Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki środek czyszczący do Karchera ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Jaki środek czyszczący do Karchera ?
Autor
Wiadomość
stachu03
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Sanok

Post#1 Post autora tematu 11 Wrz 2009 09:51   

Jaki środek czyszczący do Karchera ?

Witam, kupiłem ostatnio karchera k 5.55. W instrukcji oczywiście jest napisane, że nie wolno używać innych środków czyszczących niż firmy karcher, lecz kto się tym interesuje to wie że zakup takiego płynu nie jest tanią sprawą. Znalazłem np. na allegro koncentraty aktywnej piany 5l za ok 50 zł rozcieńcza się je w proporcji 1:10 lub 1:5. Mam więc pytanie czy macie doświadczenie z takimi nie oryginalnymi preparatami stosowanymi wraz z myjkami karcher, a może stosujecie inne płyny do mycia samochodów ? (choć umycie samochodu samą myjką ciśnieniową bez płynu nie jest raczej możliwe) Pozdrawiam Piotr.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 11 Wrz 2009 09:51   

Powrót do góry

P-o-l
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Białystok

Post#2 11 Wrz 2009 09:58   

Re: Jaki środek czyszczący do Karchera ?

To tak samo jak z Karcher PUZZI niby napisane, że tylko proszek Karcher a i tak się sypało DOSIĘ czy coś tego typu :) Ja nie widzę różnicy pomiędzy tymi płynami, no może jedynie oryginalny jest efektowniejszy. Marketing czyni cuda.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 11 Wrz 2009 09:58   

Powrót do góry

gilus1
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: okolice Radzynia Podl.

Post#3 11 Wrz 2009 14:33   

Myjką bez płynu samochodu nie umyjesz? 15 lat niemyty ciągnik umyłem tak że farba poodpadała. W samochodzie lakier też można myjką zrywać. Ja mam jakiś płyn, jest o tyle lepszy od proszków, że nie trzeba go dokładnie mieszać z wodą a proszek trzeba mieszać aby grudek nie było bo to psuje pompę.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 11 Wrz 2009 14:33   

Powrót do góry

stachu03
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Sanok

Post#4 Post autora tematu 11 Wrz 2009 15:16   

Tzn samochód umyje, ale po umyciu są same zacieki wyschnięte i ładnie to nie wygląda :)
Powrót do góry

pablo_k
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Opole

Post#5 01 Lis 2009 12:23   

Obojętnie jaki byle żeby nie za gęsty i nic żrącego.
Powrót do góry

dinopd
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 08 Lis 2009 15:53   

Ja w pracy używam aktywnej piany do myciia traktorów i wózków widłowych.

Mamy zbiornik gdzie mieszam płyn aktywnej piany z wodą, dobijam cisnienie i tym spryskuję mytą powierzchnię. Potem po 5 minutach zmywam karcherem i po sprawie. Probllem tylko w tym że naciemnych lakierac samochodowychh pozostajją zacieki gdy się niedokładnie zmyje.

Aktywna piana zmywa praktycznie wszystko, stary olej, smary i oczywiście brud eksploatacyjny z ciągników, czyli ziemia+olej+smary, po takim myciu możnna spokojnie przystepować do napraw urządzeń.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Jaki środek czyszczący do Karchera ?
Strona 1 z 1