Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Kit AVT1459 B - zerowanie.

Tomeqp 26 Aug 2009 14:09
 • #1 26 Aug 2009 14:09
  Tomeqp
  Level 8  
  Helpful post? (0)
  Witam,
  Potrzebny mi jest układ czasowy i dlatego zastanawiam sie nad kupnem tego kita. W elektronice jestem początkujący, i patrząc na schemat nie zawsze potrafię sobie wyobrazić działanie. Stąd moje pytanie. Czy ten układ po krótkim odcięciu zasilania "zeruje" się? Czyli jak np. ustawię go na 60s i odłączę go na chwilę po 30s i znowu włączę, to będzie na nowo liczył te 60s? W moim wypadku to bardzo ważne. A jeśli tak jest, to czy trzeba na długo pozbawić go zasilania?
 • #2 26 Aug 2009 14:35
  Paweł Es.
  Pomocny dla użytkowników
  Helpful post? (0)
  Ten się nie będzie zerował jak mu odetniesz zasilanie układu, bo kondensator C3 (czasowy) nie będzie się miał jak rozładować i będziesz musiał sporo czekać na jego rozładowanie.

  Ten układ na przemian włącza i wyłącza przekaźnik, czy na pewno o taki układ czasowy ci chodzi ?

  Co chcesz nim sterować ?
 • #3 26 Aug 2009 14:45
  Tomeqp
  Level 8  
  Topic author Helpful post? (0)
  Tak, chodziło mi o taki układ, choć pewnie dałoby się rozwiązać to w dużo lepszy sposób. Ma to być coś w rodzaju czuwaka aktywnego, jaki jest w lokomotywach. :D I myślałem, że co 60s timer włączałby żarówkę, a odcinając mu zasilanie przyciskiem wyłączałbym lampkę, a ona znowu włączałaby sie po 60s. Do tego miał dojść jeszcze brzęczyk, też włączany takim układem. Ale w takim razie ten kit odpada, muszę wymyślić coś lepszego. Jakby układ zerował się po odcięciu zasilania to by wszystko było ok, ale jeśli tak nie jest to niestety nie nadaje się.

  PS: A gdybym pod przyciskiem dał łączenie kondensatora C3 z masą, to działałoby to jak zerowanie?
  Search 4 million + Products
Browse Products