Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Renault laguna - jak zdjąć tapicerke z przednich drzwi?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Renault laguna - jak zdjąć tapicerke z przednich drzwi?
Autor
Wiadomość
joasia90
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 03 Wrz 2009 00:20   

Renault laguna - jak zdjąć tapicerke z przednich drzwi?

Witam.
Czy mógby mi ktoś opisać jak zdjąc tapicerke z przednich drzwi (od strony pasażera) przy renault laguna 2.0 1994?

Nie moge otworzyć przednich i tylnich drzwi po prawej stronie. Opis jak zająć się tylnimi mam, ale przednie to już inna bajka ;)

Podobno w lepszej sytuacji będzie trzeba tylko przesmarowac, w gorszej - wymienić zamki. Czy przy wymianie wystarczy zmienić tylko dwa zamki na nowe?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Wrz 2009 00:20   

Powrót do góry

Usunięty

Post#2 03 Wrz 2009 06:58   

Re: Renault laguna - jak zdjąć tapicerke z przednich drzwi?

wszystkie widoczne śruby wykręcasz reszta na kołkach,a i jeszcze pod głośnikiem są
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Wrz 2009 06:58   

Powrót do góry

Usunięty

Post#3 03 Wrz 2009 09:04pomocny post - solucja   

Wykręcasz wkręty (torks) u dołu. Wydłubujesz zaślepkę z podłokietnika ( w tym zagłębieniu), wykręcasz wkręt, podłokietnik w górę. Jesli masz elektryczne szyby odpinacz wyłącznik. Jeśli masz szyby na korbkę demontujesz ją. Kratka głosnika u dołu ma dwie szczeliny, wkładasz w nie np. dwa płaskie śrubokręty, podważasz i ciągniesz do siebie. Po zdemontowaniu kratki odkręcasz głośnik -> i wkręt który mocuje tą tapicerkę. Demontujesz ten "rygielek" od blokowania drzwi.
Reszta jest na kołkach, demonontarz tak jak tej z tyłu.

Dawno temu opisałem jak zdemontować tapicerkę tyłu, temat był bogato ilustrowany :D . Znajdz ten temat a rozszyfrujesz to co opiałem powyżej.

Nie rozumię. Jak to nie można otworzyć drzwi ?? Tych pasażera chwytając za klamkę wewnątrz też??
Stało się to nagle, czy auto było kupione z taką usterką??

Oboje drzwi po jednej stronie na raz ??
Powodzenia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Wrz 2009 09:04pomocny post - solucja   

Powrót do góry

joasia90
Poziom 4
Poziom 4

Post#4 Post autora tematu 03 Wrz 2009 11:25   

Przy zakupie wszystko było ok (samochód mam pół roku). Dopieor jakieś 2 miesiące temu przy tylnich prawych drzwiach przestał odbijać ten drucik i drzwi trzeba było zamykać i otwierać ręcznie poprzez ciagnięcie lub wpychanie tego drucika.

2 tygodnie temu przestały otwierać się drzwi przednie od pasażera. Bez żadnego uprzedzenia. Nie można ich otworzyć kluczykiem ani od wewnątrz chwytająć za klamkę. Po kilku dniach stało się to samo z tylnimi.

Co prawda przy przednich drzwiach podczas otwierania za pomocą pilota ten guziczek przy oknie minimalnie się unosi. Ale nie mozna go całego wyciągnąć.

Edit.
Obejrzałam drzwi. Czy przy tych od pasażera jest jakaś śrubka na wysokości schowka, tak jak przy drzwiach od kierowcy?
Do tych śrubek na dole jakoś się chyba dostaniemy, ale z boku po prawej stronie też jest śrubka i na moje oko przy zmakniętych drzwiach nie idize jej odkręcić. Chyba, że jakimś specjalnym sprzętem a nie zwykłym śrubokrętem ;)
Powrót do góry

Usunięty

Post#5 03 Wrz 2009 12:07pomocny post - solucja   

Heh Ja obiście kolejny post napiszę jak się weżmiesz za robotę w końcu :D

Co do drzwi tylnych: po otworzeniu z czoła jest taki wichajster -> blokada by małe dzieci jadące z tyłu nie mogły otworzyć drzwi z chwytając za klamkę. Więc te tylne to może być inna bajka ( chodziło mi o to że nie można otworzyć chwytając za klamkę od wewnątrz) .
Ale z tego co piszesz to objawy mogą być podobne do tych z linku

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1182586.html

Co do drzwi przednich: Wkręty -> 5 sztuk u dołu drzwi, 1 sztuka w podłokietniku, 2 sztuki pod głośnikiem. Innych nie ma. Reszta trzyma się na kołkach.

To o co ty pytasz (chyba o ten wkręt plastikowy) to tylko taki bajer.

Ps by zdemontować tą tapicerę trzeba zdjąć ramkę z klamki wewnętrzej (zatrzaski po bokach w połowie wysokości).

Nie chce nic radzić ale jeśli drzwi się nie otworzą to ja by się raczej nie brał za demontarz tapicerki, bo nie wiele niej zostanie.
Powrót do góry

joasia90
Poziom 4
Poziom 4

Post#6 Post autora tematu 03 Wrz 2009 12:44   

rbiesiada napisał:
Nie chce nic radzić ale jeśli drzwi się nie otworzą to ja by się raczej nie brał za demontarz tapicerki, bo nie wiele niej zostanie.

A jestem w stanie otworzyć jakimś sposobem sama te drzwi? Czy musi to mechanik zrobić?

Przepraszam, że jestem taka upierdliwa, ale nie znam się zbytnio na autkach a moi 'domowi faceci' wroca do domku dopiero w grudniu więc musze sobie sama radzić :lol:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Wrz 2009 12:44   

Powrót do góry

Usunięty

Post#7 03 Wrz 2009 22:57   

Hmnn

A co się dzieje kiedy wkładasz kluczyk do zamka i przekręcasz?? Chodzi o te drzwi pasażera z przodu. Rygielek się wysuwa do góry, czy cała wkładka obraca się do okoła X razy po 360' ??
Powrót do góry

joasia90
Poziom 4
Poziom 4

Post#8 Post autora tematu 03 Wrz 2009 23:10   

rbiesiada napisał:
Hmnn

A co się dzieje kiedy wkładasz kluczyk do zamka i przekręcasz?? Chodzi o te drzwi pasażera z przodu. Rygielek się wysuwa do góry, czy cała wkładka obraca się do okoła X razy po 360' ??

rygielek delikatnie wysuwa się do góry (tak na 1/4 jego długości). kluczyka nie można okręcić do końca bo w pewnym momencie napotykam na opór i siłą swoich mięśni nie jestem w stanie przekręcić kluczyka dalej.

Tak samo jest kiedy ciągnę klamkę od środa. Mogę ją pociągnąc tylko trochę i dalej się nie da (w tym momecnie rygielek delikatnie unosi sie do góry). Nie próbowałam siłowac się z nią na maksa bo to przeciez plastki i obawiam się, że pęknie.

Przy drzwiach tylnich rygielek moge wyciągać i podnieść drucik bez problemu, ale nawet po zrobieniu tego drzwi nie da się otworzyć. Oczywiście słychać, że coś tam przeskakuje, jak to przy otwieraniu, ale nic poza tym.
Rygielka przy przednich drzwiach nie sciągałam jeszcze.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Renault laguna - jak zdjąć tapicerke z przednich drzwi?
Strona 1 z 1