X

Netgear WGR614 - odzyskanie hasła.

28 Aug 2009 16:09 VEvertax
  • #1 28 Aug 2009 16:09
    vertax
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam mam dosc nie typowy problem , bo okazalo sie ze do mojej sieci podlacza sie kilka osob z dzielnicy , a ja mam neta dla siebie nie dla kogos ;/ . No i jest taka sprawa , ze chcialem zalozyc haslo , ale zapomnialem swojego loginu i hasla na netgear.com , ja mam netgear WGR614 , i co mam teraz zrobic ? Da sie inaczej haslo zalozyc ? :d Prosze o porady..

Moderated By Gusioo:

Ja mam radę dla Kolegi: proszę używać przycisku "Pisownia", bo następny tak niechlujnie napisany posty poleci w kosmos.

• Helpful post
    #2 28 Aug 2009 17:17
    zwyklyczlowiek
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Spróbuj się zalogować do rutera na domyślne login i hasło. link
    Jak nie wejdzie, to niestety reset i konfigurowanie od nowa.
  • Helpful post
    #3 29 Aug 2009 10:56
    bzyk123456
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Nie masz wyjscia. Twardy reset jeno i od nowa konfiguracja.
  • #4 29 Aug 2009 11:48
    vertax
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ale jak zrobić reset ? Ja nie wiem później jak mam ustawić router .. mi chodzi o to żebym miał Internet później na laptopie i u siebie .. p.s. mam radiówkę firmy Hyperion , to radiówka czyli tuba,od niej idzie kabel do mnie od domu i i mam modem , a tam jest już reszta czyli router ..
  • Helpful post
    #5 29 Aug 2009 19:02
    David_Sloan
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Po prawej stronie patrząc od strony portów RJ45 masz mały "lekko schowany" przycisk. Wciśnij go i przytrzymaj przez kilkadziesiąt sekund aż wszystkie diody zaświecą się.
  • Helpful post
    #6 29 Aug 2009 20:16
    zwyklyczlowiek
    Level 22  
    Helpful post? (-1)
    vertax wrote:
    Ale jak zrobić reset ? Ja nie wiem później jak mam ustawić router .. mi chodzi o to żebym miał Internet później na laptopie i u siebie .. p.s. mam radiówkę firmy Hyperion , to radiówka czyli tuba,od niej idzie kabel do mnie od domu i i mam modem , a tam jest już reszta czyli router ..

Mógłbyś trochę jaśniej ? Bo najpierw piszesz, że chcesz, żeby inni nie korzystali z twojej sieci. A teraz że to Ty chcesz mieć internet na laptopie i "u siebie". A teraz nie masz? Masz fizyczny dostęp do tego routera?
  • #7 29 Aug 2009 21:15
    vertax
    Level 11  
    Oczywiście router jest mój , pisząc Mój i laptop , chodziło mi o to ze Rodzice mają laptopa a ja PC stacjonarny ..
    router jest u mnie w pokoju , sąsiedzi się podpinają chyba.. a ja zapomniałem hasła od netgear.com , i nie mam jak zabezpieczyć .. jak zresetuje router , to będę mógł z internetu korzystać ? czy będę korzystać pod routerem czy modemem ? bo ja nie umiem konfigurować sieci później , a do mnie przyszli kolesie i płaciłem 50zl za skonfigurowanie .. ;/ .. to co będę musiał zrobić po resecie ? normalnie mi będzie działał router tylko na nowo konfiguracja czy co ?
  • Helpful post
    #8 29 Aug 2009 21:44
    zwyklyczlowiek
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    A próbowałeś na domyślne login i hasło tak jak ci podałam w linku?
    A, i jeszcze jaką wersję masz tego routera i czy masz instrukcję?
  • Helpful post
    #9 29 Aug 2009 22:03
    Maciek4141
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Kolego, ale żeby zalogować się do routera nie robisz tego na stronie producenta tylko poprzez adres ip routera który wpisujesz do przeglądarki. Najczęściej jest to 192.168.1.1. Powinna pojawić ci się strona do logowania, kiedy już się zalogujesz passami podanymi wyżej, wchodzisz w zakładkę Wireless Settings i tam będziesz mógł zabezpieczyć swoją sieć wi-fi. Jeżeli nic ci się nie pojawi, wówczas wejdź w Start>Uruchom>wpisz cmd>Enter>wpisz ipconfig, kliknij eneter i pokaż nam tutaj co ci wyświetliło.

Pozdrawiam
  • #10 29 Aug 2009 22:10
    vertax
    Level 11  
    zwyklyczlowiek <-->Nie rozumiem o co chodzi na domyślne login i hasło , można jaśniej właśnie ?

Maciek4141<-->jak sprawdzić adres IP routera ? A jak wpisałem do Google ten IP co podałeś .. to żadna strona logowania nie wyskakuje..

Proszę o odpowiedzi .. ponieważ już mnie to denerwuje , skoro nie moge na swoim internecie posiedzieć : (( Pozdrawiam
  • Helpful post
    #11 29 Aug 2009 22:18
    Peter__
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Na tabliczce znamionowej znajduje się domyślny login i hasło routera. A ten IP wpisuje się w miejscu gdzie znajduje się i wpisuje adres strony, wystarczy zamiast www wpisać 192.168.0.1 czy coś innego.
  • Helpful post
    #12 29 Aug 2009 22:22
    Maciek4141
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Wałkowane na forum wiele razy, ale poprowadzę:
    1. Wchodzisz w przeglądarkę.
    2. Tam gdzie wpisujesz adres strony tym razem musisz wpisać 192.168.1.1
    3. Powinno ci wyskoczyć okienko logowania, jeżeli wyświetli ci się że nie można wczytać strony wówczas zrób tak jak pisałem wyżej (ipconfig) i wklej nam screena.
    4. W użytkownik wpisujesz admin, w hasło wpisujesz password albo 1234 (musisz sprawdzić).
    5. Jeżeli odrzuci ci próby logowania oznacza to że ten pan zmienił na jakieś inne których ty prawdopodobnie nie znasz, wówczas pozostaje ci reset do ustawień fabrycznych tak jak pisali poprzednicy.
  • Helpful post
    #13 29 Aug 2009 22:38
    zwyklyczlowiek
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Oprócz adresu jak wyżej możesz próbować jeszcze:
    http://192.168.0.1
    www.routerlogin.com
    www.routerlogin.net
  • #14 30 Aug 2009 10:02
    vertax
    Level 11  
    Wszystkim serdecznie dziękuje . już nic nie trzeba , wszedłem na strone
    www.routerlogin.com wpisałem admin , password i się udało :D dziękuję Serdecznie .. temat zamknięty ..
  • #15 30 Aug 2009 10:22
    vertax
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Witam !
    Mam taki problem ..

"""""""Logujesz się na router, w opcji "Wireles settings / Security options" wybierz sobie najlepiej "WPA-PSK [TKIP]", na dole wpisz hasło, zapisz zmiany ...
    """"Potem w opcjach sterownika karty na PC-cie ustawiasz sobie ten sam protokół (WPA-PSK), wpisujesz hasło .... i gotowe.""""""

gdzie są opcje sterownika ? Możecie mi opisać ? Ten watek jest z innego tematu jak zmienić hasło na routerze .. może ktoś powiedzieć gdzie i co zrobić ??

Moderated By Gusioo:

Nie mógł Kolega poprosić o otwarcie starego tematu? Od razu trzeba było nowy zakładać? Scaliłem, a następny wyleci do kosza. Pomijam fakt, że Kolega non stop zakłada temat w złym dziale. To, że jest pierwszy nie znaczy, że jest odpowiedni.

• Helpful post
    #16 30 Aug 2009 10:28
    Avatat
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Więc chodzi mniej więcej o to:
    Ustalasz sobie na routerze hasła WiFi, a potem je ustawiasz na komputerze tak?

Na PC'cie (na lewo od zegarka systemowego) masz taką ikonkę sieci WiFi, klikasz na nią i wyświetlają się dostępne sieci WiFi, łączysz się ze swoją wpisując przy tym hasło podane na routerze.

Pozdrawiam!
  • #17 30 Aug 2009 10:39
    vertax
    Level 11  
    ok , juz wszystko wiem :D
  • Helpful post
    #18 30 Aug 2009 10:43
    Removed
    Helpful post? (0)
    Jakby za 10 minut okazało się, że jednak Kolega czegoś nie wie, to zamiast zakładać nowy temat w złym dziale proszę o PW (Prywatna Wiadomość) i otworzę ten temat.
  Search 4 million + Products
Browse Products