Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na magnat xpress 10(poprawka)

rucin_ 25 Sie 2009 20:15 7091 11
  • Subwoofer na magnat xpress 10(poprawka)

Otóz tak jest już z tym subem ale teraz jest on poprawiony.

Otóż tak subwoofer miał być uzupełnieniem basu do micro wieży lg-lx-u251. http://www.bazarcen.pl/product_387920.html
    Problemy jakie napotkałem przy budowie to okleina tzn nie widać łączenia tylko taką kreskę.(widać to na zdjęciu).I pierwszy BR jaki zastosowałem był to 9.5 cm i nie dało się niżej zestroić niż 47 Hz.Obudowa nato nie pozwalała.Ale teraz jest 7.6 cm i jest ok zestrojone na ok 35 Hz.Problemem przy budowie był tez otwór BR gdzie pierw był 9.5 cm a teraz 7.6 cm.Był wiekszy otwór ale klej robi swoje.
    Wymiary skrzyni; 320mm/385mm i h. 345mm
    Litraż i typ obudowy; 34,5 l. BR 76 mm/310mm@35 hz
    Wykończenie;Okleina samoprzylepna ciemna grusza(chyba nie pamiętam ale napewno jakaś grusza)
    Kosztorys; Głośnik-149 zł,z przesyłką 173 zł
    Wzmacniacz panel sub 150 od irka-320 z przesyłką
    Płyta wiórowa 18 mm-14 zł(cięcie za free OBI)
    Okleina-21 zł
    Klej.wkręty.papier-ok 15 zł
    Szpachla samochodowa-8 zł
    Terminal-miałem ze starej tuby.
    BR 76 mm/155mm x 2-12 zł.z przesyłką 29 zł.
    Kabel 2.5 mm 5 metrów-20 zł

Subwoofer napędzam panelem od irka którego nie wbudowałem a zrobiłem mu obudowe i postawiłem na komputerze.Ze względu na ciagłe wstawanie do suba by przyciszyć lub podgłosić. a tak mam panel pod reką.
    Kilka fotek.
    Po wyszpachlowaniu
    Subwoofer na magnat xpress 10(poprawka) Subwoofer na magnat xpress 10(poprawka)
    A to po oklejeniu.założeniu głośnika terminalu i BR.
    Subwoofer na magnat xpress 10(poprawka) Subwoofer na magnat xpress 10(poprawka) Subwoofer na magnat xpress 10(poprawka) Subwoofer na magnat xpress 10(poprawka)
    A to wzmacniacz;
    Zdjęcia nie najlepszej jakości bo robione tel.W dzień wychodzą jak z cyfrówki.Ale wieczorem jest kicha.

Dodano po 4 [minuty]:

Jeśli o czymś zapomniałem proszę pisać.

Fajne!
  • #2 28 Sie 2009 11:27
    ghost
    Poziom 23  

No świetnie tylko do robienia zdjęć mogłeś zdjąć gacie z tego głośnika ;)
    Żółta u Ciebie jest szpachla samochodowa - a biała zwykła do drewna?

• #3 28 Sie 2009 14:40
    rucin_
    Poziom 21  

Głośniuk ma 25 cm.
    Tak leżały i nie zdjąłem.A kuzyn ma warsztat samochodowy i od niego miałem szpachelek.

• #4 28 Sie 2009 20:23
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

Przez ten BR nie słychać świstów powietrza przy większej mocy? Wykonanie ładne, wiem ile się trzeba namęczyć, żeby tak okleinę położyć. Widać łączenia płyt, ale okleina to chyba zawsze ukaże, chociażby bardzo dokładnie były zaszpachlowane.

• #5 28 Sie 2009 21:05
    rucin_
    Poziom 21  

Słychać ale przy niskich częstotliwościach.Najczęscie na jakiś bass testach gdzia bas schodzi nisko.
    A to nie są łączenia płyt tylko nie zakończyłem okleiny na krawędzi tylko pociągłem centymetr na dól i stąd ta kreska.

• #6 29 Sie 2009 13:54
    Tesla_man
    Poziom 12  

ghost napisał:
    Żółta u Ciebie jest szpachla samochodowa - a biała zwykła do drewna?

Z tego co widze na zdjęciach to kolega chyba przesadził troche z utwardzaczem ; ]

A jesli chodzi o wykonanie to moim zdaniem bardzo ładnie i przede wszystkim estetycznie jest wykonany ten subwoofer ;] tylko szkoda że nie mozna go usłyszeć.

pozdrawiam.

• #7 29 Sie 2009 13:57
    robertozga
    Poziom 9  

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz czy jest sens pakować głośnik typowy do car-audio w paczkę i stawiać go w pokoju,dobrze ze poprawiłeś tą obudowę bo dla mnie strojenie br na 47 Hz to mijanie się z celem,reszta ok.

• #8 29 Sie 2009 14:00
    ptok070
    Poziom 9  

A jak z muzyką? Bo według mnie to ten otwór jak do 25cm głośnika jest za duży ja mam 30 cm głośnik a otwór 8cm(średnica).

• #9 29 Sie 2009 20:53
    rucin_
    Poziom 21  

A co ma do tego ilość utwardzacza.
    Dlaczego głośnik car audio niewiem.Taki wybrałem i taki jest i będzie bo jestem z niego zadowolony a następna konstrukcja będzie chyba na 12 bo ta 10 jusz powoli mi nie pasuje.Albo na używce magnat xecutor 1200.
    Do 25 cm głośnika BR 76 mm jest ok może być tez większy a to u ciebie jest za mały do 12 powinien być 100 mm.

• #10 30 Sie 2009 13:25
    Tesla_man
    Poziom 12  

rucin_ napisał:
    A co ma do tego ilość utwardzacza.

Tu chodziło po prostu o barwę tej szpachli..

pozdrawiam

• #11 07 Wrz 2009 20:36
    walduss_2005
    Poziom 2  

Ładnie wygląda. A jak ze środkiem? Jakaś ścianka albo wytłumienie? Jaka długość wylotu?
    Pozdro

• #12 10 Wrz 2009 07:54
    rucin_
    Poziom 21  

No to tak żadnej ze ścianek nie tłumiłem bo to buda BR.Chociaż można lekko wytłumić tylną ściankę.
    Długość portu Br wynosi 310 mm.Jest złożony z 2 BR 76mm/155mm

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme