X
  • #1 20 Sep 2009 00:37
    banan213
    Level 8  
    Helpful post? (+4)
    Witam. Mam problem z pralką indesit wisl 105 a mianowice sygnalizuje jakąś usterkę przez migotanie lampki- blokada dzrzwiczek oraz lampki zegara ( pierwsza od lewej). Proszę o szybką odpowiedź jeśli to możliwe jaka to może być usterka. Z góry dziękuję za pomoc
  • #2 20 Sep 2009 09:03
    mk852
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Diody migają zaraz po włączeniu pralki, czy w trakcie pracy zaczynają migać? Wg. serwisówki indesita jest to błąd od hydrostatu lub od przekaźnika elementu grzejnego.
  • #3 20 Sep 2009 13:33
    schnauzerman
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Prawdopodobnie grzałka ma upływność do masy.
  • #4 20 Sep 2009 14:55
    banan213
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Po załączeniu pralka zaczyna prać a po kilku minutach zaczynają migać diody
  • Helpful post
    #5 20 Sep 2009 15:54
    schnauzerman
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Wymień grzałkę.
  • #6 21 Sep 2009 21:40
    banan213
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Niestety grzałka jest dobra, sprawdziłem jeszcze raz. Załączyłem pralke, po kilku minutach drzwiczki pralki były ciepłe więc grzałka jest dobra, po wypuszczeniu wody przez pralkę gdy pralka weszła na większe obroty zaczeły migać diody a bęben pralki zatrzymał się lecz silnik nadal pracował. Nastawiłem płukanie i tak samo pralka noramlnie chodziła czyli napuściła wody i płukała po czym wypuściła wodę i zaczeła odwirowywać po czym zaczeły migać diody i bęben się zatrzymał a pralka nadal pracowała. Za każdym razem musiałem wyłaczać pralkę z kontaktu bo inaczej się nie dało. Najciekawsze jest to że po załączeniu ponowynym( do gniazdka) i przy otwartych drzwiczkach diody zaczeły migać. Pogubiłem się i naprawdę nie wiem co jest grane
  • #7 21 Sep 2009 21:54
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Objawy wskazują na uszkodzoną elektronikę.

Jak możesz daj foto modułu głównego.
  • #8 22 Sep 2009 19:50
    banan213
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (+1)
    problem z pralką Indesit WISL 105- migające diody
  • #9 22 Sep 2009 20:42
    schnauzerman
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    I co chcesz pokazać na tym panelu sterującym? Sprawdziłeś już grzałkę na upływność?
  • #10 23 Sep 2009 00:15
    Michallo988
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Modul jest z tylu pralki w plastikowej obudowie. Trzeba odkręcić jedną albo dwie śrubki specjalne(gwiazdki) i pchnąć do góry. No i odlączyć kable. Przeważnie widać uszkodzenia(coś upalone) Obudowa na zatrzaski.
  • #11 23 Sep 2009 07:42
    ramzesbb
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Sprawdz tą upływność grzałki,bo ta elektronika co jest wyjęta to nie ma nic wspólnego , na dole masz cały moduł sterujący
  • #12 25 Sep 2009 16:17
    banan213
    Level 8  
    Chyba jednak miała coś wspólnego ta elektronika ponieważ złożyłem wszystko w całość i pralka jak na razie chodzi:D. Dzięki za pomoc:!:
  • #13 27 Oct 2009 11:06
    banan213
    Level 8  
    Problem powrócił, pralka działała przez jakiś czas i znowu migają lampki. Zrobiłem zdjęcie modułu sterującego które dołączam problem z pralką Indesit WISL 105- migające diody .

Ja nie zauważyłem jakiś nieprawidłowości ale jestem laikiem więc nie ma się co dziwić. Może ktoś mi pomoże, z góry dzięki

Dodano po 9 [minuty]:

Nie podobają mi się tylko te styki

Dodano po 3 [minuty]:

• Helpful post
    #14 27 Oct 2009 20:23
    phiter
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Sprawdź tą grzałkę w końcu - to że grzeje nic nie znaczy - sprawdź megaomomierzem przepływność do masy.
    To że bęben się zatrzymał a silnik nadal chodził... owszem to co słyszałeś to był silnik pompki.
  • #15 02 Nov 2009 16:56
    banan213
    Level 8  
    Wymieniłem grzałkę i pralka jak na razie chodzi :D . Dzięki wszystkim za pomoc :!: :!: :!:
  Search 4 million + Products
Browse Products