Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Lodowka Indesit BAAN10 - agregat nie ma sily wystartowac.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Lodowka Indesit BAAN10 - agregat nie ma sily wystartowac.
Autor
Wiadomość
lcf
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Łódź/Działdowo

Post#1 Post autora tematu 15 Wrz 2009 10:03   

Witam szanowne grono,
mam pewien problem z lodowka jak w temacie. Lodowka ma raptem niecale 3lata. Od momentu zakupu stoi w tym samym miejscu, nie byla przewozona, przewracana itp. Jak odlacze ja od pradu na kilka minut i po tym czasie podlacze zasilanie to kompresor wystartuje, pochodzi jakis czas i sie wylacza. Po krotkiej przerwie, gdy chce sie zalaczyc nie ma jakby sily sie bujnac, czasem zalaczy sie jeszcze raz, ale przewaznie pobuczy z 2-3sek (tak jakby nie mial sily zastartowac) i sie wylacza. W tej lodowce jest agregat Danfossa TLY7.5KK.3. Nie znam sie zbytnio na lodowkach, ale moze podpowiecie, co moge sam sprawdzic, zeby nie dac sie od razu naciagnac na wymiane agregatu. Czy da sie w jakis sposob sprawdzic agregat podlaczajac go bezposrednio do sieci ? Chcialbym przed sporym wydatkiem jakim jest wymiana agregatu upewnic sie, ze reszta podzespolow jest ok. Podejrzewam, ze moze to tez byc termostat, lub kondensator 4uF, ale nie bardzo wiem jak to sprawdzic. W calej tej puszczeczce jest jeszcze rezystor w postaci jakby pastylki, wg specyfikacji powinien miec 25ohm, a moj chinski miernik pokazuje 34ohm, nie wiem czy to moze miec wplyw. Z gory dziekuje za porady.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Wrz 2009 10:03   

Powrót do góry

iskrownik
Poziom 20
Poziom 20

Post#2 15 Wrz 2009 10:22   

Re: Lodowka Indesit BAAN10 - agregat nie ma sily wystartowac

Nie ma się co łudzić sprężarka do wymiany, Danfosy tak mają.... Ja już ktoś będzie Ci wymieniał to najlepiej na Asperę .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Wrz 2009 10:22   

Powrót do góry

lcf
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 Post autora tematu 15 Wrz 2009 10:27   

No to kolego mnie nie pocieszyles, a mialem jeszcze nadzieje, ze unikne kosztownej naprawy. Sprobuje jeszcze kupic ten kondensator rozruchowy i go podmienic. No i chcialbym jakos na krotko sprawdzic sama sprezarke, czy faktycznie jest kaput.

Nikt nie podpowie jak na krotko sprawdzic agregat i termostat ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Wrz 2009 10:27   

Powrót do góry

lcf
Poziom 8
Poziom 8

Post#4 Post autora tematu 15 Wrz 2009 20:43   

iskrownik napisał:
Nie ma się co łudzić sprężarka do wymiany, Danfosy tak mają.... Ja już ktoś będzie Ci wymieniał to najlepiej na Asperę .

Gdybym mial wymienic na Aspere, to chyba lepiej kupic nowa lodowke, kompresor Aspery to koszt ok 450-500zl, plus nabicie gazem i masz 650zl, a ten model lodowki ktora mam to koszt 879zl i tym razem doplacilbym do gwarancji na 5lat

A moze mamy tu kogos z Lodzi, kto zreanimowalby mi te lodowke za jakies sensowne pieniadze ?
Powrót do góry

Michallo988
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Wroclaw

Post#5 16 Wrz 2009 00:02   

Podlącza się agregat bezpośrednio do sieci kablem z wtyczką. Tak się sprawdza. Trzeba podlączyć do tej kostki a1. Wystarczą dwa przewody. W Lodzi jest serwis Indesita to może ktoś by wymienil agregat taniej, trzeba pogadać. Agregaty lubią wysiadać nawet dużo wcześniej niż 3 lata.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Wrz 2009 00:02   

Powrót do góry

lcf
Poziom 8
Poziom 8

Post#6 Post autora tematu 16 Wrz 2009 10:24   

Panowie z serwisu Indesita w Lodzi powiedzieli, ze chyba sie lepiej oplaca kupic nowa lodowke niz naprawiac stara :-) Maja super podejscie do sprawy ;-)
Powrót do góry

lcf
Poziom 8
Poziom 8

Post#7 Post autora tematu 19 Wrz 2009 09:25   

Dzis podlaczylem lodowke do pradu i agregat sie zalaczyl, pracowal cala godzine i zrobil sobie przerwe, przy probie ponownego odpalenia niestety nie zalaczyl sie juz tak jak za pierwszym razem. Wyranie ma problem z rozruchem, tak jakby nie mogl sie przelaczyc miedzy uzwojeniem rozruchowym, a tym wlasciwym. Czy to moze byc wina tego pozystora 25ohm ?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Lodowka Indesit BAAN10 - agregat nie ma sily wystartowac.
Strona 1 z 1