Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak ustawic wałki rozrzadu w Mondeo 1.8 Zetec

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Jak ustawic wałki rozrzadu w Mondeo 1.8 Zetec
Autor
Wiadomość
RafalGT2
Poziom 15
Poziom 15

Post#1 Post autora tematu 20 Wrz 2009 23:13   

Witam mam pytanie odnośnie rozrządu w moim Mondeo. A wiec padła mi uszczelka pod głowica i bylo konieczne jej wymontowanie oraz odkrecenie wałkow razrzadu i niestety nie bylo zaznaczone jak szly wałki i teraz moje pytanie jak ustawie pierwszy cylinder w GMP to walek ma zaczynac cykl zasysania czyli krzywki walka dolotowego beda przy samych popychaczach tak ?

Drugie pytanie dotyczy tego od ktorej strony liczymy cylindry czyli od ktorego zaczac poniewaz na kablach zaplonowych mam ze 1 jest od strony rozrzadu zas na wtryskach naklejka mowi ze jest to 4 choc naklejka mogla byc przelozona bo została tylko jedna

3.Trzecie pytanie to co wymieniac przy rozrzadzie mam zamiar wymienic pasek rolke napinajaca i 2 te małe prowadzace i czy nalezy wymieniac jeszcze ta rolke zebata która jest na wale korbowym czy jej akurat nie trzeba ruszac

Moj samochód to Mondeo MK II 97r 1.8 ZETEC benzyna
Dziekuje za odpowiedzi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Wrz 2009 23:13   

Powrót do góry

ptaszek1975
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Lubaczów

Post#2 20 Wrz 2009 23:53   

Re: Jak ustawic wałki rozrzadu w Mondeo 1.8 Zetec

Jak patrzysz od strony rozrządu koło dolnego koła po lewej stronie koło pół osi masz kołek blokujący tylko musisz odkręcić śrubę,a wałki blokujesz specjalną blokadą,a tak po za tym na elektrodzie gdzieś jest opis rozrządu do twego autka.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Wrz 2009 23:53   

Powrót do góry

RafalGT2
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 21 Wrz 2009 15:01   

Tyle to wiem ale mam wyjete walki rozrzadu z glowicy i pytalem sie czy jak pierwszy cylinder jest w gorze to czy wtedy zaczyna sie cykl zasysania bo ustawic to wiem mniej wiecej jak i czy wymieniac ta rolke na wale korbowym czy nie ma takiej potrzeby
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Wrz 2009 15:01   

Powrót do góry

BRYS_
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 23 Wrz 2009 03:24   

hmm...książka mówi że to co widać na powyższym rysunku ma być MGP ale tak nie jest,wszystkie tłoki są w jednej lini.pokręć trochę wałem,ustaw 1 tłok w MGP a powinno się pokryć malutkie wycięcie na kole z występem oznaczonym na rysunku jako 1.
Jak to mówią nie patrz na książkę patrz na tłok :D

Głowicę ustawiasz na..płaskownik..

cytat:
• Ustalić wały rozrządu w położeniu odpowiadającym
GMP za pomocą liniału regulacyjnego
(1, rys. F-10287), wkładając liniał w rowki
wałów (2); (3) - głowica cylindrów. Jeśli nie
dysponuje się tym specjalnym przyrządem,
włożyć odpowiedni stalowy liniał i w razie
potrzeby ustawić go równolegle do głowicy
cylindrów za pomocą podkładek. Wymiary
liniału, patrz rys. F-10336.
Uwaga. Jeśli nie można włożyć liniału, ponieważ
rowki wałów rozrządu znajdują się
poniżej górnej krawędzi głowicy cylindrów,
należy wykonać dodatkowy obrót wałem korbowym.
W celu obrócenia wału korbowego
nałożyć koło pasowe. Jeśli nie można włożyć
liniału, gdyż rowek jednego z wałów rozrządu
ma położenie skośne, należy ponownie ustawić
kąty rozrządu. Kąty rozrządu są ustawiane
każdorazowo po zamontowaniu paska zębatego.
koniec cytatu :D

Generalnie to ustawiasz 1 tłok na GMP,blokujesz wałki rozrządu płaskownikiem,zakładasz i napinasz pasek na lekko poluzowanych kołach rozrządu (a że tam nie ma klinów same wałki mogą być unieruchomione a koła mają swobodę ruchu co znakomicie ułatwia trafienie zębami paska.dokręcasz koła wałków rozrządu siłą 70 Nm.
Wyjmujesz płaskownik,robisz kilka obrotów silnikiem,oczywiście kluczem a nie rozrusznikiem jak to robią inni :D i ewentualnie korygujesz naciąg paska.
Powrót do góry

tomo19811
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 23 Wrz 2009 07:39   

Koła paska rozrządu na wale nie wymienia się , tylko wszystkie rolki ew pompę wody jeżeli już widać wycieki . Pasek ma być tak napięty aby na napinaczu zgadzały się wskaźniki w momencie jak kręcisz wałem .
Powrót do góry

RafalGT2
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 Post autora tematu 23 Wrz 2009 22:37   

OK Dzieki za odpowiedzi posiedzialem troszke przy mondku i wszystko na logike robilem to jest proste jak konstrukcja cepa wystarczy pomyslec i kazdy Laik zrobi.
Dzieki za wszystkie rady wszystko wiem najtrudniejsza rzecza bylo odkrecenie sruby na kole pasowym walu korbowego ale mlotek 2kg :D przecinak rozwiazały moj probelm

Pozdrawiam RafalGT2
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Jak ustawic wałki rozrzadu w Mondeo 1.8 Zetec
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.067 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony