Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ładowanie nawigacji przez USB, problem z podłączeniem

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Ładowanie nawigacji przez USB, problem z podłączeniem
Autor
Wiadomość
piotrek power
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Krosno

Post#1 Post autora tematu 30 Sie 2009 10:22   

Ładowanie nawigacji przez USB, problem z podłączeniem

Witam.

Mam nawigację Lark VOVAGE.
Chciałbym ją móc ładować przez USB.
Dodam że, normalnie nawigacja nie jest ładowana podczas podłączenia do portu USB za pomocą kabla USB - miniUSB.

A więc pokolei:
Ładowarka samochodowa jaką posiadam, kończy się wtykiem miniUSB.

Sprawdzałem to USB na 1 i 4 pinie mam 5V, na zwarciu 1,65A.
Tak więc odlutowałem 2 środkowe piny, i podłączyłem nawigację do komputera i się nie ładuje, nawet nie podczymuje Larka w stanie gotowości, jedynie kontrolka od ładowania się świeci, podobnie podczas podłączenia USB do transmisji danych ale wówczas jak wcześniej wspomniałem nie jest łądowana nawigacja.

Czy te piny dobrze podłączam, a może nie ma się ładować przez 1 i 4 pin ??
Tzn. zasilanie z kompa idzie przez 1 i 4 ale może trzeba inaczej podłączyć aby zaczęło ładować ??

Pytanie jeszcze, czy wtyk miniUSB kabla do komputera a ładowarki jest taki sam.
Wtyk miniUSB liczy 5 pinów, zaś duży 4 piny.

Pytanie, czy mając ładowarkę sieciową można ją ładować nawigację, może być tylko na podczymaniu zamiast się ładować, albo w ogóle nie będzie ładowało, skoro przez USB komputera się nie ładuje (chyba większość nawigacji się przez podłączenia do komputera nie ładuje)

Pozdrawiam
Z góry dzięuję za pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sie 2009 10:22   

Powrót do góry

AXELF
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: :)

Post#2 30 Sie 2009 10:53   

Re: Ładowanie nawigacji przez USB, problem z podłączeniem

Konkretnie to nie rozumiem troszkę tego "(chyba większość nawigacji się przez podłączenia do komputera nie ładuje) " gdyż moja Mio Moov 200PL ładuję się głównie przez podłączenie do komputera. W zestawie żadnego zasilacza nie ma, poprostu nawigacje ładuję się jak odtwarzacze mp3, które mają wbudowany akumulator czyli poprzez podłączenie do kompa.

Wtyk mini usb ma o jeden pin więcej ale jest on i tak podłączony z masą(tą blaszaną częścią wtyku usb)

Jakie masz usb w kompie ? Ja w moim starym kompie miałem usb 1.0 i komp nie widział nowych pendrivów, mp3 playerów, nawet tej nawigacji. Więc dokupiłem kontroler usb 2.0 koszt 20zł i wszystko chodzi jak marzenie. Jak podłączasz pendrive to wykrywa go komputer ?

Dodano po 4 [minuty]:

Dodam jeszcze, że możesz kupić zasilacz sieciowy w komputroniku takie coś kosztowało mnie 19zł i wtedy możesz ładować tę nawigację ile wlezie, możesz nawet podczas ładowania sprawdzać trasę, tak jak na ładowarce samochodowej. Samo ładowanie leci przez pin 1 i 4 czyli 1-Vcc 4-gnd.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sie 2009 10:53   

Powrót do góry

rafal412
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Jawor

Post#3 30 Sie 2009 11:05   

Sprawa była kilka razy poruszana na tym forum
zażyj tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=930605
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sie 2009 11:05   

Powrót do góry

ajpier
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Liechtenstein

Post#4 30 Sie 2009 13:19   

Problemem autora może być zbyt mały prąd. USB daje nie więcej jak 500mA natomiast nawigacja może potrzebować 1000mA lub więcej.
Powrót do góry

piotrek power
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Krosno

Post#5 Post autora tematu 30 Sie 2009 18:46   

USB wmoim komputerze na zwarciu daje 1600mA.

Mam USB 2.0.
Właśnie był brat przed chwilą i miał ze sobą ładowarkę sieciowa którą ładuje MP4.
I po podłączeniu do mojego Larka niestety nie ładuje, lecz jedynie podczymuje urzędzenie w stanie gotowości podobnie podczas podłączenia do USB komputera.

Sprawdzałem zasilanioe w tej ładowarce to, napięcie +5,35V jest w pinach 1 i 3 oraz minus na masie i 4tym pinie.

Aha, nie wiem ile daje ładowarka na zwarciu ale dodam, że mój Lark jest ładowany prądem 250mA i tyle samo potrzebuje w czasie pracy, po podłączeniu amperomierza do ładowarki na wyłączonym urządzeniu pobiera 250mA zaś na włączonym 500mA, jak ładowanie dobiegnie końca to pobiera 250mA przy włączonym i ok 25mA na wyłączonym.

Nawigacja ładuje się 2,5 godz co sugeruje że akumulatorek ma pojemność ok 650 mAh

No dobra, ale dlaczego nie ładuje.
Najlepiej i najprościej byłoby się dostać do wtyku miniUSB przy ładowarce samochodowej, ale nie jest to takie proste.
Raz próbowałem i zakończyło się to niepowodzeniem gdyż no nie wiem, jakąś szpilką nie mam pojęcia jak to sprawdzić.
Powrót do góry

snozer
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#6 24 Cze 2010 01:59pomocny post - solucja   

Witam poczytałem na innych forach i problem nie został do końca rozwiązany.

1.W moim Larku 35.5 był orginalnie akumulator 650mA i zamieniłem go na
Palm Tungsten T5 1350mAh Li-Polymer 3.7V z oporami ale wszedł - teraz nawigacja działa bardzo długo nawet do 5h
2.Próbowałem różne ładowarki sieciowe USB do 600mA i Lark raz chciał się ładować a raz tylko do połowy a potem nie chciał mimo że kontrolka się świeciła że się ładuję.

Odkryłem że jest to związane z kablem standardowy kabel USB powodował że w systemie Larka nie pojawiała się ikonka ładowania akumulatora tyko pokazywała stały poziom np: akumulator do połowy naładowany.

Gdy użyłem kabla od przenośnego dysku USB Lark zaczął się ładować. Jednak najlepiej mu to szło z USB do 18 h oczywiście na nowej baterii a nie z ładowarki sieciowej.

Musze tu dodać że na ładowarce samochodowej użytej w samochodzie ładuje się znacznie szybciej nawet dwukrotnie. Gdy użyjemy tej że ładowarki za pomocą prostownika samochodowego w domu to niestety ładuje się dłużej.

Moim zdaniem tajemnicą szybkiego ładowania się Larka w samochodzie jest prą stały z akumulatora. Ładowarka ma wtedy większą sprawność i szybciej ładuje LARKA. Więc jak ktoś chce szybko ładować w warunkach domowych z ładowarki samochodowej to musi mieć w domu zasilacz stabilizowany lub podłączyć DOBRZE!!! odpowiedni kondensator do prostownika i powinno być dobrze.

Nie rozumiem jednej rzeczy dlaczego się ładuje szybciej gdy jest włączony

Pozdrawiam :idea:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Ładowanie nawigacji przez USB, problem z podłączeniem
Strona 1 z 1