wodę.
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#6 14 Sie 2009 14:04   

Nawet jeśli nie ma termostatu to wody nie będzie wcale wyrzucać, jeśli jest, a niesprawny, to silnik będzie się gotował. Wyjmij go całkiem, jesli nadal będzie źle, to albo zabita kamieniem chłodnica, albo pęknięcie tulei.
Powrót do góry

cichus
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 14 Sie 2009 23:09pomocny post - solucja   

Panowie sprawa z termostatem nie jest taka prosta jak sie kazdemu wydaje. Napewno nie wyrzuca wody z winy termostatu. Woda ubywa bo wyrzucają ja pęcherzyki gazu. Teraz pytanie skąd się biora pęcherzyki powietrza w chłodnicy. Odpowiedz jest prosta z któregoś cylindra. Ponieważ piszesz że wstawileś nowe tuleje to podejrzewam ze nie sprawdzilesz ile one wystają powyżej górnego płaszcza bloku cylindrowego. Ktoraś tuleja jest zaniżona i możliwe ze tamtędy przedostaje się ciśnienie do układu chłodzenia. O uszczelce i głowicy nie wspominam bo twierdzisz że była sprawdzana.
A jeżeli ktoś chce wyrzucuć stary termostat i nie wkładać nowego to radzę robić to mądrze. W miejsce starego termostatu należy dopasować odpowiednią rurę PCV, po to aby wymusić krążenie wody na dużym obiegu. Nieprzestrzeganie tej zasady spowoduje bardzo szybkie przegrzanie silnika a w zimę zamarzanie chłodnicy (wszyscy jak znam życie jezdza na wodzie)
Powrót do góry

d_daro
Poziom 10
Poziom 10

Post#8 Post autora tematu 16 Sie 2009 13:52   

Tuleje:
-na pewno nie są po pękane dlatego że po zdjęciu głowic byłaby woda w którymś tłoku i byłoby widać wrzery na tym tłoku do którego dostałaby się woda.
albo woda dostałaby się do oleju a olej mam czyściutki.

-napewno któraś z nich nie jest zaniżona dlatego że przy okazji jak zdjąłem głowice to mierzyłem ile wystają i wszystkie wystają w normie podanej w książce serwisowej do URSUSA C 360 czyli od 0,02 do 0,05mm moje w granicach 0,05mm.

Silnik ten nie miał okazji po remoncie być przegrzany czy też nie był zalany zimną wodą na gorący silnik.

Głowice:
- żadna z głowic nie jest pęknięta dlatego że wszystkie po moim pierwszym poście były sprawdzane na szczelność i wszystkie przeszły.

Termostat:
-sprawdziłem i faktycznie nie było go w korpusie teraz kupiłem nowy i założyłem.

Wczoraj złożyłem całość.
Po założeniu termostatu o wiele lepiej silnik trzyma temperaturę i już nie wysadza wody i nie widać bombli powietrza w chłodnicy. Ciągnik nie miał jeszcze okazji ciężko popracować tylko rozgrzałem go na biegu jałowym to Temp. optymalnej i narazie wszystko jest ok. Nic nie cieknie i nie sączy się. Ale zobaczymy co będzie jak pojdzie w orkę. Tematu jeszcze nie zamykam dlatego że być może przydażą mi się jeszcze jakieś przeboje związane z tym silnikiem.
Wrazie awarii postaram się informować wszystkich zainteresowanych na bierząco.
Pozdrawiam;-)
Powrót do góry

ma3-4ysz
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: prawie Bieszczady

Post#9 16 Sie 2009 14:28pomocny post - solucja   

Czy jak drugi raz składałeś silnik to na takiej samej (nie tej samej) uszczelce pod głowicą czy na innej ?
Spotkałem się raz z czymś takim, że przyczyną "fukania do wody" buła kiepskiej jakości uszczelka, po jej wymianie było OK.
Powrót do góry

mercedesik
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Tychy-oświęcim

Post#10 16 Sie 2009 14:53pomocny post - solucja   

Popieram wypowiedź CICHUS Przy braku termostatu woda nie kraży prawidłowo gdyż miesza sie w obudowie termostatu
i nie chłodzi prawidłowo i na pewno przy najdalszym cylindrze woda Ci sie gotowała i powstawały babelki a wskaznik nie pokazywał przegrzania.
Przerabiałem temat w c-330 jest tak samo nie można wyjmowac termostatu ale można go zmodyfikowac :p
Powrót do góry

d_daro
Poziom 10
Poziom 10

Post#11 Post autora tematu 16 Sie 2009 16:55   

Tak wymieniłem wszystkie uszczelki na takie:
wcześniej też takie włożyłem ale możliwe że też mogłybyć złej jakości.

W sumie to teraz nawet dobrych uszczelek nie ma wszystko to takie badziewie że szok. Próbowałem ściągnąć oryginały do ZETORA 4011 dlatego że powinny pasować do URSUSA C360 i nic z tego. Jedyne co usłyszałem w sklepach to "jak panu tak bardzo na tym zależy to proszę się przejechać do czech i tam popytać" Niestety w polsce trzeba składać z tego co jest tylko że jakośc tych uszczelek zostawia wiele do życzenia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sie 2009 16:55   

Powrót do góry

lukasz506
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Zwoleń

Post#12 16 Sie 2009 20:32   

Popieram teraz nie ma dobrych części, wszędzie pełno rzemiosła i to jeszcze wmawiają że fabryka ze starych zapasów he, he
Powrót do góry

cichus
Poziom 18
Poziom 18

Post#13 16 Sie 2009 21:31   

[quote="d_daro"]

-napewno któraś z nich nie jest zaniżona dlatego że przy okazji jak zdjąłem głowice to mierzyłem ile wystają i wszystkie wystają w normie podanej w książce serwisowej do URSUSA C 360 czyli od 0,002 do 0,005mm moje w granicach 0,005mm.

Jestem ciekawy czym to zmierzyles bo ja nie potrafił bym tego zmierzyć i podejrzewam ze tu na forum tez nikt by tego nie zmierzył. Dodam tylko ze ludzki włos ma przeciętnie grubość 0.08mm.
Powrót do góry

d_daro
Poziom 10
Poziom 10

Post#14 Post autora tematu 17 Sie 2009 00:07   

[quote="cichus"]
d_daro napisał:

-napewno któraś z nich nie jest zaniżona dlatego że przy okazji jak zdjąłem głowice to mierzyłem ile wystają i wszystkie wystają w normie podanej w książce serwisowej do URSUSA C 360 czyli od 0,002 do 0,005mm moje w granicach 0,005mm.

Jestem ciekawy czym to zmierzyles bo ja nie potrafił bym tego zmierzyć i podejrzewam ze tu na forum tez nikt by tego nie zmierzył. Dodam tylko ze ludzki włos ma przeciętnie grubość 0.08mm.

O k...urcze faktycznie sory pomyłka dopiero teraz to zauważyłem za dużo zer dałem chodziło mi o 0,02mm do 0,05mm i że moje wystają ok 0,05mm a mierzyłem szczelinomierzem i liniałem do pomiaru płaskości.
Zaraz zmieniam tego posta z błędem. Dodatkowo dodaję stronę z książki serwisowej jest tam mowa o tym ile mają wystawać:
Książkę serwisową, instrukcję napraw udostępniam w całości w poście poniżej tego tematu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sie 2009 00:07   

Powrót do góry

lukasz506
Poziom 16
Poziom 16

Post#15 17 Sie 2009 21:51   

Witaj kolego d_daro jeżeli by to nie stwarzało problemu to ja bym poprosił o udostępnienie tej książeczki. Pozdrawiam
Powrót do góry

d_daro
Poziom 10
Poziom 10

Post#16 Post autora tematu 19 Sie 2009 00:45   

Książka serwisowa instrukcja napraw do URSUS:

- C 360
- C 360 3P
- C 355
- C 350
- C 4011

może komuś w czymś będzie to przydatne.
Pozdrawiam;-)

Załączniki:
Powrót do góry

lukasz506
Poziom 16
Poziom 16

Post#17 19 Sie 2009 21:14   

Dzięki kolego że zamieściłeś te instrukcje napraw mi się przyda napewno, jeżeli by coś potrzeba było to służe pomocą.
Powrót do góry

mig29_1979
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Ryki

Post#18 22 Sie 2009 20:55   

Ja chcę zwrócić uwagę na działanie moderatora . Wlepiać ostrzeżenia za to ,że moja podpowiedz rozwinęła rozmowę .No i kolega d_daro jest zadowolony jak wymienił termostat.
Powrót do góry

Jędrek59
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Wołomin

Post#19 23 Sie 2009 10:59   

Moderator zadziałał w dobrej wierze, ale okazuje się że błędnie, niektórzy z nas też się postukali (wirtualnie) w głowę- ja też- po przeczytaniu twojego postu, a tu niespodzianka- termostat musi być, bo inaczej, jak mówił mój znajomy: jesteśmy w tzw. obłędzie. Pozdrawiam kolegów, nie oczekuję punktów.
Powrót do góry

Władysław O
Poziom 13
Poziom 13

Post#20 24 Sie 2009 20:24   

Ja się podłącze do tematu i zadam dodatkowe pytanie.Czy uszczelkę pod głowice można montować dowolnie tzn.czy ma górę i dół? bo w instrukcji nic o tym niema
a brat wspominał mi że kiedyś była literka na uszczelce G
Pozdrawiam
Powrót do góry

cichus
Poziom 18
Poziom 18

Post#21 24 Sie 2009 21:58   

Zazwyczaj na uszczelce widnieje napis ''oben'' ''top'' ''AF'' lub jeszcze inne napisy.
Jeżeli na uszczelce nic nie pisze to mozna montować dowolnie.
Powrót do góry

d_daro
Poziom 10
Poziom 10

Post#22 Post autora tematu 25 Sie 2009 12:00   

cichus napisał:
Zazwyczaj na uszczelce widnieje napis ''oben'' ''top'' ''AF'' lub jeszcze inne napisy.
Jeżeli na uszczelce nic nie pisze to mozna montować dowolnie.

Tak kolega ma rację dodatkowo jeśli uszczelka nie ma żadnych napisów to najlepiej ją bardzodokładnie obejrzeć z każdej strony i najlepiej zakładać szerszą stroną miedzianych pierśćieni uszczelniających do bloku silnika ale na ogół jest coś tam napisane że to góra a jeśli nie to bywa też tak że budowa bloku silnika i głowicy uniemożliwia odwrotne założenie uszczelki.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

gracjann
Poziom 2
Poziom 2

Post#23 27 Wrz 2009 10:26   

powietrze moze sie dostawac przez pekniety blok miedzy tulejami,u mnie tak bylo -uszczelka nie pomagala ,trzeba bylo kolkowac ,teraz jest ok
Powrót do góry

adam_bstok
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Suwałki

Post#24 19 Paź 2009 13:26   

Tez mialem ten problem. i nic oczywiscie termostat nie pomagal powietrze to powietrze znikad sie nie wezmie jak tylko z sprezanie w cylindrze...lub i tu byl pies pogrzebany z kanalu wydechowego. Otorz u mnie to nie bylo powietrze dopiero po dluzszym czasie odkrylem ze to spaliny a nie powietrze...glowica miala bardzo male pekniecie pomiedzy kanalem wylotowym a kanalem wodnym nijak tego nie mozna bylo znalezc dopiero gdy kupilem nowa glowice i zaczelem ja zmieniac i sprawdzac czy pomoglo (pracowicie bo trafilem dopiero za 3 razem) pozbylem sie problemu.
Powrót do góry

Rolnicze
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Połajewo

Post#25 19 Paź 2009 20:25   

Szczerze to ja miałem tak samo i jeżdże bez korka pozdro.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Paź 2009 20:25   

Powrót do góry

1marswi
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: świecie

Post#26 05 Lut 2010 19:03   

Miałem to samo przy moim c 355.Walczyłem z tym dość długo i pomogło , gdy pod tuleje podłożyłem po 3-4 miedziane podkładki (oryginalne z Agromy).Tuleja wystaje dużo więcej niż pisano na tym forum.Od kilku lat mam spokój i już o tym nie myślę.
Powrót do góry

ronin0000
Poziom 2
Poziom 2

Post#27 20 Lut 2010 16:09   

moim zdaniem musi byc gdzies peknieta glowica powietrze nie bierze sie z nikad
Powrót do góry

cooler123456789
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Tarnów

Post#28 01 Mar 2010 20:59   

hejka wszystkim,

mnie też dotknął problem przegrzewania się "capka" Ursus C360-3P, było dobrze do czasu zagotowania wody i od tego czasu przegrzewa mi sie przy orce.
Węże są szczelne, chłodnica myślę ze też jest w dobrym stanie, odkręciłem pokrywkę pod którą nie znalazłem termostatu tylko wielką dziurę delikatnie obrosnięntą kamieniem.
Zaobserwowałem też że w chłodnicy są bąbelki wody tak jakby powietrze się gdzieś nagromadzało i wychodziło w tejże postaci. Zastanawiam się czy założyć termostat, bo może to pomoże, tylko jak go założyć którą stroną pisałem że jest tam taka dziura na czym on się będzie trzymał ten termostat?
Olej jest czysty, uszczelki i tego typu rzeczy myślę że też są ok, co to może być czy jest gdzie zarośnięty kamieniem?
Jak ma kto zdjęcie jak powinien być zamontowany termostat bardzo bym prosił o nie.

mam jeszcze jedno pytanie z komina mojego perkinsa leci niebieskawy dymek jak go zapalę,bo później jak się zagrzeje co to oznacza?

pozdrawiam
Powrót do góry

zbigniew125
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: pomorskie

Post#29 01 Mar 2010 21:47   

Witam Jak masz bąbelki powietrza w chłodnicy , to i prawdopodobieństwo iż jest lekki przedmuch na uszczelce pod głowicą . Co do termostatu to montujesz go tym rdzeniem który jest ogrzewany aby go otworzyć [cieńszy koniec] , w kierunku przepływającej cieczy [ogrzanej przez silnik] . tzn na dół cieńszym końcem ,tak aby zamknąć mały obieg [ silnik] , a termostat otwierając się otwiera przepływ cieczy przez chłodnicę . [ duży obieg] Pozdrawiam Zbyszek
Powrót do góry

cooler123456789
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Tarnów

Post#30 02 Mar 2010 09:45   

dzięki Zbyszek, tylko nie wiem czy jest sens montować ten termostat bo go wcześniej nie było?
Jeszcze raz wielkie dzięki pozdrawiam Piotrek
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> URSUS C360 powietrze w cieczy chłodzącej.
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny