Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 17 Sie 2009 20:13
    rzuczek
    Poziom 17  

Mam problem z monitorem Dell E173FPb. Wewnątrz płytka Benq. Wymieniłem tranzystory kluczujące 2SC576 (4 X) oraz kondensatory (150nF 100V 4X) . Nadal to samo. Co jeszcze może być uszkodzone ?

Dziękuję z góry.

Szkoda mi wywalić ten monitor...

P.S. Parę punktów lutowniczych poprawiłem...

• #2 17 Sie 2009 22:03
    jjjonasz
    Poziom 18  

Cytat:

Co jeszcze może być uszkodzone ?

Wszystko.
    Zacząłbym od sprawdzenia bezpiecznika FP751 2A, i wymiany wszystkich kondensatorów elektrolitycznych od 10 do 470uF / 25V i sprawdzenia napięć.

• #4 15 Wrz 2009 11:19
    rzuczek
    Poziom 17  

Wymieniłem wszystkie elektrolity, i to samo.
    IRFUxxx nie mam

Dziękuje wszystkim za pomoc. Poddam sie z tym Monitorem padły albo swietlowki albo trafo. Kupno ich sie nie opłaca.

• #5 22 Wrz 2009 09:33
    _prusak_
    Poziom 23  

rzuczek napisał:
    Wymieniłem wszystkie elektrolity, i to samo.
    IRFUxxx nie mam

Dziękuje wszystkim za pomoc. Poddam sie z tym Monitorem padły albo swietlowki albo trafo. Kupno ich sie nie opłaca.

Trafko można w łatwy sposób sprawdzić, bezpiecznik oraz tranzystory również. Czemu kolega rezygnuje skoro monitorek jest prosty i można się trochę pobawić z pozytywnym wynikiem??

• #6 22 Wrz 2009 20:15
    rzuczek
    Poziom 17  

Drogi Kolego

1. Bezpiecznik jest sprawny
    2. Tranzystory też są sprawne

Jeśli jest uszkodzone trafo to nie opłaca mi się go wymienić. Monitor nie jest w Polsce jest w Szwajcarji i nie opłaca się go mi wieźć do Polski jak nie jest sprawny. Tu można kupić nowe Monitory 19 cali 1440 X 900 po 300zł.

Dziękuję za zainteresowanie

Pozdrowienia

• Pomocny post
    #7 09 Lip 2010 17:11
    qwer777
    Poziom 8  

Najczesciej siada jedno z 4 traf inventera ( u mnie akurat 2 liczac od gory obudowy ) jesli siadzie to trafo czesto pali 2 tranzystory obok niego 2SC576 lub 2SC5707 (w zaleznioci od modelu monitora) . Czesto po wymianie samych tranzystorow monitor dziala dobrze lecz przypalone trafo daje za duze obciazenie i z czasem dzieje sie to samo

• #8 02 Paź 2010 15:27
    rzuczek
    Poziom 17  

Tak to było trafo. Niestety monitor już z braku miejsca wywalony....

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty