X

Zmywarka siemens i woda w pojemniku na sól

08 Sep 2009 22:34 INinfor7
  • #1 08 Sep 2009 22:34
    infor7
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam mam jako nowy użytkownik zmywarki parę pytań:
    Podczas 1 odpalenia pisało żeby do zbiornika na dnie (na sól) wlać wodę. Tak zrobiłem.
    Po zakończeniu mycia odkręciłem a tam nadal pełno wody az sie troche wylewa.
    Ile ta woda tam będzie stała? Niebęde używał tam raczej soli bo chyba przejde odrazu na 3w1.

Teraz:
    1) Jakie tabletki polecacie? ( na ile myć starczy 1 tabletka? )
    2) Lepiej stosować właśnie tablety czy kupować sól, nabłyszczacz i jakieś proszki... co chyba drożęj wyjdzie?....
  • #2 08 Sep 2009 22:44
    MCB
    Level 27  
    Helpful post? (+1)
    Popełniasz poważny błąd.
    3 w1 to chwyt marketingowy. Sól w zmywarce jest niezbędna. Zjawisko które opisujesz jest całkiem normalne - po odkręceniu pokrywy pojemnika na sól powinno tam być pełno wody.

Jedna tabletka starcza zwykle na jedno mycie...... :)

Kupiłeś drogą zmywarkę, a teraz chcesz ją szybko wykończyć?
    Raczej nie używaj tabletek!!! są wygodne, ale z czasem zarżniesz zmywarkę, a serwis SIEMENSA kosztuje......

pozdrawiam
  • #3 08 Sep 2009 22:46
    korrus666
    Level 40  
    Helpful post? (-1)
    Ja też nalałem wody za pierwszym razem do pojemnika na sól ale nie zrobiło mi się jej więcej.
    1. Co do tabletek to nie kupuję jakiś super drogich, Polecam takie z LIDL'a W5 czy jakoś tak. No i oczywiście jedna tabletka na jedno zmywanie.
    2. Ja osobiście uważam że lepiej stosować każdy środek osobno. Można wtedy dostosować ilość każdego z nich do warunków zmywania czyli głównie do twardości wody.
  • #4 08 Sep 2009 22:54
    infor7
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Aha bo sie wystraszylem że ta stojąca tam woda to coś złego... Czy li będzie sobie tak tam stała*...

A czemu używanie tabletek to zarżnięcie zmywarki skoro jest przez producenta dedykowane 3w1 ?... niekumam kolego ;)

A te środki (osobno) to co mam kupić bo kompletnie niewiem :P wiem tylko że jest sól do zmywarek :P
  • #5 08 Sep 2009 23:19
    MCB
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Z własnego doświadczenia wiem, że zawartość detergentu w tabletkach jest niewystarczająca. Powoduje to narastanie osadów tłuszczowych w systemie hydraulicznym zmywarki. Po jakimś czasie zmywarka przestaje funkcjonować i w najlepszym przypadku konieczne jest czyszczenie systemu.
    Sól zawarta w tabletkach, wprawdzie nie szkodzi, ale nie pełni żadnej roli, bo nie jest potrzebna w procesie zmywania.
    Zadaniem soli, którą sypiesz do zbiornika jest regeneracja systemu uzdatniania wody w zmywarce. Na początku użytkowania zmywarki należy zmierzyć twardość wody w sieci i adekwatnie do tego ustawić dozowanie soli. (przeczytaj instrukcję)

pozdrawiam
  • #6 08 Sep 2009 23:24
    infor7
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    dzięki kolego, włąśnie to chciałem wiedzieć po co jest ta sól. Coprawda niemam jak sprawdzić jakości wody ale jakoś to dostosuje ;)
  • #7 09 Sep 2009 19:10
    andrzej2000
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Wejdź na stronę internetową dostawcy wody, zazwyczaj tam są umieszczane badania lokalnego ujęcia wody. Porównasz twardość wody podawaną przez dostawcę z tabelką w dokumentacji i staniesz przed problemem zamiany jednostek. Simens podaje twardość wody w stopniach niemieckich a w Polsce twardość podaje się w mg CaCO3/dm3. Kiedyś na tym forum przygotowałem i umieściłem tabelę konwersji jednostek, poszukaj, przelicz i ustaw w zmywarce właściwy poziom dozowania sol.
    Pozdrawiam
  • #8 19 May 2011 16:38
    szmitz
    Level 2  
    Helpful post? (+3)
    Mam takie pytanie:
    Nalałem do komory soli przed 1 włączeniem wodę.
    Teraz mam po 1 umyciu naczyń wsypać do tej wody co tam pozostała sól czy wybrać tę wodę i wysuszyć komorę i dopiero wsypać sól ???
  • #9 19 May 2011 17:16
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (+4)
    Przed pierwszym umyciem miałeś wsypać tę sól ,ale niech tam , nic jeszcze złego się nie stało.Teraz wsypuj sól do pojemnika do momentu aż palcem wyczujesz podchodząca górkę soli pod nakrętkę , nie przejmuj się wypływającą w momencie nasypywania soli wodą , ona zleci do misy myjącej.Następnie zakręć nakrętkę pojemnika i do zmywania ! Oczywiście jak wcześniej pisano ustal pokrętłem twardości wody położenie wedle twardości w Twojej okolicy i co pewien czas uzupełniaj pojemnik solą .
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products