Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak pozbyć się pliku RECYCLRD z pendriwa?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Pogotowie Antywirusowe -> Jak pozbyć się pliku RECYCLRD z pendriwa?
Autor
Wiadomość
mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 15 Sie 2009 22:07   

Jak pozbyć się pliku RECYCLRD z pendriwa?

Raczej nie znajduję opisu takiego zagadanienia więc pytam. Otóż dostałem w prezencie pendriwe 4 GB. Specjalnie nie muszę go używać, ale dręczy mnie zagadnienie. Pamięć jest reklamowa i zawiera katalog RECYCLED oraz oczywiście autorun.inf. Nie wiem nawet co reklamuje bowiem mam poblokowane autorun w związku z wcześniejszymi przejściami. Oczywiście w Win XP brak możliwości poradzenia sobie w wyeliminowaniem tego zbioru (a o to mi chodzi). Nie pomaga formatowanie, plik niezniszczalny. Wydawało się, że poradziłem sobie w Linuxie. Tzn różnymi drogami doszedłem do uzyskania czystego dysku. Ale kiedy wróciłem do Win złudzenie prysło. Wszystko niezmiennie widnieje. A chciałbym pozbyć się tych dobrodziejstw. Czy ktoś potrafi mi podpowiedzieć co da się zrobić aby pamięć była czysta? Niepozbywalny RECYCLED (pomimo formatowania) odtwarza autorun i tak w kółko.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sie 2009 22:07   

Powrót do góry

bslaw
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Supraśl

Post#2 15 Sie 2009 22:13   

Re: Jak pozbyć się pliku RECYCLRD z pendriwa?

Zajrzyj co Ci uruchamia autorun. Wykasuj za pomocą jakiegoś menadżera plików, np.Total Commandera.
Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#3 15 Sie 2009 22:25   

Wyglada na to, ze masz zainfekowany system i po podlaczeniu infekujesz nosnik. Daj log z combofix.
Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Post#4 Post autora tematu 17 Sie 2009 09:16   

Po napisaniu pytania też na to wpadłem. Chociaż po styczniowych działaniach byłem przekonany, że ma wszystko w porządku. Faktycznie w katalogu RECYCLED na dysku znalazłem to co się rozmnaża. Tyle, że w rejestrze nie ma tych wpisów (na razie). Niestety combofix, który posiadałem pochodził ze stycznia i zadziałał w trybie ograniczonym. Próbował się aktualizować, ale mam tam połączenie analogowe i bez rezultatu. Następnie zniknął z dysku. Po mitrężnych działaniach udało sie pozyskać combofix, który nie chce zadziałać. Miga komunikat, że może działać tylko "pod Win 32". Miałem niewiele czasu na zabawę. Dzisiaj na innym sprzęcie uzyskałem combofix, który wygląda całkiem podobnie do tego, który nie uruchamia się. Przy okazji próby pozyskania ze strony niby firmowej kończą się ściągnięciem zbioru counterspy pochodzenia Sunbelt Software CounterSpy 3.1.2775. Co to za ptica i co z tym zrobić?
Aha. Komputer pracuje na Xp z SP3
Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#5 17 Sie 2009 09:19   

Combofix sciagaj TYLKO stad:
http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
lub:
http://www.forospyware.com/sUBs/ComboFix.exe

Nie zaszkodzi tez skan tym co zwykle - Dr.Web CureIt oraz Malwarebytes Anti-Malware. Do tego Panda USB Vaccine.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sie 2009 09:19   

Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Post#6 Post autora tematu 18 Sie 2009 07:23   

A więc chyba zadziałało skutecznie. Combofix unieszkodliwił szkodnika o nazwie Stelth. Po tym udało się toto wykopać z katalogu. Wniosek, że jednak gdzieś było wpisane do rejestru. Sporo treningu (głównie pod Linuxem) nad wyczyszczeniem pendriva prezentu i tego którym przenosiłem combofix (oczywiście zaraził się). Jako ciekawostka ten od przenoszenia znacznie trudniej było czyścić a musiałem dokończyć pod Win. Następnie SpyDoctor znazł jakieś 5 innych robaków a po tym jeszcze jednego. Nie zajmowałem się specjalnie nazwami bo brakuje czasu. I pozostał teraz problem odczytu pendriva (tego od przenoszenia programu). Mianowicie próba otworzenia dwuklikiem kończy się komunikatem "brak dostępu do D". Oczywiście radzę sobie Eksploracją lub Autoodtwarzaniem. Zatem prośba o radę jak go uzdrowić.
I ciekawi mnie, czy wszystkie zarazy przyszły z tym pendrivem, czy zdobyłem je przez sieć.
Tak zrobię, ale dopiero po południu/wieczorem, kiedy będę w pobliżu tego komputera. O ile kojarzę to log na zakończenie działań.
Powrót do góry

Mery84
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Chorzów

Post#7 18 Sie 2009 07:58   

Spróbuj jak podał Kolobos wcześniej użyć Panda USB Vaccine lub FlashDisinfector.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sie 2009 07:58   

Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#8 18 Sie 2009 10:03   

Daj log z combofix w zalaczniku.
Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Post#9 Post autora tematu 18 Sie 2009 18:31   

Ano okazuje się, że zostałem przykładnie ukarany. Mianowicie całkowity brak możliwośći połączenia się z siecią. A jak pisałem mam tutaj możliwość przez modem analogowy. Czyli próba połączenia kończy się komunikatem "trwa przyłaczanie komputera do sieci" a następnie wznawianie wybierania. Dotyczy wszystkich opcji więc wnioskuję, że to wynik działań antywirusowych. Obecnie uruchomiłem system rezerwowy, który nie jest pewny i nie chcę na nim pracować. A logi przekopiowałem i wyglądają jak niżej. I oczywiście prośba o rady na temat uruchomienia sieci. W ciągu najbliższych dwóch dni mogę mieć malutko czasu na zabawy.
Dziękuję na zapas za porady.

Załączniki:
Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#10 18 Sie 2009 22:56   

Wklej do notatnika:
REGEDIT4

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\C]
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{98bdba4c-593e-11dc-8653-d930f18149ee}]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\active setup\installed components\{08B0E5C0-4FCB-11CF-AAX5-81C01C608512}]

Zapisz jako fix.reg i uruchom. Uzyj tez Panda USB Vaccine.
Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Post#11 Post autora tematu 19 Sie 2009 17:16   

Fix poszedł. Łącza nier działają. Przy zastosowaniu okna logowania zwraca komunikat "TCP/IP zgłosił błąd 2. Nie można odnaleźć określonego pliku." I może dodam, że wtym usuniętym zbiorze RECYCLER było coś takiego co nazywało się bodajże "isse.exe" oraz "deskop.ini".
Rejestr świadomie odłożyłem na później. Zmarwiło mnie stwierdzenie, że brak połączeń nie ma związku z działaniami antywirusowymi. N apomysł skonfigurowania nowego połaczenia też wpadłem a także na właczenie funkcji okna logowania. Tyle, że to nie przyniosło żadnych rezultatów i stąd moje pytanie. Za nic nie kojarzę sobie działań mogących doprowadzić do takich zmian. I teraz zaczynam kombinować, czy nie jest wyjściem zastosowanie konsoli odzyskiwania lub ratowania z płyty. Tyle, że płyta o ile pamiętam to SP1 a w komputerze SP3. Dodam, że mam skonfigurowane chyba sześć połaczeń (i jedno nowe) i żadne nie działa.
Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#12 19 Sie 2009 18:40   

Zablokuj dostep do klucza mountpoints2 (opis w podwieszonym temacie). Problem z polaczeniem nie ma zwiazku z infekcja ani tez z tymi plikami.

Usun polaczenie i dodaj jeszcze raz, wszystko powinno sie przeinstalowac.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sie 2009 18:40   

Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Post#13 Post autora tematu 21 Sie 2009 07:34   

Ano złośliwość komputerowa szerzy się. Mianowicie edytowałem poprzedni zapis a nie zostało to uwidocznione. Wczoraj umieściłem kolejny wpis i nie ma go w zagadnieniu. Chodzi o to, że już czyściłem Mountpoint2. Zreszto znalazłem tam jeden wpis. Tworzyłem nowe połączenie i bez oczekiwanego efektu. I teraz pytanie, czy dokonywać naprawy systemu i czy z konsoli odzyskiwania (nigdy nie robiłem), Czy z płyty instalacyjnej. Tyle, że płyta instalacyjna z SP (chyba 1) a pracujący system SP4 (chyba). Gdzieś kiedyś spotkałem się z wypowiedzią, że należy przeprowadzić naprawę połączenia. Ale w rozumieniu edycji to tam jest dobrze.
Ponieważ trochę się pozbierałem z brakiem czasu (na razie) to informuję sznowne forum, że moja informacja o braku czasu to nie było popędzanie, lecz wytłumaczenie dla braku działań.
I znów nie widzę informacji o edytowaniu postu.
Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#14 21 Sie 2009 13:12   

Nie chodzilo o czyszczenie tylko zablokowanie dostepu po czyszczeniu.

Zobacz:
http://support.microsoft.com/kb/169116/EN-US/
http://www.softwaretipsandtricks.com/forum/windows-xp/16005-tcp-ip-cp-error-2-a.html

Zawsze zostaje jeszcze przywracanie systemu.
Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Post#15 Post autora tematu 22 Sie 2009 17:04   

Ponieważ brak sukcesów z siecią kontynuuję marudzenie. Mianowicie DrWeb odkrył jeszcze cztery trojany i ponoć usunął. Co do rad kolegi Kolobas to w pierszym przypadku już chciałem realizować, ale połapałem się, że w moim przypadku ponowna instalacja wygladałaby inaczej, ponieważ postępowanie według wskazówek niemożliwe. W drugim przypadku nie pojmuję co to takiego network adapter. Lecz może spróbuję inną drogą. Oto raport z pracy modemu, gdzie wszystko ładnie, ale następuje rozłączenie.

Załączniki:
Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#16 22 Sie 2009 23:51   

Problemy z siecia nie maja zwiazku z tematyka tego forum. Napisz we wlasciwym dziale.

Do tego tutaj masz google i sobie poszukaj:
http://www.google.pl/search?hl=pl&safe=off&q=TCP%2FIP+reported+error+2+dial-up
http://www.google.pl/search?hl=pl&safe=off&q=%22TCP%2FIP+reported+error+2%22
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Pogotowie Antywirusowe -> Jak pozbyć się pliku RECYCLRD z pendriwa?
Strona 1 z 1