Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane Coupe - nie pokazuje ile paliwa na rezerwie.

Creator20 14 Sie 2009 10:05 3958 8
  • #1 14 Sie 2009 10:05
    Creator20
    Poziom 14  

Witam!
    Mam Renault Megane Coupe 1,6 / 16V rok 1999. Komputer pokazuje wszystkie dane na wyświetlaczu, ale po zaświeceniu rezerwy nie pokazuje ile kilometrów zostało do zatankowania. Zamiast tego migają cztery kreski ---- km.
    Początkowo myślałem, że paliwo musi spaść poniżej jakiegoś poziomu, ale po trzech dniach jeżdżenia na rezerwie nic się nie zmieniło a w baku zostały jakieś cztery litry paliwa.
    Czy ktoś wie o co chodzi? Jeśli coś jest niepodłączone to co mam sprawdzić? Czy ja coś źle robię?
    Jeśli ktoś ma instrukcję obsługi tego auta w języku polskim albo angielskim to bardzo bym prosił nawet o jakiś skan.
    Schematem instalacji elektrycznej tez nie pogardzę.
    Za wszystkie porady z góry wielkie dzięki.

• #2 14 Sie 2009 10:12
    georgesgr
    Poziom 41  

To normalne. Pomiar malych ilosci jest dosc nieprecyzyjny, wiec lepiej go nie podawac, aby klient nie mial pretensji, jesli stanie z braku paliwa.
    Pozdrawiam, Georges

• #3 14 Sie 2009 10:14
    Creator20
    Poziom 14  

To znaczy, że on w ogóle nic mi nie będzie pokazywał, czy muszę go np. wysuszyć i zatankować? Bo skoro jest ta funkcja to fajnie by było żeby działała chociaż orientacyjnie.

• #4 14 Sie 2009 10:18
    tomus2k
    Poziom 22  

Normalne prawie we wszystkich samochodach renault tak jest , wynika to z tego że jadąc do ostatniej kropli zobaczyłbyś jaki ten komputer durny bo albo by ci zabrakło paliwa a on by jeszcze pokazywał że ma , albo jechał by mając wg komputera zero paliwa
    Pozdrawiam

• #5 14 Sie 2009 10:29
    Creator20
    Poziom 14  

Dzięki za odpowiedź. Bo myślałem już, że poprzedni właściciel wtykał swoje łapki w instalację i coś namieszał.
    Nadal aktualna prośba o instrukcję normalnojęzyczną (czyli nie rosyjski, nie niemiecki i inne dziwa) i o schemat instalacji jak ktoś ma.
    Kolegom dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam

• #6 14 Sie 2009 10:30
    wiertacz
    Poziom 33  

To jest normalny objaw. Jak ci się zaświeci rezerwa to masz zatankować a nie kombinować ile jeszcze możesz przejechać. Odległość podawana przez komputer i tak jest tylko orientacyjna a nie gwarantowana. Zmienia się wraz z trybem jazdy.

• #7 14 Sie 2009 10:34
    Creator20
    Poziom 14  

Wiem, że jest to odległość orientacyjna a nie gwarantowana i zawsze jak mam rezerwę to jadę niezwłocznie napoić smoka, ale po prostu skoro ta funkcja jest dostępna to fajnie by było, żeby coś się tam wyświetlało jak w innych autach a nie same kreski. Nie bił bym producenta za to, że auto pokazuje 15 km. a ja nie mam już paliwa.

P.S. Czy da się to jakoś podłączyć?

• #8 14 Sie 2009 10:44
    tomus2k
    Poziom 22  

Dodam ci tylko że w amerykańcach np . JEEP pokazuje nawet jak jest rezerwa i jak jest 0 km do przejechania na paliwie wg komputera to dalej jedzie tylko kierowca ma większego stresa :-)))) Instrukcję serwisowe do renault i wszystkie schematy są dostępne , szukaj pod hasłem "dialogsys" lub popytaj na forum renault.

• #9 14 Sie 2009 10:50
    Creator20
    Poziom 14  

Dzięki serdeczne Wam za odpowiedzi. Resztę poszukam sobie faktycznie poza forum, więc temat zamykam.
    Pozdrawiam!

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME