Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ford Focus 1,8 TDDI kombi problem z kopceniem

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Ford Focus 1,8 TDDI kombi problem z kopceniem
Autor
Wiadomość
Qbek10
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: B-n

Post#1 Post autora tematu 06 Wrz 2009 08:54   

Ford Focus 1,8 TDDI kombi problem z kopceniem

Witam serdecznie
Miesiąc temu kupiłem Forda Focusa 1,8 TDDI 90KM kombi z 1999. Wszystko było ładnie i pięknie ale...
Rano, lub teraz gdy na dworze jest chłodno, po odpaleniu bardzo kopci (niebieskawy dym), a wczoraj zauważyłem że nierówno pracuje. Po osiągnięciu właściwej temperatury wszystko jest OK równa praca silnika, przy gwałtowniejszym przegazowaniu "puszcza czarnego bączka", jedynie "zapach" spalin, trudno go opisać, budzi lekki niepokój, jest "ostry". Z innych tego typu silników jest inny.
Znajomy powiedział że nie dopala paliwa i że trzeba wymienić świece żarowe. Nigdy nie miałem diesla i nie wiem jaki może być tego powód.
Tydzień temu wymieniłem olej(Mobil1 S 10W40), filtr paliwa, filtr powietrza i filtr przeciwpyłkowy. Podczas tej wymiany okazało się że jest wyciek oleju, mechanik stwierdził że najprawdopodobniej spod uszczelniacza przy rozrządzie.
Na naprawę jestem umówiony w środę, przy okazji zostanie wymieniony pasek rozrządu, pasek klinowy. Chcę kupić zimering który uszczelnia wał; w sklepie Forda dowiedziałem się że uszczelka do wałka rozrządu nie powinna strzelić, a jeśli to najwyżej postoi na podnośniku dzień dłużej, bo tyle trwa jego ściągnięcie przez net. Mechanik powiedział że dym przy porannym odpaleniu może zniknąć po wyczyszczeniu EGR'a (nie mam pojęcia co to jest ale skoro tak mówi -> niech czyści może faktycznie coś to pomoże).
I jeszcze jedno 1,5 tyg temu byłem u elektryka który podłączył mój samochód pod komputer i wyszedł błąd:
"Błąd regulacją wtrysku przekazany przez pompę wtrysku paliwa"
elektryk zresetował błędy i po chwili wykonał ponownie test i wyszło:
"Nieprawidłowe działanie budzika lub obwodu wewnętrznego (mazda)"
jakaś magia :cry:
Kupiliśmy większy samochód bo 4 osobowa rodzina w CC700 jakoś śmiesznie wyglądała że nie wspomnę o problemach z wyjazdem na urlop, a starszy bo na taki było nas stać... No i mamy problem...
Bardzo Was proszę o pomoc, poradę, co z tym zrobić.
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 06 Wrz 2009 08:54   

Powrót do góry

ainal
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Żywiec

Post#2 06 Wrz 2009 10:57   

Re: Ford Focus 1,8 TDDI kombi problem z kopceniem

Niestety nie rokuje to przyjemnej rzeczy a mianowicie jedna z przyczyn to przycierający się tłoczek nastawnika kąta wyprzedzenia wtrysku lub w najlepszym wypadku zapowietrzanie się układu wtryskowego (podobne objawy). Czasem na zimno potrafi się to objawiać lekkim "zadławianiem" podczas wkręcania na obroty, towarzyszą temu oczywiście opisane przez Ciebie objawy czyli wzmożone dymienie, zapach i kolor spalin. Moja rada, wyjezdzij zwykłe paliwo jakie masz w tym momencie i zalej go bioestrem. W przypadkach 1/5 to pomaga (lepsze właściwości smarne i bardzo dobre właściwości czyszczące) ale mimo wszystko to wyjście tymczasowe. Remont nastawnika i przy okazji jak już padnie sterownik w VP44 to koszt około 2-3tys zł za komplet.

P.S. Na przyszłość podawaj kody błędów
Powrót do góry

niuniu36
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: DĘBICA

Post#3 06 Wrz 2009 15:52   

Witam w pełni się zgadzam z kolegą "ainal",tyle że ford ma pompę VP30 ale tak czy siak wina leży po stronie przestawiacza kąta wtrysku,a ile ten focus ma przejechane
Jak trzeba mam takie pompy po regeneracji z 12 miesięczną gwarancją w dobrej cenie jak trzeba to dzwonić
Powrót do góry

Qbek10
Poziom 5
Poziom 5

Post#4 Post autora tematu 06 Wrz 2009 19:57   

No to mnie Panonwie nie pocieszyliście :cry:
Czyli nie ma co kombinować ze świecami żarowymi ani EGR'em?
I tak to jest, sprawdza się hasło "nie wszystko złoto co się świeci", bo zewnętrznie i wewnętrznie (kabina) foczka u3mana jest bdb...
Moją uwagę zwróciła, niestety już po zakupie (a byłem na stacji diagnostycznej gdzie facet który kontrolował autko bardzo nad nim "piał" zawieszenie, stan techniczny, lakier etc wszystko w najlepszym porządku) wanna pod silnikiem przykręcona w magiczny sposób z tyłu na dwie oryginalne śruby a z przodu już nie na śruby oryginalne tylko dwiema śrubami do nadkoli i dwiema do zderzaka :!:
Samochód kupowałem w piękną pogodę i nie pomyślałem żeby sprawdzić spryskiwacze, oczywiście okazało się że manetka była walnięta, już działają bo kupiłem na allegro za 49 PLN; gdybym wiedział że jej konstrukcja jest podobna do cepa to sam bym sobe naprawił :|.
Później okazało się że w prawym reflektorze nie ma z tyłu kołpaka, akurat tam gdzie pryska z paska olej i cała lampa brudna i chyba do wymiany, chyba że da się ją wymyć, a będę to próbował jak będzie stał na kołkach przy uszczelnianiu wycieku.
Zresztą jest ona przykręcona tylko górnymi śrubami, odkryłem to gdy dostałem ten nieszczęsny kołpak i go montowałem a reflrktor zaczął wychodzić :cry:
Do tego dochodzi brak oryginalnego korka od wlewu paliwa, niestety nie na gwint tylko zamykanego na 1/4 obrotu i mam kłopot ze znalezieniem takowego...
Ale wracając do tematu... Co znaczy niedrogo:?: Mam na myśli pompę, jaki konkretnie jest koszt takiej po regeneracji?
(mam wrażenie że to będzie tzw gwóźdź do trumny:cry:)
Pozdrawiam i proszę chociaż o jedno słowo pocieszenia ;), nie wiem jakie ale może coś wymyślicie np "jutro będzie ładna pogoda...

Dodano po 1 [godziny]:

i jeszcze jedno...
Bawić się w wyciąganie go do poziomu "żywy", czy sprzedać, poczekać i kupić coś nowszego ?

Dodano po 31 [minuty]:

zapomniałem o przebiegu, ale wiadomo jak to jest z samochodami z drugiej, a nawet trzeciej ręki... Na wyświetlaczu jest 182k km, ale jakoś nie wierzę w to, chociaż stan wnętrza samochodu, okładziny pedałów (mam nadzieje że nie będę miał kłopotów związanych z użyciem tego określenia ;> ) i kierownicy nie wskazuję na dużo większy przebieg, ale jestem świadomy że to zawsze można wymienić...
Foczka była ściągnięta ze słoneczniej Italii na przełomie 2007-8 roku, jeździła pod młodym człowiekiem, rozmawiałem z nim: "bardzo niskie spalanie, dynamiczny silnik, zero kłopotów technicznych" Miał stłuczkę, ktoś mu wjechał w pupcię, ale nie klepał tylko zamontował elementy kupione na giełdzie w Gliwicach (tylnia klapa, światła).
Z tego co widzę to było coś kombinowane z przednimi reflektorami i tak jak pisałem z "wanną". Ale podłużnice i cały spód samochody w idealnym stanie. Gościu mówił że jak miał stłuczkę to wentylator od chłodnicy wypadł mu na ulicę... :?:
Teoretycznie wszystko po stłuczce jest zrobione, ale dokładnie będę wiedział po najbliższej wizycie u mechanika.
Ponownie pozdrawiam :)
Powrót do góry

marek1977
Poziom 22
Poziom 22

Post#5 06 Wrz 2009 23:02   

Sprzedaj go i nic w nim nie rób i nie kupuj diesla bo jakiego nie kupisz to będzie zły :)
Powodzenia życzę panu mechanikowi bo tam EGR jest razem z kolektorem ssącym, a żeby go wymontować trzeba najpierw zdemontować wydechowy z turbiną :/ Najlepiej niech nie rusza, a Ty sam sobie go zaślep i nie będzie kopcił na czarno (odkręcić dwie śruby i włożyć kawałek blaszki - 5 minut roboty jak masz blaszkę i jeden klucz 10).
W olej raczej przeinwestowałeś do tego nie ten jaki powinien być. Tu zalecany jest 5W30
Zamiast jechać do pana kazia na komputer podjedź do forda i niech podłączą Ci go pod IDS i nie będzie kodów od mazdy.
Co do zawieszenia tył, to musi to być przypadek 1 na 1000 w tym roczniku że tylne zawieszenie jest w stanie idealnym, albo pan diagnosta to kuzyn sprzedającego.
Powrót do góry

Qbek10
Poziom 5
Poziom 5

Post#6 Post autora tematu 06 Wrz 2009 23:22   

Marek dzięki za pomoc i poprawę humoru ;)
Wielu moich znajomych ma diesle i bardzo sobie je chwalą, sam też postanowiłem spróbować :]
Jeśli chodzi o olej to poprzedni właściciel zalał go 10W40 i nie chciałem kombinować, podobno nie jest to zalecane. Chyba nie przeinwestowałem bo 5W30 jest dużo droższy ;)
Do Forda faktycznie muszę się wybrać, niestety w tej chwili nie stać mnie na to :(
Podczas badania w stacji kontroli, sprawność amortyzatorów z przodu była na poziomie 78%, a tył 65%, diagnosta poinformował mnie że to norma w kombiku i że takie wyniki są dobre, zbieżność - 0/0, luzy w zawieszeniu - 0.
Niestety ze wstydem muszę się przyznać że w temacie mechanika samochodowa jestem hmmm delikatnie mówiąc mało zorientowany i polegam na tym co mi powiedzą ludzie którzy się na tym znają, a przynajmniej powinni się znać (to tak ad diagnosty...)
Czy wszyscy mają złe zdanie o diesleach?
Pozdrawiam
Powrót do góry

marek1977
Poziom 22
Poziom 22

Post#7 06 Wrz 2009 23:56   

Nie wszyscy. Są tacy co im turbina padają, pompy siadają, egry dęba staja, a koła dwumasowe terkoczą jak bociany, wydaja worek kasy rocznie ale są zadowoleni że mniej pali.
Amorki to nie wszystko, chodzi o tuleje metalowo gumowe w tylnych wahaczach a jest ich tam łącznie 6.
Ford zaleca jedynie 10w40 do uzupełniania jak nie ma się co nalać.

A tak wogóle to masz już przebieg przy którym pada pompa :/
Powrót do góry

Qbek10
Poziom 5
Poziom 5

Post#8 Post autora tematu 07 Wrz 2009 08:40   

Tak jak mówiłem, diagnostyk sporo czasu spędził pod samochodem, wszystkiego dotykał, wszystkim "szarpał", byłem z nim w kanale i przy tylnim zawieszeniu powiedział że w Focusie jest sporo do sprawdzenia i dokładnie, tak mi się przynajmniej wydaje, to zrobił. Zresztą podczas jazdy nie słychać z zawieszenia żadnych niepokojących dźwięków.
Dwumasówka też jest w porządku, podobnie turbina.
"Pobawię" się z tą pompą, jeśli będzie się w nim coś dalej sypało to pójdzie do Żyda, chociaż wtedy będzie żal że "tyle wsadziłem i będę teraz sprzedawał..."
Ponowie pytanie: czy jest sens kupować świece żarowe (jakie??!! - znalazłem na allegro fajną ofertę świec ISKRA, co o nich sądzicie?) i kombinować z EGR'em?
Podrawiam

Dodano po 11 [minuty]:

... tak logicznie do tego podchodząc :roll: gdyby była walnięta pompa to problem z kopceniem i nierówną pracą nie znikał by po nagrzaniu silnika, ale może moje rozumowanie jest błędne... :(
Powrót do góry

marek1977
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 07 Wrz 2009 10:58   

Swiece żarowe najpierw sie sprawdza, a później wymiana. Poza tym oryginały nie są wcale drogie.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 07 Wrz 2009 10:58   

Powrót do góry

Qbek10
Poziom 5
Poziom 5

Post#10 Post autora tematu 07 Wrz 2009 15:46   

no nic... podjadę do tego mechanika i zobaczę co powie...
Dzięki Panowie za pomoc, jeśli Wam się coś nasunie w mojej sprawie to czekam na info.
Odezwę się po "wizycie" ;)
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 07 Wrz 2009 15:46   

Powrót do góry

Qbek10
Poziom 5
Poziom 5

Post#11 Post autora tematu 17 Wrz 2009 23:05   

Ponownie witam
Właśnie wróciłem i spełniam obietnicę.
Mechanik zrobił to co miał zrobić. Wymienił rozrząd, uszczelki wału i wałka. Przy okazji wyszło że do wymiany jest uszczelka pod pompą wtrysku; w związku z tym że rekomendowana jest oryginalna, kupiłem na ASO za 130 PLN. Okazało się że po jej założeniu dosyć intensywnie leje olejem - musiał uszczelnić silikonem :]
Zaślepił EGR'a - mam kontrolować jaki będzie efekt.
Przy okazji dowiedziałem się kilku, delikatnie mówiąc, niemiłych rzeczy... Do wymiany są popychacze (po zapaleniu słychać jak klepią), nawiasem mówiąc może ktoś wie jaka jest ich cena. Szukałem w necie ani widu ani słychu.
Zaczyna być odczuwalne koło dwumasowe, sprzęgło wysoko bierze, a jak już trzeba będzie to zrobić to przy okazji uszczelka między silnikiem a skrzynią biegów
Marek, potwierdził Twoją opinię o dieslach, nie ukrywając dobił mnie.
Poradził żeby go po prostu sprzedać...
Kapa w najczystszej postaci :/
Czy ktoś wie ile kosztują te popychacze ?
Pozdrawiam
Powrót do góry

marek1977
Poziom 22
Poziom 22

Post#12 17 Wrz 2009 23:51   

ktorą uszczelkę pod pompą zmienił. Tą pod kołem pompy czy z drugiej strony? Jak dobrze by zrobil to by nie ciekło. uszczelniacza na wale i wałku sie nie wymienia bo rzadko sie zdarza żeby cieklo, a jak widzę jaki fachura to zaraz będzie ciec.
Tam zawory się reguluje na płytki, więc nie ma popychaczy hydraulicznych.
Zawór EGR żeby wymienić trzeba zdjąc kolektor wydechowy i potem ssący z egrem - doga impreza. A teraz masz zaślepiony i jak masz czujnik wzniosu to zapali ie kontrolka za kilkaset kilometrów.

Zmień mechanika bo Ci samochód zepsuje.

Taki jestem troszkę ciekawy ile zapłaciłeś za wymianę rozrządu i ile mu to zajęło czasu?
Powrót do góry

Qbek10
Poziom 5
Poziom 5

Post#13 Post autora tematu 18 Wrz 2009 00:31   

Myślę że on jest dobrym mechanikiem. Pracował w serwisie Citroena a teraz też pracuje w ASO innej dobrej firmy. Wymienił uszczelkę od strony paska rozrządu. Stara uszczelka przepuszczała, zresztą pokazywał mi że też była uszczelniana silikonem. A teraz o zaworach. Po odpaleniu silnika przez 5-8 sekund słychać jak dosyć mocno klepie, potem się uspokaja. Nasiliło się to po zmianie oleju. Być może nowy olej wypłukał motodoktora albo coś innego :] Na innym forum poświęciłem trochę czasu i poczytałem o zaślepianiu EGR'a. Pytalem się o konsekwencje, podobno są dwa efekty: jeden może wyeliminować kopcenie, drugi większa szkodliwość dla środowiska... Zajęło mu to w sumie jedno popołudnie a koszt - 200 PLN (robocizna). Orientujesz się w jaki sposób pozbyć się tego klepania?
Pozdrawiam

Dodano po 25 [minuty]:

Dodam że mechanik jest z polecenia kumpla który nie jeden samochód u niego serwisuje i złego słowa o nim nie powiedział. Ja też nie powiem; profesjonalne podejście, wiedza na należytym poziomie. Z tego co zauważyłem to woli, podobnie jak Ty, benzyniaki. Fordów zwłaszcza diesli raczej nie robi, mój był wyjątkiem.
Powrót do góry

marek1977
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 18 Wrz 2009 00:36   

Nie rozumiem jak można uszczelnić uszczelniacz silikonem skoro na uszczelnieniu kręci się kolo, a blacha uszczelniacza jest fabrycznie dookoła zalana gumą w celu uszczelnienia? :/

Co do EGRu to nie wyskoczy kontrolka bo masz tddi i brak czujnika wzniosu - nie doczytałem.
Nie wiem jaki to klekot, bo diesle klekoczą same z siebie :/ Sprawdzał luz na zaworach?

Tani, aż za tani :/ Juz wiem kto psuje rynek :)
Powrót do góry

Qbek10
Poziom 5
Poziom 5

Post#15 Post autora tematu 18 Wrz 2009 00:55   

Pewnie widziałeś tą uszczelkę... Oryginał ma wsadzony taki biały plastik który się wyjmuje w trakcie nasadzania na koło od pompy. W odległości około centymetra od otworu z tym plastikiem jest jeszcze wystająca gumowa uszczelka i właśnie ją uszczelniał silikonem.
Nie sprawdzał luzu. W przyszłym tygodniu jestem umówiony do gościa który zajmuje się tylko silnikami, wszyscy w okolicy go polecają. Niestety będę musiał tą wizytę przełożyć na tzw "po pierwszym". Cholera nie mam pojęcia jak mam Ci opisać ten klekot :D stare merce diesle miały taki dźwięk, ale tak jak pisałem ten dźwięk jest tylko na początku, jak troche postoi, po kilku sekundach zanika, a jak się go ponownie zapali np po zatankowaniu to ten dźwięk wcale się nie pojawia. A może to jest sprawa mało wydajnej pompy oleju, która potrzebuje więcej czasu żeby przetłoczyć olej tam gdzie to klekota.... NIE WIEM NIE ZNAM SIĘ :cry:
Powrót do góry

Qbek10
Poziom 5
Poziom 5

Post#16 Post autora tematu 18 Wrz 2009 23:35   

Włąśnie dowiedziałem się że w moim modelu nie ma dwumasówki!!! Czy ktoś może to potwierdzić? Wczoraj z ciekawości szukałem ile kosztuje. Do TDCI coś koło 1900 natomiest do TDDI nie znalazłem...
Dźwięk tego 5'cio sekundowego klepania jest podobny do tego: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
przy okazji jak się ogląda ten filmik prez chwilę widać bok samochodu i dym z rury wydechowej. U mnie na początku jak jest zimny dym jest podobny. Autor filmu napisał że sprawa się rozwiązała i okazało się że problem leżał po stronie wtrysków. Może u mnie jest podobnie? Tylko dlaczego po krótkim czasie dźwięk zanika ??
Pozdrawiam
Powrót do góry

Scalak5
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: "-"

Post#17 19 Wrz 2009 07:23   

W twoim modelu powinno być zwykłe koło zamachowe.
Powrót do góry

Qbek10
Poziom 5
Poziom 5

Post#18 Post autora tematu 20 Wrz 2009 20:32   

Witam :)
Powiedzcie mi prszę czy w moim samochodzie można wymienić same końcówki wtrysków czy trzeba całe. Czy orientuje się ktoś jaki jest koszt tej operacji? Z tego co słyszałem nie jest to tania "zabawa" :]
Pozdrawiam
Powrót do góry

Qbek10
Poziom 5
Poziom 5

Post#19 Post autora tematu 22 Wrz 2009 12:11   

Koledzy mam pytanie
Kumpel powiedział mi że istnieje możliwość przeczyszczenia układu paliwowego jakimś preparatem wlewanym razem z ON. Jest szansa że jeśli wtryski są zabrudzone to to pomoże... Czy ktoś to robił ?
Powrót do góry

niuniu36
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: DĘBICA

Post#20 23 Wrz 2009 06:56   

Witam a jaki masz problem z tymi wtryskami były sprawdzaane na cisnienie wtrysku i leją czy co, a takie preparaty czyszczące to szkoda pieniędzy
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 23 Wrz 2009 06:56   

Powrót do góry

kornik_20
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: szczecin

Post#21 23 Wrz 2009 07:29   

Witam,
Podstawa kolego jak chcesz sie zabrac za wtryskiwacze to polecam podjechać na jakis warsztat który posiada maszynke do sprawdzania wtrysków i bedziesz miał jasnośc co do wtryskiwaczy !!!
Pompa to rzecz która można wyrególować !!! tylko niech robi to fachowiec a wielu takich nie ma co umią ją prawidłowo ustawić !!! Znajdz dobrego fachowca który zajmuje sie tylko tym, wyciagnie pompe wstawi ją na stół i oceni ją jak jest jej stan !!!
Druga sprawa przy kupnie samochodu wyciekał ci olej ?? i czy po wymianie zalany był prawidłowy ?? bo troche dziwnie to wyglada ze po wymianie zaczął cieknąć !!
Trzecia sprawa czy po właczeniu samochodu odrazu wsiadasz i jedziesz i czy zdarza ci sie przycisnąć ?? i czy jak gdzieś stajesz odrazu gasisz auto ??
Pozdrawiam

Dodano po 14 [minuty]:

A co sie tyczy kopcenia to prawdopodobnie gdzies ci pali olej
Pozdrawiam
Powrót do góry

Qbek10
Poziom 5
Poziom 5

Post#22 Post autora tematu 23 Wrz 2009 09:35   

niuniu36 Kilka postów wyżej wkleiłem linka gdzie "słychać" przypadek podobny do mojego. Może przesadzam ale chcę tym samochodem trochę pojeździć, a co za tym idzie chciałbym go doprowadzić do jak najlepszego stanu. Mój problem polega na tym co wyżej opisałem. Na zimnym silniku kopci (podobno nie spalona ropa - leją wtryski tak twierdzi znajomy który lepiej się na tym zna niż ja), a po zapaleniu, przez kilka sekund głośniej klekota - podobno to też może być związane z wtryskami. O taką info mi chodziło - że nie warto lać tych preparatów. Kornik_20 właśnie nawiązałem kontakt z firmą która zajmuje się wtryskami koszt sprawdzenia jednego - 25PLN i po 1. do niej podjadę. Przy okazji gościu zajmuje się również pompami i na nią zerknie. Kolejna sprawa. Za błędy trzeba płacić. Zawsze miałem samochody służbowe (nigdy nie kupowałem używanego). Dlatego przy zakupie tego chciałem się zabezpieczyć i pojechałem na stację diagnostyczną gdzie mechanik dokładnie go obejrzał, byłem nawet na policji żeby sprawdzić jego legalność. Jak go kupowaliśmy to błysk karoserii, stan kabiny i podwozia szokował in plus. Nie zwróciłem uwagi na to że komora silnika jest również perfekcyjnie czysta :]
Po weekendowej wycieczce wyszło na jaw że na pasek klinowy dostaje się olej i jest on przy jego pomocy dosyć mocno rozbryzgiwany. Do tego stopnia że prawa przednia felga była nim zabrudzona:!:
Samochód był zalany Mobilem 10W40. Wiem że powinien być 5W30, ale podobno nie jest zalecane ponowne przejście na tamten, a co za tym idzie wymieniłem go na ten sam czyli na Mobil 10W40.
On nie zaczął cieknąć po wymianie tylko ciekł od samego początku. Przy wymianie rozrządu, jego napinacza i paska klinowego, mocno zużytego dzięki olejowym kąpielom, mechanik odkrył źródło wycieku oleju. Okazała się nim uszczelka pod pompą wtryskową. Kupiłem oryginalną w ASO Forda za niemałą kasę i okazało się że nowa mimo dokładnego założenia również przepuszcza olej i została uszczelniona silikonem. Do tej pory jest dobrze, codziennie zaglądam a tam suchutko.
Odpowiem na trzecie pytanie. jakiś czas temu przestał mnie bawić wiatr we włosach i smród palonej gumy ;) jeżdżę jak przystało na ojca dwóch córek w miarę spokojnie. Oprócz tego gdzieś wyczytałem że żeby go pogonić musi być rozgrzany, podobnie po ostrzejszej podróży musi 15 sek pochodzić celem ostudzenia turbiny... Tylko może zna ktoś jakiś prosty i bezstresowy sposób żeby to wytłumaczyć kobiecie ???!!! Ja mam z tym duży problem. Fakt że pamięta o odczekaniu aż zgaśnie kontrolka od świec żarowych jest jakimś cudem!
Pozdrawiam
Powrót do góry

boylerm
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: kozienice

Post#23 16 Paź 2009 23:11   

Mam Focusa 99 tddi 90 km, padł mi sterownik pompy wtryskowej, zrobiłem w serwisie Bosch - i nadal są problemy przy pierwszym urochomieniu kopci jak po cholera na biało, po rozgrzaniu jest miodzio. Czy ktos co moze byc przyczyną? A moze mechanik coś spierdolił?
Powrót do góry

marek1977
Poziom 22
Poziom 22

Post#24 17 Paź 2009 00:51   

po prostu masz już muzeum techniki pod maską, a nie mechanik zepsuł. To wy, użytkownicy psujecie samochody nie mechanicy.
Powrót do góry

Mirek Z.
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Opalenica

Post#25 17 Paź 2009 01:41   

Słownictwo!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Ford Focus 1,8 TDDI kombi problem z kopceniem
Strona 1 z 1