danielde Poziom 19

Joined: 22 Jun 2009 Posts: 681 Location: Bydgoszcz
|
#1
15 Aug 2009 04:08 Zune HD oficjalnie dostępny od 15 września |
|
|
|
Przedwczoraj Microsoft wyznaczył ostateczną datę premiery multimedialnego odtwarzacza Zune HD. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami nowy gadżet będzie dostępny 15 września i będzie występował w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to 16 GB odtwarzacz w kolorze czarnym, druga to 32 GB w kolorze platyny. Ceny wynosić będą odpowiednio 220 USD i 290 USD. Zamówienia wstępne można już składać w takich sklepach jak: Amazon, Best Buy, Walmart , Microsoft Store.
Nowy Zune HD będzie wyposażony w procesor nVidia Tegra APX i będzie potrafił odtwarzać wideo zarejestrowane w HD. Filmy mogą być również wyświetlane natywnie w jakości 720p bez pomniejszania plików, ale tylko na wbudowanym wyświetlaczu odtwarzacza, którego ekran ma rozdzielczość 480x272 pikseli. Istnieje opcjonalny dok ze złączem HDMI, dzięki któremu możemy użyć Zune HD jako źródła wideo wysokiej jakości. Nowy gadżet Microsoftu wyposażony jest w dotykowy ekran OLED i radio HD. Organiczny wyświetlacz umożliwia odtwarzanie muzyki przez 33 godziny, a filmy będzie można nieprzerwanie oglądać przez 8.5 godziny.
Zune HD komunikuje się również przez Wi-Fi. Wyposażony jest w przeglądarkę opartą o IE 6 Mobile z obsługą gestów i klawiaturą ekranową.
Źródło:
http://www.electronista.com/articles/09/08/13/zune.hd.launch.set/
|
|