Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 23 Sie 2009 11:23
    prez8s
    Poziom 33  

Mam takie nietypowe pytanie, otóż poplamiłem niechcący nowy głośnik z ciemną membraną papierową, nie zgadniecie czym :) Wycierałem nos chusteczką i zapomniałem o tym, potem przechodząc koło kolumn widząc kurz na głośniku chciałem go przetrzeć, no i wziąłem tą chusteczke.... ;) Więcej nie musze dodawać - nowy nabytek został ochrzszczony :(. Teraz pytanie, czym to całkowicie usunąć? Dodam że moczyłem to już szmatką nasączoną wodą z takimi sobie efektami, później poczytałem w necie na temat konserwacji papieru i polecali wodą utlenioną i no efekty są dobre, aczkolwiek pod światło jeszcze trochę tą plame widać i nie wiem czym to całkowicie usunąć, bo to jakby nie było wsiąkło w papier....

Poniżej fotka

Czym czyścić poplamione membrany głośników??

może za bardzo nie widać, bo to aparat, ale na żywo zwłaszcza pod światło słoneczne widać.

• #2 23 Sie 2009 12:05
    Qudlatyy
    Poziom 13  

Należy się rozluźnić i przyzwyczaić jak już wsiąkło w papier to koniec

• #3 23 Sie 2009 12:09
    polonez15
    Poziom 32  

Ja tu nic nie widzę;] Spoko,nie podchodź do tego aż tak poważnie, nic Ci się z nim złego nie stanie;]

• #4 23 Sie 2009 12:09
    1078231
    Usunięty  
  • #5 23 Sie 2009 12:46
    prez8s
    Poziom 33  

Powtórzyłem jeszcze kilka razy delikatne namaczanie tą wodą utlenioną i już praktycznie nic nie widać, jednak pomaga i dość szybko wysycha. Głośnik znów wygląda jak nówka :). Może na zdjęciu tą plame słabo widać, ale na żywo było znacznie bardziej widoczne, od razu sie rzucało w oczy, zwłaszcza pod słońce. W każdym razie zeszło, jednak woda utleniona ma coś w sobie, działa powoli bo walcze z tym od wczoraj ale działa, czytałem też o occie, ale z tym to ryzyk fizyk.

No to może z nieco innej beczki, widze na alledrogo że jeden ze sprzedawców strasznie mocno wszystko plakuje, nawet widziałem że całe kolumny, razem z membranami miał popsikane plakiem. Czy to przypadkiem nie zostanie już na papierowych membranach?? Plak to przecież coś w rodzaju tłuszczu z silikonem.

• #6 23 Sie 2009 19:27
    KrzysztofK
    Poziom 21  

Stare membrany maluję zwykłym czarnym tuszem kreślarskim przy pomocy pędzelka. Nie ma żadnego wpływu na pracę głośnika i wygląda jak nowy.

• #7 23 Sie 2009 20:04
    398216
    Usunięty  
  • #9 08 Wrz 2009 08:51
    kataklysm
    Poziom 16  

Witam

Chciałbym ponowić temat, posiadam kolumny Jamo S718 jeden z głośników średniotonowych miał na zawieszeniu plake widoczna pod światło, coś mnie pokusiło żeby wziąć wacik i delikatnie plamkę zetrzeć. Jak sie okazało plamka zniknęła ale miejsce które przetarłem pokryło się białą smugą.... jest jakiś sposób żeby to naprawić? podkreślam że jest to zawieszenie głośnika nie wiem z czego jest wykonane wygląda na jakąś gumę

• #10 08 Wrz 2009 15:58
    prez8s
    Poziom 33  

A zrób fotke?

Na gume jak dobrze pamiętam to dobrze działa gliceryna.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty