Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

(Astra G 1.6 8v x16szr 75 km 99r) Egr zawór recyrkulacji:(

bartazon 07 Wrz 2009 10:20 8260 3
  • #1 07 Wrz 2009 10:20
    bartazon
    Poziom 8  

Witam, po niedługim czasie musze znowu napisać i skorzystać z waszych rad które świetnie pomagaja uporać mi się z problemami w samochodzie. Moim problemem jest uporczywe psucie się zaworu recyrkulacji spalin czyli tzw. EGR-u (nie cierpie już tej nazwy), otóż minal dokładnie rok od momentu wymiany egru na nowy i znowu się popsuł, pali się kontrolka checz engine, silnik jest mułowaty, słabo ciagnie typowe przyczyny i objawy EGRu.

Pomożcie i podpowiedzcie co mam z tym zrobić, czy kupić nowy kolejny już chyba czwarty z rzedu licząc na to ze pojezdze dłużej niż rok, czy zaślepiać czy może zrobic cos o czym mi niewiadomo i problem przestanie się tak często pojawiac.

Kilka pytań: Oryginalny EGR GM kto produkował, gdzie mogę dostac i jakie są koszta, czytałem cos o zaslepianiu, czy w tym momencie egr musi być sprawny żeby było można zaslepiac?? Czytałem cos o emulatorze Egr czy spotkal się ktos z tym i wie gdzie to można kupic jak zrobic?? Słyszałem ze w serwisach opla maja jakis soft ze zaślepiają wgrywaja i wtedy można obejść EGR prawda to jest??

Po prostu już mi rece opadaja i mam dosyć. Pomożecie
    Pozdrawiam

• #2 08 Wrz 2009 21:44
    kubas10
    Poziom 25  

Podłącz pod komputer i sprawdź czy to na pewno EGR, jak sie popsuł to błąd zostanie zapisany w pamięci. Główną przyczyną psucia się egr-ów jest nadmierne zużycie oleju przez silnik a co za tym idzie w zaworze osadza się spalony olej itp.

• #3 08 Wrz 2009 21:45
    hyhyhy
    Poziom 11  

proponuje zaślepić EGR - ale najpierw trzeba obecny dobrze wyczyścic - odblokować tzw. grzybek aby cheek się nie zapalał i ma jezdzić

• #4 12 Wrz 2009 00:00
    1078231
    Usunięty  

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme