X

budowa silnika dwusuwowego

20 Aug 2009 16:50 SZszympek;)
  • #1 20 Aug 2009 16:50
    szympek;)
    Level 20  
    Helpful post? (+1)
    witam mam pytanie jak zbudować tanio model silnika dwusuwowego (a może bardziej się opłaca kupić w modelarskim czy w necie)co do budowy zaciekawiła mnie strona :
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_dwusuwowy
    ale poza tym co na tej stronie widziałem to dalej nie mam pojęcia

z góry dzięki ;->
  • #2 20 Aug 2009 17:17
    Spacewalker
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Nawet taniej cie wyjdzie kupic jakis silnik od kosy czy piły spalinowej, przynajmniej jego utrzymanie nie bedzie tak drogie jak modelarskiego.
    Zasadnicze pytanie - do czego ma to byc.
  • #3 21 Aug 2009 16:28
    szympek;)
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (0)
    kolego miałem w planach zrobić mini generator np. podpiąć do silniczka dynamo czy coś

Dodano po 1 [minuty]:

w każdym razie mały silniczek to ma być
  • #4 21 Aug 2009 16:50
    cirrostrato
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    szympek;) wrote:
    kolego miałem w planach zrobić mini generator np. podpiąć do silniczka dynamo czy coś

Dodano po 1 [minuty]:

w każdym razie mały silniczek to ma być
    To jest piaskownica więc prosto i tanio będzie chyba z piasku,jak babki...chyba nie wiesz o czym piszesz chcąc ,,prosto i tanio" jakiś silnik zrobić.
  • #5 22 Aug 2009 09:37
    szympek;)
    Level 20  
    w każdym razie dzięki koniec tematu
  • #6 22 Aug 2009 15:58
    owocowy89
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Możesz podkusić się i spróbować zrobić silniczek parowy. tylko, że raczej on by nie uciągnął chyba dynama, chociaż może może...
  • #7 22 Aug 2009 16:13
    1078231
    Removed  
    Helpful post? (0)
    A jakiego tego dwusuwa chcesz robić? Z przepłukiwaniem wzdłużnym. krzyżowym, zwrotnym?
    Proponuję iść na całość i zrobić dwusuwowego diesla ze sprężarką Rootsa :lol:
  • #8 24 Aug 2009 11:20
    szympek;)
    Level 20  
    owocowy89 wrote:
    Możesz podkusić się i spróbować zrobić silniczek parowy. tylko, że raczej on by nie uciągnął chyba dynama, chociaż może może...

silnik parowy to jedno silnik parowy już robię ale chodziło o typowo spalinowy
  • Helpful post
    #9 24 Aug 2009 13:52
    pepitto
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Trzeba mieć b.dobre zaplecze warsztatowe (tokarka, frezarka) i dużo samozaparcia. Jest to możliwe ale nieopłacalne. Za kilka złotych kupisz silnik od piły spalinowej (wbrew pozorom nie jest duży) albo od jakiejś podkaszarki.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products