Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

QUAD - Samoróbka - W trakcie prac.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> DIY Konstrukcje -> DIY Poczekalnia -> QUAD - Samoróbka - W trakcie prac.
Autor
Wiadomość
marek19951
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Mielec

Post#1 Post autora tematu 22 Sie 2009 13:38   

QUAD - Samoróbka - W trakcie prac.

Witam, kiedyś wpadliśmy z tatą na pomysł budowy quada i się zaczęło :). Silnik na razie mamy od WSKi 125, ale patrząc na jego wagę, wydaje mi się, że conajmniej do MZtki 250 trzeba będzie założyć silnik.

Zdjęcia QUADa niezbyt wyraźne, bo jeszcze nie wyjechałem nim z warsztatu... Wygląd na razie typu WT, ale gdy go dokoncze to sie zainwestuje w jakas obudowe :).

Kod:

http://picasaweb.google.pl/mark19951/QuadSamorobkaByUfosi#

Zrobiłem już układ kierowniczy, muszę tylko zlikwidować luzy, drążki kierownicze są połączone z malucha (przy zwrotnicach) z drążkami od forda fiesty.

Zostało mi jeszcze "tylko":
- Założyć pompę hamulcową, zacisk na tarczę, cięgno, hamulec.
- Założyć całe koła...
- Zrobić obudowę
- Pospawać wszystko na gotowo

Miałem kilka przerw w budowie quada, ale teraz biorę się na nowo za niego.

Co do tego mam kilka pytań, obudowę myślałem zrobić z żywicy poliestrowej i maty szklanej, co o tym sądzicie? Ile będę potrzebował żywicy i maty na taką obudowę? Ile warstw nałożyć? Nakłada się warstwy tak: mata, żywica, żywica, żywica czy mata, żywica, mata, żywica?

Koła, własnie, piasty mam przygotowane na koła od malucha, mam 5 felg od malucha i tylko 1 oponę :D. I zastanawiam się czy nie lepiej poszerzyć te felgi, tylko w jaki sposób? I kupić do tego opony 25X10X12 i 25X8X12.

Hamulce, lepiej podłączyć tak, aby po naciśnięciu nożnym hamulcem hamowały wszystkie koła, czy lepiej nożnym tylne (tarcza na osi) a ręcznym przednie (oryginalne bębny od malucha).

Jak na razie rama nie jest dobrze pospawana. Była spawana zwykłą spawarką transformatorową siłę. Wahacze były spawane migomatem. Teraz pytanie czym lepiej będzie pospawać całą ramę, migomatem czy transformatorówką? Spawarkę transformatorową mamy w domu a migomat ma wujek tylko mały, przenośny.

Quad dużo się nie zmienił od wcześniejszych fotografii dlatego na razie nie będę robił nowych zdjęć.
Z góry dzięki za pomoc.

Zdjęcia muszą być na serwerze elektrody!
(joy_pl)

Powrót do góry

piotrdx626
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: głogówek

Post#2 22 Sie 2009 15:17   

Re: QUAD - Samoróbka - W trakcie prac.

Jestem ciekaw jak będziesz skręcać, bez układu różnicowego na tylne koła. Chyba, że masz napęd na jedno koło, czego nie widzę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sie 2009 15:17   

Powrót do góry

marek19951
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 22 Sie 2009 16:14   

Napęd jest na 2 koła, większość quadów tak ma, mechanizm różnicowy mają tylko quady użytkowe. Muszę zastosować jakieś delikatniejsze amortyzatory na przód i powinno się skręcać bez żadnych problemów, mało które samoróbki posiadają mechanizm różnicowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sie 2009 16:14   

Powrót do góry

lopr_pol
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: -

Post#4 22 Sie 2009 19:05   

marek19951 napisał:
Napęd jest na 2 koła, większość quadów tak ma, mechanizm różnicowy mają tylko quady użytkowe. Muszę zastosować jakieś delikatniejsze amortyzatory na przód i powinno się skręcać bez żadnych problemów, mało które samoróbki posiadają mechanizm różnicowy.

Zgadza się np. w takim grizlim yamahy tylna oś - oba koła na sztywno, z przodu uproszczony mechanizm różnicowy sprytnie powiązany z dołączaniem przedniego napędu. Jakoś to jeździ i nie ma problemów ze skręcaniem :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sie 2009 19:05   

Powrót do góry

marcin16v
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Kalety

Post#5 22 Sie 2009 19:08   

Obudowę z żywicy poliestrowej i maty szklanej zdecydowanie odradzam wystarczy jedna wywrotka i będzie po niej, najprościej będzie kupić plastiki z chińskiego quada np Bashana, miałem takiego i nie jedno przeżyły.

Hamulce bym rozdzielił żeby można było tylnim hamulcem zarzucać quada.
Powrót do góry

marek19951
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 Post autora tematu 22 Sie 2009 20:17   

Dzięki za poradę, tak chyba zrobię z tymi hamulcami, tylko muszę kupić pompę hamulcową od motocykla na przedni hamulec.

Właśnie co do obudowy, czy z żywicy będzie aż taka krucha? Bo nie sądzę, aby udało mi się podebrać z jakiegoś oryginalnego quada obudowę, nie dość, że drogie to te chińskie są małe, a mój quad jest bardzo duży (nie wiem czy nie za duży)... Chciałbym zrobić obudowę typowo po niego, żeby fajne w "niej" wyglądał :D.
Powrót do góry

marcin16v
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Kalety

Post#7 22 Sie 2009 20:35   

Tylko że pompa z motocykla może sobie nie poradzić z tłoczkami z malucha (można jeszcze spróbować dać tylnie tłoczki z malucha, mają mniejszą średnicę). Prościej będzie nożny dać na przód z pompą hamulcową z malucha, a tył na kierownicy.
Wiem że to jest odwrotnie, ale tak prościej wykonać.
Będzie się trzeba tylko przyzwyczaić.
Powrót do góry

marek19951
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 Post autora tematu 22 Sie 2009 21:34   

Dużo jeździłem motorami i tylny musi być w nodze, przyzwyczajenie... Na razie dam na nogę wszystkie 4 koła, jak już wszystko będzie dobrze chodziło to może wtedy się zabawię z osobnym hamulcem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sie 2009 21:34   

Powrót do góry

marek19951
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 Post autora tematu 18 Lis 2010 11:29   

QUAD już od dawna jest na kołach, od dawna jeździ, niestety brak funduszy powoduje to, że jest jedynie w stanie nadającym się do jazdy, choć pasowałoby zrobić kilka rzeczy w nim jeszcze.

Dodaje zdjęcia po małej zabawie w błocie, zrobione w garażu, telefonem, dlatego słaba jakość.

QUAD - Samoróbka - W trakcie prac. QUAD - Samoróbka - W trakcie prac. QUAD - Samoróbka - W trakcie prac. QUAD - Samoróbka - W trakcie prac.

Quad jest bardzo zwrotny i w miarę stabilny. Osobiście, tylko raz mi się udało go postawić na dwa boczne koła, poprzez przypadkowe złapanie przyczepności bokiem, ale nie na tyle by quad się przewrócił na bok. I wpadłem 2 razy do rowu nim, przy prędkościach 50-60km/h, ale bez większych uszczerbków na zdrowiu, gdyż zawsze jeżdżę w kasku. Prędkość maksymalna oscyluje w granicach 60-70km/h (w porywach). Silnik daje sobie radę na małych górkach, wzniesieniach oraz małym błocie. Zrobiłem do niego mały wózek, co prawda mało go jeszcze testowałem ale mając 70-100kg rusza jakby był pusty i można nawet z 2-jki ruszyć. Co prawda przy troszkę cięższym terenie przydałby się większy silnik, ale niestety przy quadzie są inne priorytety, choćby nawet hamulec tylny, bo na razie jest tylko przód.
Wiem, że wyglądu to nie ma :D, ale za to frajda z jazdy jest ogromna :D.

Proszę oceniać co sądzicie o tym pojeździe, co zmienić, co ulepszyć, dodać.

PS. Przepraszam za post pod postem, ale chciałem odświeżyć temat.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> DIY Konstrukcje -> DIY Poczekalnia -> QUAD - Samoróbka - W trakcie prac.
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.064 seconds

elektroda.pl temat RSS