Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log inCichy dźwięk w słuchawkach


  Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computer Hardware ->Cichy dźwięk w słuchawkach Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
Yasashii
Level 9
Joined: 06 Aug 2009
Posts: 42
Helped: 1
Yasashii
Level 9
Post#1 28 Aug 2009 01:13  Topic author   

Cichy dźwięk w słuchawkach


Tak, wiem że temat już był i to niejednokrotnie, lecz za każdym razem odpowiedzi były podobne i (przynajmniej w moim wypadku) nie były pomocne. Sytuacja wygląda tak: Miałem starą płytę główną ze zintegrowanym dźwiękiem Realtek ac'97. Mam słuchawki Philips SHP2500 (wyglądające tak: http://www.electron.bg/images/SHP2500.jpg). Wtedy grały tak, jak powinno być, 3/4 na potencjometrze i wystarczyło. (btw. ta integra nie była najwyższych lotów. 16 bitów/ 44 khz, więc potem dokupiłem jakąś inną na pci pentagrama, 24 bit /48 khz i grało nawet głośniej) Niedawno kupiłem nową płytę główną Asus M3N78-VM. Ma zintegrowany dźwięk Via High Definition Audio (aka. Azalia Audio). Ma 24 bity / 192 khz. Gra bardzo czysto i ładnie. Na głośnikach nie ma żadnego problemu, jednak na słuchawkach jest. Grają za cicho. Kiedy ustawię potencjometr na maksa jest co prawda wystarczająco głośno, ale słuchawki te mają tę wadę, że przy tym ustawieniu słabiej basują, co oczywiście nie jest dla mnie niczym przyjemnym, bo jestem melomanem. W sterownikach mam wszystko ustawione na full. Na początku miałem wgrane sterowniki które dostałem na płycie producenta a potem ściągnąłem najnowsze ze strony producenta i jest ciut głośniej ale nadal muszę mieć na full, a co za tym idzie nadal mam niedobór basów. W sterowniku mam domyślne ustawienie urządzenia jako głośniki. To może być przyczyna. Jednak gdy na domyślne ustawienie wybiorę słuchawki to nie ma dźwięku wcale, choć według windowsa urządzenie działa poprawnie. oto screen, który zilustruje moją sytuację:

Cichy dźwięk w słuchawkach

Plus kilka odrzuceń hipotez które pojawiały się w innych tematach:

- System operacyjny nie jest winny, próbowałem na innych z tym samym skutkiem
- Słuchawki nie są winne ani za słabe bo na starym kompie i innych urządzeniach grają dobrze
- Sterowniki nie są winne bo zainstalowałem nowe
- ustawienia głośności nie są winne bo są wszędzie na full
- odtwarzacz (foobar 2000) nie jest temu winien bo na innych jest to samo, plus w opcjach w domyślnym urządzeniu również ustawiłem słuchawki.

Oraz kilka razy "nie":

- Nie będę mierzył wydajności słuchawek żadnym urządzeniem bo takiego nie posiadam poza tym to chyba bezcelowe jeżeli na wszystkim gra poprawnie, tylko nie na kompie
- Nie będę kupował innej karty dźwiękowej. Większość ludzi jakoś nie ma tego typu problemów a w zintegrowanych kartach dźwiękowych nie ma wielkiej różnorodności modeli.
- Nie satysfakcjonują mnie posty typu "użyj wyszukiwarki oraz google" bo jednego i drugiego użyłem.
- Nie będę kupował innych, Bóg wie, jak drogich słuchawek, bo te, które posiadam są dobre i to nie jest ich wina.
- Nie będę podłączał słuchawek pod swoje głośniki z wyjściem Jacka, bo przy optymalnym ustawieniu ich głośności nie ma różnicy, przy większym z kolei słuchawki zaczynają "pierdzieć"

A oto czego konkretnie chcę: Wyjaśnienia, co powinienem zrobić, aby mieć dźwięk podczas ustawienia jako domyślnego urządzenia słuchawek. Screen Który umieściłem przedstawia sytuację, kiedy odtwarzana jest muzyka z użyciem słuchawek jako domyślnego urządzenia. Wtedy windows może i widzi, że jest jakiś dźwięk, może i tworzy jakiś sygnał (czemu dowodzą zielone paski głośności) ale nie słychać nic. Gdy domyślnym urządzeniem są głośniki dźwięk jest, lecz zbyt cicho. To by było na tyle. Wiem, że być może pomocne byłoby podanie dokładnego modelu karty dźwiękowej lecz na razie nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji, jeśli znajdę, podam.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
michube
Level 17
Location: Poznań
Joined: 04 Jan 2007
Posts: 296
Helped: 14
Post rating: 10
michube
Level 17
Post#2 28 Aug 2009 02:04    

Re: Cichy dźwięk w słuchawkach


Możliwe, że przestawienie domyślnego urządzenia wyjściowego audio na słuchawki powoduje, że dźwięk podawany jest na inne wyjście niż to, pod które je podłączasz. Sprawdź kolejno wszystkie (i z tyłu i z przodu obudowy).

Za chichy dźwięk winić moża tylko kartę dźwiękową - za mała moc. Głośniki mają swój wzmacniacz, więc na słyszysz różnicy. Słuchawki natomiast są podpięte bezpośrednio pod wyjście z karty i od jej mocy zależy czy będziesz musiał skręcać potencjometrem dźwięk, żeby nie nie ogłuchnąć czy też, tak jak obecnie, będziesz narzekać na zbyt cichy dźwięk.

Możesz spróbować uruchomić muzykę w Winampie i przesunąć pokazany poniżej magiczny suwaczek na skrajną górną wartość.
Cichy dźwięk w słuchawkach

Rozwiązanie to będzie jednak działać jedynie w wypadku słuchania muzyki z Winampa. Dlatego proponuję jakiś sprzętowy wzmacniacz - podłączenie słuchawek pod jacka w głośnikach czy coś podobnego.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google


Back to top
Yasashii
Level 9
Joined: 06 Aug 2009
Posts: 42
Helped: 1
Yasashii
Level 9
Post#3 28 Aug 2009 02:48  Topic author   

Re: Cichy dźwięk w słuchawkach


Quote:
Sprawdź kolejno wszystkie (i z tyłu i z przodu obudowy).


Zapomniałem dodać że już dawno to zrobiłem.

Quote:
Za chichy dźwięk winić moża tylko kartę dźwiękową - za mała moc.


Produkt Asusa, HD itd. i to ma być jakieś byle badziewie z małą mocą? miałem starocia i o wiele gorsze karty a jednak grały odpowiednio głośno. Jak już wspomniałem to raczej nie jest problem z hardware tylko w z tymi sterownikami. Poza tym napisałem, że większość ludzi nie ma takiego problemu, choć większość ludzi ma zintegrowany dźwięk a wyboru w tych nie ma zbyt wielkiego więc na pewno full ludzi ma tę samą kartę a gdyby każda zachowywała się tak, jak ta, to byłby to większy skandal. Wszędzie by się trąbiło, że robią takie kiczowate karty.

Quote:
Możesz spróbować uruchomić muzykę w Winampie i przesunąć pokazany poniżej magiczny suwaczek na skrajną górną wartość.


tak... jednak nieważne jaki się ma sprzęcior, to kiedy ten "magiczny suwaczek" przesunie się na maksa w górę to można słuchać pięknego pierdzenia. Nawet gdyby Bóg uczynił cud i sprawił, żeby się tak nie działo, to problem niskiej głośności nie dotyczy tylko odtwarzaczy muzyki, lecz całego systemu. Co z programami, filmami, grami?

Quote:
Rozwiązanie to będzie jednak działać jedynie w wypadku słuchania muzyki z Winampa


Ekhem... każdy lepszy odtwarzacz muzyki ma taką funkcję...

Quote:
podłączenie słuchawek pod jacka w głośnikach


Cytat z pierwszego posta:

Quote:
- Nie będę podłączał słuchawek pod swoje głośniki z wyjściem Jacka, bo przy optymalnym ustawieniu ich głośności nie ma różnicy, przy większym z kolei słuchawki zaczynają "pierdzieć"Mimo szczerych chęci ten post nie bardzo mi pomógł. Na razie powtarza się to, co było w innych tematach, kto da więcej?

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Computer Service -> Computer Hardware -> Cichy dźwięk w słuchawkach
Page 1 of 1

Similar topics to cichy dźwięk w słuchawkach

Cichy dźwięk w słuchawkach. (8)
Dell Vostro 3300 - Bardzo cichy dźwięk na głośniku - na słuchawkach ok. (4)
Bardzo cichy mikrofon w słuchawkach (suwaki max) (6)
Dźwięk, PC, wzmacniacz JVC MX-70. Cichy dźwięk. (5)
W słuchawkach słychać dźwięk z mikrofonu (2)
Zniekształcony dźwięk w słuchawkach HP NC6400 (2)
HP Compaq nc6120 dźwięk tylko na słuchawkach (12)
Niedziałający dźwięk w komputerze oraz słuchawkach (3)
hp compaq 6820s - Dźwięk tylko na słuchawkach (5)
Lenovo z510 - Zniekształcony dźwięk na słuchawkach (7)


Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.109 seconds