X

fiat punto II g這wica silnika

Krzychskunk 17 Aug 2009 15:12
  • #1 17 Aug 2009 15:12
    Krzychskunk
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    mam do Was nast瘼uj帷e pytanie:
    do silnika punto dostala sie woda, mechanik powiedzial ze prawdopodobnie trzeba wymienic cala glowice silnika z uszczelka...fakt ten mnie zmartwil ale tez zaczalem myslec czemu nie mozna wymienic samej uszczelki ?? czy ten mechanik ma racje czy tylko chce mnie naciagnac na wieksze pieni捫ki ??
    jak to wytlumaczyc ??

z gory dziekuje za odpowiedz:)
  • Helpful post
    #2 17 Aug 2009 15:19
    carrot
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Dosta豉 si woda ? sk康, z uk豉du ch這dzenia, czy z ka逝篡 ?
    G這wic sprawdza si na szczelno嗆 i ewentualne p瘯ni璚ia, nie wymienia od razu na now. Uszczelki oczywi軼ie obowi您kowo nowe
  • #3 17 Aug 2009 15:31
    Krzychskunk
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    sk康 sie tam wzi瘭a to nei wiem ;/ tak powiedzial mechanik !!
    a pojechalem do niego poniewaz podczas jazdy strasznie szarpalo autem i powiedzial ze to woda w silniku
    jesli z ukladu chlodzenia to moze byc jakies pakniecie na glowicy ??
  • Helpful post
    #4 17 Aug 2009 15:34
    vqsoft
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    mo瞠 by po prostu walni皻a uszczelka pod g這wica. wtedy ch這dziwo mo瞠 dosta sie do oleju

dowiedz sie dok豉dnie o co mechanikowi chodzi這, czy sa oznaki walni皻ej uszczelki ? ( znika p造n ch這dz帷y , budyn w oleju i czy dymi na szaro)
  • #5 17 Aug 2009 16:05
    Krzychskunk
    Level 12  
    mechanik powiedzial ze na 100% uszczelka!!
    a jak sie blizej przyjrzy to powiedzial ze moze byc jeszcze glowica do wymiany. Jutro jade do niego a co do plynu to nie zauwazylem zeby jakos szybko ubywalo go raczej w normalnym stopniu sie zuzywa
    a orientujecie sie moze i okolo kosztuje wymiana glowicy i uszczelki do punto II 1,2l ??
  • Helpful post
    #6 17 Aug 2009 16:10
    MakroSerwis
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Helpful post? (0)
    W tych silnikach do嗆 cz瘰te s p瘯ni璚ia g這wicy, ale przewa積ie po dwustu tysi帷ach przebiegu, lub w wyniku przegrzania przy awarii uk豉du ch這dzenia. Uszczelka, to banalna sprawa, Elring nie b璠zie dro窺zy ni 50z. Problem natomiast jest z zakupem g這wicy - u篡wanej i w dobrym stanie, dlatego u篡tkownicy cz瘰to daj g這wice do spawania. Bez dok豉dnej weryfikacji nikt Ci nie powie, co tam konkretnie si sta這.
  • #7 17 Aug 2009 16:18
    Krzychskunk
    Level 12  
    aha rozumie :)
    bardzo dziekuje Wam za szybkie odpowiedzi :)
  • #8 17 Aug 2009 16:52
    vqsoft
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    co do p瘯ania g這wicy to musz powiedzie ze mnie si to nie przytrafi這.
    mimo ze mia貫m fiaty z przebiegiem ponad 220kkm.
    g這wica w 1.2 punto jest identyczna jak panada 1.2 wiec szukaj od pandy , b璠 na pewno 豉twiej spotykane.
    ale na pocz徠ek dok豉dne sprawdzenie
  • #9 17 Aug 2009 16:58
    Krzychskunk
    Level 12  
    to juz zobacze co powie mechanik...ale cos mi sie wydaje ze ten gosc cos kombinuje ;/
    autko jest zadbane, silnik pieknie pracuje a przebieg na 123 tys km no ale zobaczymy jutro :)
  • #10 17 Aug 2009 17:05
    vqsoft
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    jest gaz w tym punto ?
  • #11 17 Aug 2009 20:34
    MakroSerwis
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Helpful post? (0)
    vqsoft wrote:
    co do p瘯ania g這wicy to musz powiedzie ze mnie si to nie przytrafi這.
    mimo ze mia貫m fiaty z przebiegiem ponad 220kkm.
    g這wica w 1.2 punto jest identyczna jak panada 1.2 wiec szukaj od pandy , b璠 na pewno 豉twiej spotykane.
    ale na pocz徠ek dok豉dne sprawdzenie

No wiesz, wszystkie nie p瘯aj :). Do鈍iadczenie takie mam z autami po leasingowymi z lat 2001-2002, kt鏎e mia造 w 90% fabrycznie zak豉dany gaz. By這 kilka przypadk闚 p瘯ni皻ej g這wicy, pomimo 瞠 samochody by造 wcze郾iej serwisowane i nie mia造 praktycznie 瘸dnych awarii.
  • #12 17 Aug 2009 20:40
    Krzychskunk
    Level 12  
    ten grat jest na benzynke ;)
  • #13 17 Aug 2009 21:30
    bandi21
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Ja wielokrotnie wymienia貫m uszczelk w takim aucie ale nie trafi貫m nigdy na p瘯ni皻 wi璚 nie jest tak 幢e. My郵 瞠 i tym razem wystarczy wymiana samej uszczelki.Od siebie dodam 瞠 kilka razy w tych fiatach by wyciek p造nu na oringu rurki przy pompie wody co doprowadzi這 do p騧niejszego defektu uszczelki pod g這wic.Radz sprawdzi!!
  • #14 17 Aug 2009 22:23
    vqsoft
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    og鏊nie trzeba przyzna ze silniki grupy fire so b.dobre
    zar闚no 1.0 1.1 i 1.2 to sa motorki bli幡iacze i naprawd nie do zabicia

co do wymiany uszczelki - da rade je郵i zrobi to zgodnie ze sztuk - czyli oryginalna uszczelka, nowe szpilki , u przede wszystkim planowanie g這wicy
  • #15 19 Aug 2009 09:15
    Krzychskunk
    Level 12  
    mechanik powiedzial ze uszczelka jest na 100% do wymiany i jak mu przywiazlem autko to powiedzial ze glowice wysla do jakiejs firmy ktora sprawdzi czy nie ma jakis pekniec i tyle co zrobia to wlasnie wyrownaja czesc glowicy pod nawa uszczelke :)
    a jeszcze mam pytanko:)
    silnik od zewnatrz jest chlodzony plynem z chlodnicy...i czy gorna czesc z dlona czescia silnika jest ze soba polaczona?? to znaczy czy to jest jeden obieg wody czy gora i dol jest osobno chlodzona ??:) srednio sie znam na tym ;)
  • #16 19 Aug 2009 14:11
    bandi21
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Ch這dzenie wodne masz w bloku silnika tylko wok馧 cylindr闚 oraz w g這wicy.Poni瞠j dolnej kraw璠zi cylindr闚 silnika ch這dzenia nie ma.Po co pytasz ?
  • #17 21 Aug 2009 14:37
    Krzychskunk
    Level 12  
    o chlodzenie to pytam tak z czystej ciekawosci ;)
    czyli sa dwa osobne obiegi ??

niestety mechanik powiedzial ze glowica jest peknieta;/
    orientujecie sie moze w cenie takiej glowicy ??
    pytam bo mechanik zazyczyl sobie za sama glowice z uszczelka 630 zl + robocizna!! myslalem ze taka glowica bedzie wiecej kosztowac !! czy moze dal jakas uzywana ??
  • #18 25 Aug 2009 21:38
    vqsoft
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    poszukaj od pandy 1.2
    co do obieg闚 to g這wice i cylindry s ch這dzone ciecz kt鏎a kr捫y w jednym obiegu ( niby sa dwa ma造 i du篡 ale to tylko w kwestii ogrzewania itp)
    nie zapomnij jednak ze duz robote odwala system smarowania. To olej ch這dzi cylindry od 鈔odka a t這ki od spodu itp
  Search 4 million + Products
Browse Products