Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Konwerter wideo => USB - czy to coś warte?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Połączenia urządzeń -> Konwerter wideo => USB - czy to coś warte?
Autor
Wiadomość
mikevein
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Jaworzno

Post#1 Post autora tematu 20 Wrz 2009 21:17   

Konwerter wideo => USB - czy to coś warte?

Witam.

Znalazłem w ofercie konwerter [?] sygnału wideo na USB: http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.20090921.p.Konwerter_sygnalu

Czy ktoś się z tym spotkał, będzie to coś warte? Chciałem przegrać kasety VHS na płyty DVD i ocalić od zapomnienia :D

pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Wrz 2009 21:17   

Powrót do góry

sharic11
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Wrocław

Post#2 20 Wrz 2009 21:25   

Re: Konwerter wideo => USB - czy to coś warte?

według mnie lepiej zainwestować w kartę TV.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Wrz 2009 21:25   

Powrót do góry

namietnysmerf
Poziom 14
Poziom 14

Post#3 20 Wrz 2009 21:36   

Konwerter z VHS na DVD a wlaściwie zrzucenie filmu na dysk to całkiem dobra sprawa. Co prawda zgrywanie takiego filmu trwa wiecznosc ale w dzisiejszych domostwach ciezko spotkac odtwarzacz kaset wideo wiec jest to dobre wyjscie. Pamietaj, ze te urzadzonka ciagna jedynie na USB2.0, pozdrawiam!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Wrz 2009 21:36   

Powrót do góry

Darek A.
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Szczecin

Post#4 23 Wrz 2009 07:27   

Dokładnie tak.
Zajmuję się od baaardzo wielu lat zawodowo edycją video i uwierz mi żadne USB nie jest w stanie przechwytywać pełnego w rozmiarze kadru sygnału PAL.
Aby proporcją capturingu zbliżyć się do wynikowego DVD (wiadomo mniejszy kadr, gorsza jakość) najlepiej byłoby zgrywać materiał do postaci DV AVI (PAL 720X576) format ten i tak nie jest jeszcze rozdzielczością standardu DVD, lecz zdefiniowana w nim proporcja piksela (Piksel Aspect Ratio) umożliwia przywrócenie prawidłowego kształtu kadru.
Aby zgrywać DV AVI niezbędny jest w komputerze kontroler FireWire, jego obecność praktycznie jest już standardem w zintegrowanych płytach głównych, a jako digitalizer sygnału analogowego na cyfrowy zgodnego ze specyfiką tego kontrolera najlepiej posłuży dowolna kamera video posiadająca zarówno gniazda analogowe, jak i DV-OUT, która "w locie" konwertowała będzie podany do siebie sygnał analogowy wysyłając go jednocześnie do FireWire. Na potrzeby zgrania swoich kaset VHS warto taką nawet od kogoś jednorazowo pożyczyć.
Programów do zgrywania są setki, niemniej aplikacji do montażu, czy też gotowego już Authoringu DVD.
To najrozsądniejsze obecnie wyjście dające najlepszą jakość, a trzeba sobie uzmysłowić, że z VHS już ma ona wiele do życzenia.
Kontroler z Lidla z pewnością zgrywa w proporcjach znacznie pomniejszonych, lub w formacie tak skompresowanym, że ani tego edytować bez rekompresji, a i zapis na DVD wiązać się musi z konwersją do postaci zgodnej z krążkiem DVD Video.
To jest stworzone tylko po to, by przykładowo przegrać sobie VHS na DVD bez obróbki, bez jakiejkolwiek ingerencji w zawartość bez dekompresji pogarszającej i tak kiepską już jakość - niezbędne minimum.
Aby zobrazować faktyczny tego typu prościutki konwerter i wiążącą się z nim ceną zajrzyj pod link: http://www.mpc.com.pl/prod/pid_55/konwerter_canopus_advc_110.html
Powrót do góry

gregor_1980
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Worthing

Post#5 23 Wrz 2009 21:28   

Ja posiadam podobne urządzenie i nie narzekam na nie. Jak na razie to zrzucałem krótkie urywki filmów z VHS, nie zawiodłem się na tym. W windowsie urządzenie to widoczne jest jako kamera internetowa :)
Nie wiem czy to wina laptopa czy tej przejściówki ale wiele razy przy podłączaniu kabli zawieszał mi się laptopik.
Jakość VHS, a zwłaszcza tych nagrywanych amatorsko jest taka że żadne kompresowanie do DIVX celem zmniejszenia objętości nie ma sensu, jedyne co ma sens to nagrać to na płyte w formacie DVD.
Urządzenie które ja posiadam, wygląda tak:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41s8E7lbBmL._SS500_.jpg
Powrót do góry

Darek A.
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 23 Wrz 2009 21:41   

Odczytaj proszę i podaj właściwości pliku zgranego tym urządzonkiem, bardzo jestem ciekawy rozdzielczości, oraz użytego kodeka.
Podaj też pełną nazwę tego swojego ustrojstwa, ciekawi mnie cena.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Wrz 2009 21:41   

Powrót do góry

mikevein
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Jaworzno

Post#7 Post autora tematu 23 Wrz 2009 21:44   

Z tego co ja się orientowałem, spokojnie idzie takie znaleźć za 40 - 100zł na allegro, nazywają to "konwerter [albo grabber ] Easycap".
Powrót do góry

neo_rules
Poziom 1
Poziom 1

Post#8 22 Wrz 2011 21:56   

Powiem tak, też miałem opory przed zakupem, ale jednak sprawiłem sobie dzisiaj to urządzenie w Lidlu i nie żałuję.

Dlaczego wg mnie warto kupić:
1. testowałem u siebie na Win 7 Pro x64 i działa, żadnych problemów czy konfliktów jeżeli chodzi o drivery
2. w zestawie profesjonalny soft do przechwytywania obrazu - PowerDirector 7 firmy Cyberlink (porządne, komercyjne narzędzie) wraz z kluczem licencyjnym (na kopercie w której była płytka), tak więc odpada szukanie driverów i softu po necie - pełen legal, pełna wersja - nie żaden trial. Soft wykrywa ten grabber automatycznie, praktycznie nie ma żadnej konfiguracji - wg mnie nadaje się nawet dla osób które nie są "komputerowymi wymiataczami". Poza tym soft umożliwia bezproblemową zmianę systemu barw np. z SECAM na PAL-B itp. (podstawowy feature jednak warto wspomnieć, że nie ma z tym problemów). Sam PowerDirector mnie miło zaskoczył, na wspomnianym systemie z i7 na pokładzie podczas przechwytu aplikacja zużywa tylko 4% kontekstu co wg mnie jest niezłym wynikiem w dziedzinie optymalizacji. Gdzieś w necie znalazłem info, że 7-ma wersja posiada już wsparcie dla techn. CUDA, co może być przydatne np. przy obróbce. Generalnie pobawiłem się jakieś 20 minut, żadnego wieszania się, wszystko śmiga płynnie, najważniejsze jednak, że sprzęt jest w pełni kompatybilny.
3. gwarancja na 3 lata (na podstawie paragonu jak mi powiedziano w sklepie), tak więc pewnie sprzęt trochę pochodzi (wg mnie jak ktoś daje gwarancję aż na trzy lata to ma zaufanie, że jednak trochę podziała)
4. Sam produkt zapakowany nienagannie, grabber tak umiejscowiony, że na pewno nie 'latał' po pudełku podczas transportu, kable zapakowane osobno, ilość taka jak na ulotce, długość kabli (wiadomo, że to nie najważniejsze), jest całkowicie wystarczająca

Podsumowując, według mnie warto - oczywiście w zależności kto jakie ma potrzeby - do zgrywania obrazu z kamery analogowej czy magnetowidu VHS jak najbardziej wystarczy (oczywiście bardziej wymagającym też się spodoba). Sam mam nieciekawe doświadczenia z kupowaniem tego rodzaju sprzętu na Allegro, tak więc tym bardziej jestem zadowolony. Jeżeli chodzi o cenę to wydaje się spora, ale patrząc na zawartość pudełka - cały zestaw kabli/złączek + dobry soft + sprzęt który działa i instaluje się bez problemów, wg mnie brzmi to rozsądnie za tą cenę (na Allegro trzeba jednak doliczyć koszty przesyłki, a z tym też rożnie bywa).
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Połączenia urządzeń -> Konwerter wideo => USB - czy to coś warte?
Strona 1 z 1