Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Poszukuje starego odbiornika komunikacyjnego

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Poszukuje starego odbiornika komunikacyjnego
Autor
Wiadomość
TOMAN
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 28 Sie 2009 14:15   

Poszukuje starego odbiornika komunikacyjnego

Witam wszystkich, poszukuje jakiegoś starego lampowego odbiornika komunikacyjnego np. Odbiornik o którym myślę, może być popularny
Najchętniej BC-312, BC-348, AR-88
Te typy występują w Polsce całkiem licznie.
Ciekawe dla mnie są modele mniej popularne np. HRO czy Torn.Eb.
Może jakiś Marconi czy stary Racal, (trudno wymagać PLL) jeszcze z pętlą Wadley'a
Jednak te nie były licznie sprowadzane
Fajnych modeli Rx jest całe stado, nie do spamiętania. Wiele poznałem w dawnych latach,
dlatego każda informacja jest cenna.

Sam posiadam sprawny R-250 ale jest on za duży do mojego obecnego mieszkania i stoi w magazynie już mi nie potrzebny a przydał by mi się mniejszy odbiornik komunikacyjny lub poprostu inny niż mam.

poszukuje także starego mikrofonu z wkładką dynamiczną do najstarszych polskich magnetofonów szpulowych jeszcze lampowych, obudowa jego była kształtu prostokątnego, lub jakichś informacji na temat tego co to był za mikrofon i z jakimi magnetofonami był sprzedawany.

Poszukuje także schematu który był opublikowany w którymś radioelektroniku z lat zdaje się 80'tych. chodzzi tu o schemat radia prawdopodobnie samochodowego produkcji poldskiej w której byl zastosowany ogranicznik trzasków na układzie scalonym produkcji albbo rosyjskiej albo NRD, ten ogranicznik dzialał na takiej zasadzie że wycinał trzask a brakujący kawałek obwiedni sinusoidy wyrównywał, czyli obwiednia była odtworzona tak jak by trzasku nie było, podobno to było jakieś świetne rozwiązanie, interesuje mnie nie tyle sam schemat co jakaś informacja na ten temat, np. jaki to był numer radioelektronika lub model radia albo jaki to był typ układu scalonego lub może jakiś spiś schematów radioelektronika żeby było łatwiej szukać.

Wszelkie sugestie mile widziane, będę wdzięczny za jąkąkolwiek pomoc w tych tematach.

Do moderatorów: nie jest to ogłoszenie handlowe pomimo że poszukuje odbiornika ponieważ taki odbiornik nie jest w powszechnym obrocie więć nie da się tym handlować, czasem daje się pozyskać jakąś sztukę ale to hobby a nie biznes.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich hobbystów.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 28 Sie 2009 14:15   

Powrót do góry

gregorio27
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Hecznarowice 49*53'24"N,19*11'22"E

Post#2 28 Sie 2009 23:59   

Re: Poszukuje starego odbiornika komunikacyjnego

Cytat:
poszukuje także starego mikrofonu z wkładką dynamiczną do najstarszych polskich magnetofonów szpulowych jeszcze lampowych, obudowa jego była kształtu prostokątnego, lub jakichś informacji na temat tego co to był za mikrofon i z jakimi magnetofonami był sprzedawany.

Prawdopodobnie chodzi koledze o szary mikrofon do Unitry zk 120 lub 140. Na alle.. można kupić razem z magnetofonem za grosze
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 28 Sie 2009 23:59   

Powrót do góry

serwis
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Trójmiasto

Post#3 29 Sie 2009 09:35   

TOMAN napisał:
Witam wszystkich, poszukuje jakiegoś starego lampowego odbiornika komunikacyjnego(...)
Ciekawe dla mnie są modele mniej popularne np. (...) Torn.Eb.
(...)

Odezwij się do mnie na pw ok 10 września. Jeżeli nie zostanie sprzedany, to możemy pohandlować. Jest to THORN.Eb, sprawny, i jeszcze z kompletem lamp zapasowych (RV12P2000)
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 29 Sie 2009 09:35   

Powrót do góry

TOMAN
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Warszawa

Post#4 Post autora tematu 29 Sie 2009 18:07   

gregorio27 napisał:
Cytat:

Prawdopodobnie chodzi koledze o szary mikrofon do Unitry zk 120 lub 140. Na alle.. można kupić razem z magnetofonem za grosze

Też mi się wydaje że ten mikrofon był rozprowadzany z ZK 120 ale celowo sam nie sugerowałem bo szukam potwierdzenia, dzięki za pomysł zakupu.

pozdrawiam serdecznie.

Dodano po 49 [sekundy]:

serwis napisał:
TOMAN napisał:
Witam wszystkich, poszukuje jakiegoś starego lampowego odbiornika komunikacyjnego(...)
Ciekawe dla mnie są modele mniej popularne np. (...) Torn.Eb.
(...)

Odezwij się do mnie na pw ok 10 września. Jeżeli nie zostanie sprzedany, to możemy pohandlować. Jest to THORN.Eb, sprawny, i jeszcze z kompletem lamp zapasowych (RV12P2000)

Tak też zrobię.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

JasiuB
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Gdańsk

Post#5 19 Paź 2010 17:46   

Czołem.

TOMAN napisał:

Też mi się wydaje że ten mikrofon był rozprowadzany z ZK 120 ale celowo sam nie sugerowałem bo szukam potwierdzenia, dzięki za pomysł zakupu.

Prostokątny mikrofon rozprowadzany z ZK120 to czechosłowacka Tesla AMD106. Z polskich prostokątnych mikrofonów były krystaliczne MK-1 i MK-2 (bardziej obły niż prostokątny, z przyciskiem zwierającym), ale to już starsze dzieje.

Pozdrawiam,
Jasiu
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Poszukuje starego odbiornika komunikacyjnego
Strona 1 z 1