Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Jaki środek czyszczący do Karchera ?

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> Jaki środek czyszczący do Karchera ?
Author
Poziom 13
Poziom 13

Post#1 Post from the author of the topic 11 Sep 2009 09:51   

Jaki środek czyszczący do Karchera ?

Witam, kupiłem ostatnio karchera k 5.55. W instrukcji oczywiście jest napisane, że nie wolno używać innych środków czyszczących niż firmy karcher, lecz kto się tym interesuje to wie że zakup takiego płynu nie jest tanią sprawą. Znalazłem np. na allegro koncentraty aktywnej piany 5l za ok 50 zł rozcieńcza się je w proporcji 1:10 lub 1:5. Mam więc pytanie czy macie doświadczenie z takimi nie oryginalnymi preparatami stosowanymi wraz z myjkami karcher, a może stosujecie inne płyny do mycia samochodów ? (choć umycie samochodu samą myjką ciśnieniową bez płynu nie jest raczej możliwe) Pozdrawiam Piotr.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 11 Sep 2009 09:51   

Back to top

P-o-l
Poziom 17
Poziom 17

Post#2 11 Sep 2009 09:58   

Re: Jaki środek czyszczący do Karchera ?

To tak samo jak z Karcher PUZZI niby napisane, że tylko proszek Karcher a i tak się sypało DOSIĘ czy coś tego typu Smile Ja nie widzę różnicy pomiędzy tymi płynami, no może jedynie oryginalny jest efektowniejszy. Marketing czyni cuda.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 11 Sep 2009 09:58   

Back to top

gilus1
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 11 Sep 2009 14:33   

Myjką bez płynu samochodu nie umyjesz? 15 lat niemyty ciągnik umyłem tak że farba poodpadała. W samochodzie lakier też można myjką zrywać. Ja mam jakiś płyn, jest o tyle lepszy od proszków, że nie trzeba go dokładnie mieszać z wodą a proszek trzeba mieszać aby grudek nie było bo to psuje pompę.

Helpful message? + -

Back to top

Ad

Ad

Post# 11 Sep 2009 14:33   

Back to top

stachu03
Poziom 13
Poziom 13

Post#4 Post from the author of the topic 11 Sep 2009 15:16   

Tzn samochód umyje, ale po umyciu są same zacieki wyschnięte i ładnie to nie wygląda Smile

Helpful message? + -

Back to top

pablo_k
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 01 Nov 2009 11:23   

Obojętnie jaki byle żeby nie za gęsty i nic żrącego.

Helpful message? + -

Back to top

dinopd
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 08 Nov 2009 14:53   

Ja w pracy używam aktywnej piany do myciia traktorów i wózków widłowych.

Mamy zbiornik gdzie mieszam płyn aktywnej piany z wodą, dobijam cisnienie i tym spryskuję mytą powierzchnię. Potem po 5 minutach zmywam karcherem i po sprawie. Probllem tylko w tym że naciemnych lakierac samochodowychh pozostajją zacieki gdy się niedokładnie zmyje.

Aktywna piana zmywa praktycznie wszystko, stary olej, smary i oczywiście brud eksploatacyjny z ciągników, czyli ziemia+olej+smary, po takim myciu możnna spokojnie przystepować do napraw urządzeń.

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Bin -> Bin Archives -> Jaki środek czyszczący do Karchera ?
Page 1 of 1
Similar topics
środek czyszczący samochód do myjki ciśnieniowej... (2)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.043 seconds

elektroda.pl topic RSS feed