Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaką szkołe wybrać(po gimnazjum) ??

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Nauka Szkolnictwo -> Jaką szkołe wybrać(po gimnazjum) ??
Autor
Wiadomość
krakus741
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Rzepin

Post#1 Post autora tematu 09 Wrz 2009 22:16   

Jaką szkołe wybrać ??

Witam jestem teraz w 3 klasie Gim. i zastanawiam się do jakiej szkoły pójść...
Interesuje się Informatyką i elektroniką.
Do jakiej szkoły Mógł bym pójść ??? Pozdrawiam
Powrót do góry

Diagran6
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: wojewódzkie

Post#2 09 Wrz 2009 22:23   

Re: Jaką szkołe wybrać ??

Wszystko zależy od tego co stanowi dla Ciebie większą wartość. Kasa, czy wiedza? Jeśli to pierwsze, to idź na politologię i nauki społeczne (rób karierę jako polityk). Jeśli drugie, rozwijaj się w kierunku swoich zainteresowań, lecz staraj się być najlepszym. Powodzenia.
Powrót do góry

lowbird
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Częstochowa

Post#3 09 Wrz 2009 22:28   

Z mojego punktu widzenia (skończyłem LO), lepiej iść do liceum i po trzech latach na uczelnie techniczną, gdzie dotkniesz więcej niż w technikum. Swoje zainteresowania rozwijaj poza szkołą. W szkole się praktycznie nie da.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Wrz 2009 22:28   

Powrót do góry

krakus741
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 Post autora tematu 09 Wrz 2009 22:29   

Nie dziękuję politykiem na pewno nie zostanę .
To np. do jakiej szkoły mogę iść technikum informatyczne ??
Za ogólniaka podziękuję ... Moja mama skończyła i co wielkie Gów.... za przeproszeniem .
Powrót do góry

radek310
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Suwałki

Post#5 09 Wrz 2009 22:36   

Polecił bym tobie technikum Teleinformatyczne (informatyka + elektronika) lub mechatroniczne (mechanika + elektronika) wybór należy do ciebie przez rok może ci się odmienić o 180` pozdro
Powrót do góry

krakus741
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 Post autora tematu 09 Wrz 2009 22:39   

Dzięki radek310 Pozdro pozdro
Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje ??
Powrót do góry

Miles!
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Ełk

Post#7 09 Wrz 2009 23:20   

Dobre LO a potem dobra politechnika.

To, że Twojej mamie się nie powiodło nie znaczy, że masz tam nie iść. Albo trafiła do złego LO, albo nie chciała się uczyć, albo po prostu nie poszła na studia. Tyle w temacie.
Powrót do góry

Taenia_Saginata
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków/Tarnów/Leiden/Noordwijk

Post#8 09 Wrz 2009 23:29   

LO + studia.
Powrót do góry

slu_1982
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Olsztyn

Post#9 09 Wrz 2009 23:47   

OHP !
Powrót do góry

KJ
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Mikołów

Post#10 10 Wrz 2009 02:05   

Zdecydowanie NIE technikum. Skończyłem i uważam że był to najgorszy wybór jakiego dokonałem w życiu. Technikum obecnie to fikcja. Mamy tam LO + przedmioty techniczne co skutkuje tym że nie mamy ani wiedzy ogólnej ani technicznej. Jak by tego było mało na końcu każą nam sie wykazać "praktyką" przy pomocy kartki i długopisu. Proponuję LO o profilu mat fiz a potem politechnika. Jeżeli chcesz iść na studia w kierunku elektronicznym to od matematyki pochodnych całek i innych takich "smakołyków" NIE UCIEKNIESZ. Gdybym miał jeszcze raz wybierać szkołę średnią wybrał bym LO i uczył się matematyki olewając wszystko inne na zasadzie byle zdać. Problem z nauczaniem w technikum matematyki jest taki że liczy się milion różnych zadań ale nikt tak naprawdę nie precyzuje PO CO komu funkcja i jej pochodna efekt taki że ludzie nie wiedzą po co w ogóle uczą się matematyki i zwykle jest kilku "pupilków" pani nauczyciel którzy liczą wszystkie zadania na tablicy a reszta "osiołków" patrzy i zadaje sobie pytanie po co ja tu siedzę ? i po co mi to w ogóle a na studiach przychodzi olśnienie gdy cały program matematyki ze szkoły średniej realizowany jest na jednym wykładzie a zaraz potem pojawiają się całki macierze i inne takie ;)
Powrót do góry

krakus741
Poziom 15
Poziom 15

Post#11 Post autora tematu 10 Wrz 2009 16:11   

Re: Jaką szkołe wybrać(po gimnazjum) ??

Do OHP nie można iść po Gimnazjum jedynie w czasie Gimnazjum :D

Dodano po 3 [minuty]:

Raczej ciągnie mnie na kierunek informatyczny ,a z matmy jestem noga ...
A w LO to raczej nie ma nic z Infy przynajmniej w Liceum w moim mieście ... :P
Powrót do góry

gilus1
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: okolice Radzynia Podl.

Post#12 10 Wrz 2009 16:34   

Ja w LO miałem rozszerzoną matmę, fizykę i informatykę. Z informatyki było trochę zagadnień a cała 2 klasa to pisanie stron w HTML i programowanie w Visual Basic. Programowanie było ciekawe zwłaszcza wtedy gdy kolega znający się lepiej na programowaniu od nauczyciela napisał jakiś program i nauczyciel dziwił się jak to może działać. Ten kumpel teraz napisał programik do ściągania plików z wrzuty i przeglądarkę internetową.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Wrz 2009 16:34   

Powrót do góry

krakus741
Poziom 15
Poziom 15

Post#13 Post autora tematu 10 Wrz 2009 16:48   

:D To nie wiem co wybrać w końcu Technikum Inf. czy LO ?
Przeglądarkę też potrafię napisać :D też zagiełem pana od Infy zrobił oczy jak 5 zł :D ... Bo on pobrafi obsługiwać Worda a takie pytanie jeszcze jakie wykształcenie trzeba mieć zeby zostać takim nauczycielem infy ??
Powrót do góry

mj86c
Poziom 15
Poziom 15

Post#14 10 Wrz 2009 17:49   

Nazywając rzeczy po imieniu, to nauczyciel wcale się nie musi znać na informatyce, żeby jej uczyć. W moim gimnazjum przez pewien czas infy uczył gość po historii + kurs doszkalający. Ale to nic, i tak był lepszy od babki, która skończyła nauczycielska matematykę z informatyką i nie miała pojęcia o czym mówi. Na matematyce (poziom liceum) musiała całe zajęcia "jechać" z kartki :). Nie ma się co dziwić, zobacz ile zarabia nauczyciel stażysta zaraz po studiach (bez porównania z kolegami po fachu z wysługą lat). Czy dla kogoś dobrze znającego się na informatyce taka płaca może być interesująca? Zdarzają się pojedyncze przypadki "pasjonatów", z powołaniem, ale ciężko na nich trafić w czasie drogi edukacyjnej.
Wracając do tematu co wybrać? LO + politechnika. Zagadnienia "techniczne" możesz przybliżać sobie poza szkołą, jeśli Cię to interesuje to nie będziesz mieć z tym problemu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Wrz 2009 17:49   

Powrót do góry

P-o-l
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Białystok

Post#15 11 Wrz 2009 10:07   

KJ napisał:
Zdecydowanie NIE technikum. Skończyłem i uważam że był to najgorszy wybór jakiego dokonałem w życiu. Technikum obecnie to fikcja. Mamy tam LO + przedmioty techniczne co skutkuje tym że nie mamy ani wiedzy ogólnej ani technicznej. Jak by tego było mało na końcu każą nam sie wykazać "praktyką" przy pomocy kartki i długopisu. Proponuję LO o profilu mat fiz a potem politechnika. Jeżeli chcesz iść na studia w kierunku elektronicznym to od matematyki pochodnych całek i innych takich "smakołyków" NIE UCIEKNIESZ. Gdybym miał jeszcze raz wybierać szkołę średnią wybrał bym LO i uczył się matematyki olewając wszystko inne na zasadzie byle zdać. Problem z nauczaniem w technikum matematyki jest taki że liczy się milion różnych zadań ale nikt tak naprawdę nie precyzuje PO CO komu funkcja i jej pochodna efekt taki że ludzie nie wiedzą po co w ogóle uczą się matematyki i zwykle jest kilku "pupilków" pani nauczyciel którzy liczą wszystkie zadania na tablicy a reszta "osiołków" patrzy i zadaje sobie pytanie po co ja tu siedzę ? i po co mi to w ogóle a na studiach przychodzi olśnienie gdy cały program matematyki ze szkoły średniej realizowany jest na jednym wykładzie a zaraz potem pojawiają się całki macierze i inne takie ;)

Widać jakieś słabe technikum kończyłeś. Zazwyczaj na informatycznych jest wysoki poziom pozwalający zdać maturę na +70% - tak chociażby jest u mnie, statystyki mówią same za siebie :) Ale jak wiadomo w szkołach "nic nie uczą" i trzeba rozszerzać wiedzę we własnym zakresie.
Powrót do góry

misiek1994
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Sędziszów Młp.

Post#16 11 Wrz 2009 18:32   

Apropo informatyki to chyba będę pierwszym, który zacznie bronić nauczycieli. Chodzę teraz do 3 gim i dostałem świetnego matematyka i jego żonę na infe. O tyle jeśli facet przez 5 lat nie uczył nic inf. to jest on świetny. W zasadzie całymi dniami siedzi i się bawi typu html, basic, perl itp., kobita też nie jest duzo gorsza. Jednakze mimo, iż mają dużą wiedzę (html'em to mnie nawet zaskoczyli, mimo iż uważam się za stosunkowo dobrego w te klocki) to nie mają jak podzielić się tą wiedzą, bo muszą realizować materiał nauczania dla uczniów średnio-zdolnych (czyt. totalnych bałwanów), dla których napisanie paru zdań w wordzie to wielka sztuka (oczywiście nie obrażając ludzi, którzy rzeczywiście w domu komp. nie mają, co w dzisiejszych czasach jest rzadkim zjawiskiem). Wracając do rozwijania "rzeczywiście" wiedzy z zakresu informatyki, to rok temu byłem na konkursie informatycznych. Co tam zastałem? Było kilka pytań ogólnych z zakresu html, jakiś podstawowych pojęć, budowy komputera, dzilenia dysków - wszytsko ok, szkoda tylko, że tego bylo niewiele. Następnie znalazłem algorytmy - było one tak popiep....., że nie szło z nich nic specjalnie wywnioskować (o tyle jeżeli droga żółwia była nie taka trudna :) to kompletnie nie wiedziałem o co chodzi z jakimś tam wygaszaniem ekranu, bo to było kompletnie nieczytelne). I teraz hit (najbardziej punktowane zadanie): kalendarium komputera: kiedy zostal zbudowany tranzystor, kiedy powstał ENIAC, keidy powstał internet, kiedy trafił do Polski itd.
Największym zaskoczeniem dla mnie był fakt, że z 50 pkt. miałem 25 (ze tak dużo).

I teraz jak w takich warunkach może być nauczana informatyka? Nauczyciele po prostu nie mogą niczego wprowadzić, bo to niezgodne z programem nauczania.

W tym roku została wprowadzona nowa podstawa programowa. Oprócz tego, że wszystkie przedmioty ministerstwo okroiło to dało 2h informatyki = 2x więcej rysowania w paint'cie. Nawiasem mówiąc to rodzice są strasznie zachwyceni, że dla dzieci muszą kupować książki za blisko 0,5tys zł przez kolejne 6 lat :P
Ale sie rozpisałem...
Pzdr misiek
Powrót do góry

mj86c
Poziom 15
Poziom 15

Post#17 11 Wrz 2009 19:06   

Faktycznie kolego Misiek1994, program nauczania nie pierwszy raz ogranicza uczniów i nauczycieli, którzy chcieliby zrobić coś ciekawego. Pamiętam jak się w szkole męczyłem na zajęciach z office'a (nie wiem, może powinni dzielić materiał wg poziomu wiedzy - rozumiem, że są osoby, które nie umieją obsługiwać worda, ale dlaczego reszta osób ma marnować na to czas?) Oczywiście tego typu inicjatywa zostanie potraktowana jako dzielenie na lepszych i gorszych - lepiej wyrównajmy do dołu.
Poruszyłeś również temat zagadnień na konkursach. To dokładnie pokazuje podejście ministerstwa do nauczania informatyki - po co jakieś tam praktyczne umiejętności, lepiej niech się nauczą historii informatyki.
Pozdrawiam
Powrót do góry

radekrpisz
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Jansbork

Post#18 12 Wrz 2009 01:34   

Powiem bardzo krótko, nie ważne jaką szkołę skończysz, ważne co z niej wyniesiesz i jeszcze raz powtarzam - nie ważne jaka to jest szkoła, bo tylko umysł Twój własny prywaty i dążenie do celu daje jakieś efekty.
Powrót do góry

slu_1982
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Olsztyn

Post#19 12 Wrz 2009 12:40   

radekrpisz napisał:
Powiem bardzo krótko, nie ważne jaką szkołę skończysz, ważne co z niej wyniesiesz i jeszcze raz powtarzam - nie ważne jaka to jest szkoła, bo tylko umysł Twój własny prywaty i dążenie do celu daje jakieś efekty.

Zdanie które mi się najbardziej spodobało.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#20 12 Wrz 2009 13:48   

KJ napisał:
Zdecydowanie NIE technikum. Skończyłem i uważam że był to najgorszy wybór jakiego dokonałem w życiu. Technikum obecnie to fikcja. Mamy tam LO + przedmioty techniczne co skutkuje tym że nie mamy ani wiedzy ogólnej ani technicznej. Jak by tego było mało na końcu każą nam sie wykazać "praktyką" przy pomocy kartki i długopisu.
Zależy jakie technikum. W ciągu 2 tygodni nauczyłem się tego, co sam bym się uczył 2 miesiące. I praktyki u mnie dużo.
Powrót do góry

Magiin
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: z Kątowni

Post#21 13 Wrz 2009 13:58   

Idź do LO ja poszedłem i nie żałuje.
Powrót do góry

stigmantop
Poziom 9
Poziom 9

Post#22 08 Kwi 2010 20:42   

Trochę późno ale napisze. Przy wyborze szkoły kieruj się także ludźmi, z jakimi lubisz przebywać i jaki masz charakter. Ja uczę się w technikum i wiem że trzeba trochę twardszego charakteru niż w LO. Uważam że LO jest dla miłych chłopców a Technikum dla twardszych bo jeśli w technikum dasz się pocisnąć to wiecznie będziesz niezadowolony. Jeśli ci się spodoba i będziesz nieugięty to na pewno będziesz zadowolony z technikum. W mojej klasie można znaleźć najróżniejszych ludzi (metali, dresiki, rastamani) i dobrze się znoszą. Na poziom nauki nie narzekam.
Niski jest tylko z przedmiotów drugorzędnych (biologii, chemii, historii). Jako że klasa jest zlepkiem nieszablonowych postaci łatwo się jest uczyć bo każdy jest z czegoś dobry, a często można się pośmiać ze śmiesznych sytuacji. Dodam jeszcze że bardzo fajną opcją są warsztaty w pierwszej klasie w piątki u mnie co pozwala odreagować cały tydzień.

Jeśli jesteś facet z jajami to polecam technikum. Ja tak wybrałem i jestem zadowolonym człowiekiem.
Pozdro!
Powrót do góry

pawel01
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: szybowice

Post#23 09 Kwi 2010 22:23   

Pójdź do zawodówki a potem uzupełniające zaoczne i masz zawód i mature.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Kwi 2010 22:23   

Powrót do góry

Młody technik elektronik
Poziom 15
Poziom 15

Post#24 11 Kwi 2010 21:03   

A ja też się dorzucę :D Czy mechatronika to dobry wybór ? Czy możecie mi opowiedzieć coś o tym kierunku??
Powrót do góry

kurczaczek699
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kraków

Post#25 12 Kwi 2010 18:51   

Ja tam wybrałem Technikum Łączności w Krakowie i nie jestem jakoś bardzo smutny z tego powodu, profil technik elektronik. Widziałem, że niektórzy tutaj piszą że w technikum się nic nie nauczysz, ja mam troche inne zdanie. Jestem w pierwszej klasie a już dali nam stacje lutownicze, hot airy, oscylatory itp.
Niby chodzisz do szkoły rok dłużej, ale masz po tym zawód no i oczywiście maturke. Sam sie zastanów.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#26 12 Kwi 2010 19:09   

Technikum trochę wypacza psychikę, z powodu braku niewiast. W całej szkole same chłopy. W liceum większa szansa spotkać kobitkę.

I nie mówcie że one nie mają jakiegokolwiek wpływu na nas. :D Zawsze jest bardziej miło gdy towarzystwo jest bardziej zróżnicowane. :D
Powrót do góry

cirrostrato
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#27 12 Kwi 2010 19:40   

W Technikum Kasprzaka dziewczyn na oko 40%, niektóre (też na oko) rewelacyjne...
Powrót do góry

kurczaczek699
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kraków

Post#28 13 Kwi 2010 00:11   

Zdecydowanie macie racje, u mnie w klasie nie ma żadnej, tylko jeden chłopak z długimi blond włosami :]
Powrót do góry

elektro155
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kraków, Oświęcim

Post#29 13 Kwi 2010 18:22   

Nigdy nie idź na MATFIZ do liceum, przestrzegam Cię!!
Powrót do góry

Jednooki
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Siemianowice Śląskie

Post#30 13 Kwi 2010 21:08   

Matfiz słyszałem że to samobójstwo :D Ja osobiście poszedłem do Liceum Profilowanego o profilu Zarządzanie Informacją (coś właśnie w kierunku informatycznym) i szczerze mówiąc żałuję tego :/ Nijak mnie to nie przygotowało do studiów i miałem spore zaległości (na szczęście nadgoniłem i jako tako się trzymam). LO jest najlepszym wyborem, a kierunek... Jaki uznasz za stosowny ;]
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Nauka Szkolnictwo -> Jaką szkołe wybrać(po gimnazjum) ??
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny