Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Audi A4 96r - w ktorym miejscu zbiornik z płynem hamulcowym

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Audi A4 96r - w ktorym miejscu zbiornik z płynem hamulcowym
Autor
Wiadomość
sevendesign
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 21 Sie 2009 14:10   

Audi A4 96r - w ktorym miejscu zbiornik z płynem hamulcowym

Witam - jak w temacie , czy ktos moglby mi podpowiedziec , ktory to zbiorniczek na zdjeciu? W jednym zbiorniczku mam za malo plynu - nie wiem od czego ten plyn , wydaje mi się ,że jest to hamulcowy. I jakim płynem uzupełnić - dowolnym hamulcowym - poprostu wlac do zbiorniczka?
Z góry dziękuje wszystim noszącym pomoc;) pozdrawiam.

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 21 Sie 2009 14:10   

Powrót do góry

Spacewalker
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#2 21 Sie 2009 14:15   

Re: Audi A4 96r - w ktorym miejscu zbiornik z płynem hamulco

Przeciez widac jak na dłoni. Jak wiesz gdzie masz serwo tam na górze jest płyn w zbiorniczku, a raczej go nie ma. To cos ta banka czarna pod wycieraczkami to własnie to no i ten zbiorniczek. Popularny płyn to DOt4 i taki mozesz kupic. Chyba ze masz brud w tym i jakis stary to trzeba by wymienic. Co 3 lata chyba powinno się wymieniac.
Powrót do góry

sevendesign
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 21 Sie 2009 15:16   

dziekuje;) ... dla upewnienia sie , to ten zbiorniczek co zaznaczylem? Plyn raczej wymienie , bo slabe hamulce sa i odpowietrzyc by chyba sie przydalo.
- Chce nim zjechac do Polski , ale te chamulce wlasnie slabe...
A moze ktos chce kupic jak przyjade;]
Korzystajac z okazji.... Zapytam , jak odpowietrzyc? Tylnie kolo ( przewod odkecic) I naciskac na hamulec? koncowke przewodu tylniego kola zanurzyc w plynie hamulcowym?

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

glosny83
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: D Górnicza

Post#4 24 Sie 2009 05:29   

T jest ten zbiornik co zaznaczyłeś a odpowietrzasz nie przewodem tylko odpowietrznikiem który znajduje się w zacisku pod pompuj sobie hamulcem pare razy trzymaj wciśnięty pedał a druga osoba w tym momencie musi poluzować odpowietrznik do tego momentu aż ci pedał wpadnie i tak pare razy przy kole i może ci się uda.
Powrót do góry

sevendesign
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 24 Sie 2009 07:56   

Gdzie znajde ten odpowietrznik ? Tzn. Jak go zlokalizowac? Pod maska ? koło koła gdzieś?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 24 Sie 2009 07:56   

Powrót do góry

eltron
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 24 Sie 2009 19:33   

Odpuść sobie kolego tą wymianę. Daj zarobić 30 zł komuś kto się zna na tym.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 24 Sie 2009 19:33   

Powrót do góry

sevendesign
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 Post autora tematu 25 Sie 2009 09:08   

ehh..
Tu nie chodzi o 30zl , jestem aktualnie w anglii i chce tym samochodem zjechac , hamulce to moje bezpieczenstwo a wiec moze ktos mi pomoze??? Nie wiem gdzie tu sa zaklady mechaniczne a wymienic plyn hamulcowy i odpowietrzyc to chyba nie taka wielka filozofia?
autem zjezdzam 20.10.08 - to mam troche czasu zeby was pomeczyc o te pytanie;););)

Ps. Może ktoś jest zainteresowany kupnem tego auta? Przyjade pod sam dom;) , mi nie bedzie juz w polsce potrzebny, na czesci tez nie umiem rozkrecac. sprzedam taniuchno \cena/3'600zl.
link do zdjec :
Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany g=dscf0239.jpg
Powrót do góry

Usunięty

Post#8 30 Sie 2009 23:05   

sevendesign napisał:
hamulce to moje bezpieczenstwo

Także nie powinieneś się tym bawić jeśli nie masz zielonego pojęcia o tym. Bo sorry ale jak nie mogłeś sam zlokalizować zbiorniczka z płynem to moim zdaniem wymiana całego płynu i odpowietrzanie hamulców całkiem Cię przerośnie. Bo nie dość, że trzeba to robić w dobrej kolejności na każde koło to do tego jak urwiesz lub ukręcisz odpowietrznik co się często zdarza narobisz sobie jeszcze większych problemów :)
Powrót do góry

sevendesign
Poziom 9
Poziom 9

Post#9 Post autora tematu 31 Sie 2009 07:19   

ja nie rozumiem jednej rzeczy>?
Ja nie prosze o rady co jest dla mnie dobre - tylko pytanie jest jasno postawione...

Mam poprostu nieodparta pokuse zrobic to sam
Powrót do góry

eltron
Poziom 20
Poziom 20

Post#10 31 Sie 2009 18:36   

Więc do dzieła chłopaku.
Powrót do góry

sevendesign
Poziom 9
Poziom 9

Post#11 Post autora tematu 31 Sie 2009 20:31   

chłopaki to u szewca drewniane gwozdzie prostują
Powrót do góry

eltron
Poziom 20
Poziom 20

Post#12 31 Sie 2009 20:42   

Chyba w Anglii...
Powrót do góry

sevendesign
Poziom 9
Poziom 9

Post#13 Post autora tematu 01 Wrz 2009 09:36   

to o to się rozchodzi..
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 01 Wrz 2009 09:36   

Powrót do góry

rh.rally
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wrocław

Post#14 10 Wrz 2009 14:48   

gen_ex napisał:
sevendesign napisał:
hamulce to moje bezpieczenstwo

Także nie powinieneś się tym bawić jeśli nie masz zielonego pojęcia o tym. Bo sorry ale jak nie mogłeś sam zlokalizować zbiorniczka z płynem to moim zdaniem wymiana całego płynu i odpowietrzanie hamulców całkiem Cię przerośnie. Bo nie dość, że trzeba to robić w dobrej kolejności na każde koło to do tego jak urwiesz lub ukręcisz odpowietrznik co się często zdarza narobisz sobie jeszcze większych problemów :)

W 100% zgadzam się z kolegą gen_ex, jeśli urwie Ci się odpowietrznik i będzie z niego ciekło, a nie wiesz gdzie w Angli mogą Ci to naprawić (pomijam, że za darmo tego nie zrobią, także skalkuluj co Ci się bardziej opłaca), to wogóle hamulców nie będzie (pedał będzie wpadał w podłogę) chyba, że masz możliwość załatwienia drugiego zacisku i go założysz :)
I nie mów, że nikt nie chce Ci pomóc, chyba lepiej, że Cię ktoś ostrzeże, a nie popełnisz błąd który może Ci kosztować, a tym bardziej, że są to hamulce i jak powiedziałeś jest to Twoje bezpieczeństwo.

A opowiedź padła już w tym poście, gdzie masz odpowietrznik. Jest on w zacisku.
Jak naprawde nie masz pojęcia i chcesz się za to zabrać to proponuje ściągnąć sobie jakąś lekture jak chodźby np. "Sam naprawiam AUDI A4" tam powinno coś być na ten temat i nie tylko.
pozdrawiam i przy hamulcach raczej radze nie eksperymentować, i jeśli się za to zabierzesz to nie rób tego na dzień przed wyjazdem. Musisz mieć pewność, że masz 100% sprawne hamulce jak chcesz pokonać taki kawał drogi.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Audi A4 96r - w ktorym miejscu zbiornik z płynem hamulcowym
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.069 seconds

elektroda.pl temat RSS