Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pistolet lakierniczy - jak malować?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Pistolet lakierniczy - jak malować?
Autor
Wiadomość
tomxx92
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post autora tematu 31 Sie 2009 16:02   

Pistolet lakierniczy - jak malować?

Witam
Kupiłem sobie taki pistolet lakierniczy z dyszą 1,4mm: http://elakiery.pl/prod/7,7,2,pistolet-lakierniczy-speedway-hp

I mam zamiar pomalować sobie rame do gokarta. Zwracam sie do Was z prośba o cenne informacje dotyczące malowania pistoletami lakierniczymi.
Czego unikać, jak nakładać farbę, podkład, jak ruszać pistoletem itp.
Z góry dziękuje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sie 2009 16:02   

Powrót do góry

lynx22
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: gliwice

Post#2 31 Sie 2009 16:35   

Re: pistolet lakierniczy jak malować?? Prosże o pomoc.

Wszystko oczywiście oczyszczone o oddtłuszczone. Płynne ruchy, i nie za mocno wciskać spust, żeby nie nałożyć naraz za dużo farby, bo zacznie splywać. Generalnie musisz troche poćwiczyć, bo każdym lakierem się troche inaczej maluje. Zawsze lepiej nałożyć kilka cienszych warstw, niz jedną grubszą. Nie zapomnij o odpowiednim rozpuszczalniku do czyszczenia pistoletu. W amatorskich warunkach cieżko maluje się pistoletem, bo rozpuszczalnik szybciej paruje, co wymusza konieczność lepszej wentylacji, a to zkolei powoduje ze więcej pyłków przykleja sie do lakieru. Jeżeli rama jest z rurek, to najlepiej ustaw dysze na waski strumień.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sie 2009 16:35   

Powrót do góry

tomxx92
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 01 Wrz 2009 23:42   

1. czy jest może jakiś sposób na ustawienie pistoletu?? np. ragolacja powietrza (co sie stanie gdy będzie za dużo powietrza a co jak za mało), no i jak ustawić ilość wyrzucanej farby (czy to chodzi o to przy maksymalnym naciśnięciu spustu dobrze mi sie malowało)

2. I ostatnie pytanie czy jeżeli źle mi sie coś pomaluje lub zrobią mi sie jakieś karterki (dziurki) to czy muszę ździerać do czystej stali podklad i lakier czy mogę jakoś zetrzeć te karterki papierem ściernym i wypolerować lub przmalować jeszcze raz powierzchnię bez żadnego zdzierania farby??

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi i prosze o następne porady.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Wrz 2009 23:42   

Powrót do góry

lynx22
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: gliwice

Post#4 04 Wrz 2009 14:11   

Z regulacją musisz po prostu popróbować. Nie musisz zdzierać do metalu, wystarczy jak wygładzisz papierem i odpylisz.
Powrót do góry

cirrostrato
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#5 04 Wrz 2009 14:50   

Tylko praktyka...np. gdy zaczynałem lakierować pistoletem to jak dawałem zbyt gęstą farbę to powierzchnia (faktura) przypominała skórkę pomarańczową, dla uzyskania połyskliwej gładkości musisz lakierować (z kilkuminutowymi przerwami) 2-3 razy dość rzadkim lakierem, lakier cedzisz (zawsze bo mogą być jakieś paprochy) przez pończochę.Zaczynasz lakierować od pokrycia wszystkich zakątków,załamań itp a większe powierzchnie pokrywasz na końcu, cienko, zaciek pracochłonny do usunięcia.
Powrót do góry

tomxx92
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 Post autora tematu 04 Wrz 2009 22:56   

a jeszcze takie podstawowe pytanie : w jakiej odległości trzymać pistolet od malowanego materiału?.
I czy istnieje może jakieś określenie konsystencji lakieru i podkladu, tak mniej więcej żebym wiedział jaki ma być gęsty? (bo niewiem ile rozcieńczalnika akrylowego dodać)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Wrz 2009 22:56   

Powrót do góry

urraken1
Poziom 1
Poziom 1

Post#7 29 Wrz 2009 21:03   

Może trochę późno odpowiadam i pewnie znalazł pan już odpowiedź w innym źródle.
Jeżeli malujemy farbami akrylowymi mieszamy LAKIER,UTWARDZACZ,ROZPUSZCZALNIK w proporcjach 3(L)+2(U)+1(R).Chociaż z rozpuszczalnikiem to jest tak że dodajemy go tyle aby farba miała odpowiednią gęstość.Odpowiednia gęstość to taka jak "Mleko"
Może trochę śmieszne ale tak chyba najlepiej określić.W lakierniach używało się kiedyś kubka FORDA lub kubka FRENCLA ale obecnie prawie nikt nie pamięta jak się ich używa.
Odległość od malowanego przedmiotu jest zależna od ciśnienia i gęstości farby ale powinna wynosić około 35-45 cm.Myślę że może się panu to na coś przyda.
Życzę powodzenia w malowaniu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Pistolet lakierniczy - jak malować?
Strona 1 z 1