Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przykry zapach w środku pralki - co robić?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Przykry zapach w środku pralki - co robić?
Autor
Wiadomość
cuba1313
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Kielce

Post#1 Post autora tematu 20 Sie 2009 22:54   

Przykry zapach w środku pralki - co robić?

Witam. Potrzebuje pomocy. Mianowicie chodzi o praleczkę, a dokładniej smród jaki wydobywa się z bębna. Praleczka ma około siedem lat pracy już za sobą i zaczyna się z niej wydobywać nieciekawy zapach - smród jakby jakieś stworzenie się rozkładało, stęchlizna, nie wiem z czym to porównać. Czy to normalne, czy ktoś może coś napisać, czy to jest koniec urządzenia, czy jest jakiś ratunek? Dodam, że używamy proszków raczej drogich, choć to chyba nie ma znaczenia. Proszę kogoś kto ma pojęcie o ratunek co robć?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sie 2009 22:54   

Powrót do góry

wiertacz
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: KNURÓW

Post#2 20 Sie 2009 23:18   

Re: Przykry zapach w środku pralki - co robić?

A może coś zostało w filtrze lub gdzieś w bębnie i po prostu gnije. Wiek tu raczej nie ma znaczenia. Ja swoją pralkę mam już chyba 19 lat i nic z niej nie zalatuje.
Powrót do góry

cuba1313
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 20 Sie 2009 23:26   

Filtr był czyszczony miesiąc temu i jakieś paprochy typu wełna czy coś takiego. Właśnie teraz jeszcze raz go przejrzałem i nic w nim nie ma takiego co by ten zapach wydzielało. Bęban jest ok
Powrót do góry

MARCIN.SLASK
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Chorzów

Post#4 20 Sie 2009 23:53   

Kiedy tez zapach czuć?
Jak często jest robione pranie?
Czy drzwiczki są uchylone czy zamykane po praniu?
Używany jest płyn zmiękczający?

Czasem w niektórych "oszczędnych" modelach pralek, które piorą w paru "kroplach" wody i sypie się sporo proszku, to może takie coś występować.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Sie 2009 23:53   

Powrót do góry

cuba1313
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 Post autora tematu 21 Sie 2009 07:44   

Zapach czuć przy otwartych drzwiczkach, pranie jest robione około 3 razy w tygodniu. Po każdym pranku oczywiście drzwiczki są uchylane. Jeżeli chodzi o płyny to używany jest płyn do prania i płyn do zmiękczania tkanin.
Powrót do góry

wdogli
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Gliwice

Post#6 21 Sie 2009 08:07   

Hej.
Też to miałem.
Trzeba pralkę wyczyścić w środku. Przykry zapach pochodzi od glonów i grzybów które sie w pralce osiedliły. Ja zrobiłem to etapami najpierw pranie na pusto z domestosm trochę pomogło ale efekt był nie zadowalający. Potem szczotka i czyszczenie po pierwsze szuflady na proszek i płyn oraz jej komory. Następnie demontaż fartucha i czyszczenie go za pomocą szczotki.
Jeśli chodzi o zapobieganie to ja to robię w ten sposób że co jakiś czas puszczam jedno pranie na pusto z butelką octu na 90 stopni i nigdy nie można zapominać o uchylaniu drzwiczek i szuflady.
Przyczyną tego stanu sa obecnie stosowane proszki które sa bio degradowalne a co za tym idzie mogą sie degradować w naszych maszynach :).
Pozdrawiam
Powrót do góry

cuba1313
Poziom 15
Poziom 15

Post#7 Post autora tematu 22 Sie 2009 21:00   

A co to jest fartuch? Rozumiem, że chodzi o gumę, która znajduje się wokół otworu. Tylko czy jak ją zdejmę to czy później założę? Czy jest to jakaś trudna operacja?
Powrót do góry

BC109B
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Warszawa

Post#8 22 Sie 2009 23:23   

Demontaż jest prosty. Montaż może być uciążliwy. Guma mocowana jest drutem i sprężynką.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sie 2009 23:23   

Powrót do góry

cuba1313
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 Post autora tematu 23 Sie 2009 21:45   

Wiozłem sprawę w swoje ręce i musiałem praleczkę porozkręcać. Wyjąłem bęben poprzez wcześniejsze odkręcenie pleców i się załamałem. Zobaczyłem jak kamień zaatakował bęben i do niego przyrośnięte jakieś dziwne narośle, które około 2-3 milimetrów miały wielkość. Podejrzewam, że to jakieś grzyby i bakterie jak kolega wyżej pisał.
W każdym bądź razie 5 litrów octu wylane i cała niedziela z głowy, ale sprawa już została rozwiązana. Dzięki koledzy za podpowiedzi, uważam temat za zakończony. Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Przykry zapach w środku pralki - co robić?
Strona 1 z 1