Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zmywarka siemens i woda w pojemniku na sól

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Zmywarka siemens i woda w pojemniku na sól
Autor
Wiadomość
infor7
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Zamość

Post#1 Post autora tematu 08 Wrz 2009 22:34   

Zmywarka siemens i woda w pojemniku na sól

Witam mam jako nowy użytkownik zmywarki parę pytań:
Podczas 1 odpalenia pisało żeby do zbiornika na dnie (na sól) wlać wodę. Tak zrobiłem.
Po zakończeniu mycia odkręciłem a tam nadal pełno wody az sie troche wylewa.
Ile ta woda tam będzie stała? Niebęde używał tam raczej soli bo chyba przejde odrazu na 3w1.

Teraz:
1) Jakie tabletki polecacie? ( na ile myć starczy 1 tabletka? )
2) Lepiej stosować właśnie tablety czy kupować sól, nabłyszczacz i jakieś proszki... co chyba drożęj wyjdzie?....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2009 22:34   

Powrót do góry

MCB
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: krzemowa dolina

Post#2 08 Wrz 2009 22:44   

Re: Zmywarka siemens i woda w pojemniku na sól

Popełniasz poważny błąd.
3 w1 to chwyt marketingowy. Sól w zmywarce jest niezbędna. Zjawisko które opisujesz jest całkiem normalne - po odkręceniu pokrywy pojemnika na sól powinno tam być pełno wody.

Jedna tabletka starcza zwykle na jedno mycie...... :)

Kupiłeś drogą zmywarkę, a teraz chcesz ją szybko wykończyć?
Raczej nie używaj tabletek!!! są wygodne, ale z czasem zarżniesz zmywarkę, a serwis SIEMENSA kosztuje......

pozdrawiam
Powrót do góry

korrus666
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Łódź

Post#3 08 Wrz 2009 22:46   

Ja też nalałem wody za pierwszym razem do pojemnika na sól ale nie zrobiło mi się jej więcej.
1. Co do tabletek to nie kupuję jakiś super drogich, Polecam takie z LIDL'a W5 czy jakoś tak. No i oczywiście jedna tabletka na jedno zmywanie.
2. Ja osobiście uważam że lepiej stosować każdy środek osobno. Można wtedy dostosować ilość każdego z nich do warunków zmywania czyli głównie do twardości wody.
Powrót do góry

infor7
Poziom 14
Poziom 14

Post#4 Post autora tematu 08 Wrz 2009 22:54   

Aha bo sie wystraszylem że ta stojąca tam woda to coś złego... Czy li będzie sobie tak tam stała*...

A czemu używanie tabletek to zarżnięcie zmywarki skoro jest przez producenta dedykowane 3w1 ?... niekumam kolego ;)

A te środki (osobno) to co mam kupić bo kompletnie niewiem :P wiem tylko że jest sól do zmywarek :P
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2009 22:54   

Powrót do góry

MCB
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: krzemowa dolina

Post#5 08 Wrz 2009 23:19   

Z własnego doświadczenia wiem, że zawartość detergentu w tabletkach jest niewystarczająca. Powoduje to narastanie osadów tłuszczowych w systemie hydraulicznym zmywarki. Po jakimś czasie zmywarka przestaje funkcjonować i w najlepszym przypadku konieczne jest czyszczenie systemu.
Sól zawarta w tabletkach, wprawdzie nie szkodzi, ale nie pełni żadnej roli, bo nie jest potrzebna w procesie zmywania.
Zadaniem soli, którą sypiesz do zbiornika jest regeneracja systemu uzdatniania wody w zmywarce. Na początku użytkowania zmywarki należy zmierzyć twardość wody w sieci i adekwatnie do tego ustawić dozowanie soli. (przeczytaj instrukcję)

pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2009 23:19   

Powrót do góry

infor7
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 Post autora tematu 08 Wrz 2009 23:24   

dzięki kolego, włąśnie to chciałem wiedzieć po co jest ta sól. Coprawda niemam jak sprawdzić jakości wody ale jakoś to dostosuje ;)
Powrót do góry

andrzej2000
Poziom 15
Poziom 15

Post#7 09 Wrz 2009 19:10   

Wejdź na stronę internetową dostawcy wody, zazwyczaj tam są umieszczane badania lokalnego ujęcia wody. Porównasz twardość wody podawaną przez dostawcę z tabelką w dokumentacji i staniesz przed problemem zamiany jednostek. Simens podaje twardość wody w stopniach niemieckich a w Polsce twardość podaje się w mg CaCO3/dm3. Kiedyś na tym forum przygotowałem i umieściłem tabelę konwersji jednostek, poszukaj, przelicz i ustaw w zmywarce właściwy poziom dozowania sol.
Pozdrawiam
Powrót do góry

szmitz
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Leszno

Post#8 19 Maj 2011 16:38   

Mam takie pytanie:
Nalałem do komory soli przed 1 włączeniem wodę.
Teraz mam po 1 umyciu naczyń wsypać do tej wody co tam pozostała sól czy wybrać tę wodę i wysuszyć komorę i dopiero wsypać sól ???
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Maj 2011 16:38   

Powrót do góry

machefi
Moderator AGD
Moderator AGD

Miasto: warmińsko-mazurskie

Post#9 19 Maj 2011 17:16   

Przed pierwszym umyciem miałeś wsypać tę sól ,ale niech tam , nic jeszcze złego się nie stało.Teraz wsypuj sól do pojemnika do momentu aż palcem wyczujesz podchodząca górkę soli pod nakrętkę , nie przejmuj się wypływającą w momencie nasypywania soli wodą , ona zleci do misy myjącej.Następnie zakręć nakrętkę pojemnika i do zmywania ! Oczywiście jak wcześniej pisano ustal pokrętłem twardości wody położenie wedle twardości w Twojej okolicy i co pewien czas uzupełniaj pojemnik solą .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Zmywarka siemens i woda w pojemniku na sól
Strona 1 z 1