X

Jak oszukać sterownik bramy faac 740

kalez 22 Sep 2009 10:28
  • #1 22 Sep 2009 10:28
    kalez
    Level 7  
    Helpful post? (+1)
    Witam,
    zainstalowałem sobie napęd faac 740 z wtykanym sterowaniem pilotem 2-kanałowym.
    Problem polega na tym, ze na wejściach sterujących bramą podłączyłem sobie przyciski na kabelku.
    No i teraz jak na wejściach mam przyciski, to pilot nie działa, dopiero po odłączeniu kabelków z wejść 1 i 2 na płycie, pilot zaczyna działać.
    Moje pytanie: czy ktoś z Państwa próbował jakoś oszukać elektronikę, tak aby nie wiedziała że ma coś wpięte na wejściach i aby działały przyciski i pilot?
    W instrukcji ani słowa o tym

I drugie pytanie.
    W programie można włączyć enkoder. Jednak po jego włączeniu, niezależnie od ustawionej czułości, zawsze działa tak samo - nawet piasek na szynie powoduje cofnięcie bramy. Da się to jakoś inaczej ustawić? czy trzeba ten enkoder dopiero dokupić??

pozdrawiam
    Krzysiek
  • #2 22 Sep 2009 10:52
    ja_dzik
    Level 18  
    Helpful post? (+1)
    Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to nie masz czasem przycisków normalnie zwartych?. Ta centrala działa bez problemu jednocześnie na pilocie i przyciskach, z resztą jakbyś miał normalnie rozwarte przyciski to centrala nie wie czy coś jest podłączone do wejść 1 i 2 złącza J1.

Normalnie w zestawie nie ma enkodera, sprawdź czy masz coś podłączone do złącza J3.
  • #3 22 Sep 2009 11:44
    kalez
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    Jestem niemal pewien że na wejściach mam przyciski normalnie otwarte, ale fakt - muszę to raz jeszcze sprawdzić. Do wejść mam podłączoną druga centralkę sterowania bezprzewodowego i może faktycznie w niej coś źle jest ustawione.

Właśnie Na złączu J3 nic nie ma. Tak myślałem. Inna sprawa że nawet nigdzie enkondera nie mogę znaleźć (żeby kupić) a program po powrocie do ustawień fabrycznych ma enkoder załączony na wartość 99 - bez sensu.
  • #4 22 Sep 2009 12:29
    lora
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Sprawdź czy przypadkiem nie świecą się diody OPEN A i OPEN B na płycie centralki. Jeśli tak jest to coś jest namieszane z podłączeniami do tych wejść. Powinny świecić tylko w momencie podania sygnału z pilota bądź przycisku.
  • #5 29 Sep 2009 21:10
    ekobrawo01
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Enkoder kupisz na pewno w http://www.faac.pl/
    A co do działania sterownika to w schemacie jest czarno na białym jak go podłączyć.
    Attachments:
  • #6 30 Sep 2009 15:37
    ja_dzik
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Kolego ekobrawo01 może prościej by było podać link do dokumentacji, o tak: http://www.faac.pl/dokumentacja/DTRcentrala748D.pdf ,a nie kasować za załączniki. Jeśli chodzi o dostępność enkodera to jestem ciekaw gdzie go można kupić, bo w katalogu firmy FACC http://www.faac.pl/materialy/Katalog_FAAC_2009.pdf go nie znalazłem. Chyba że jest on jakoś inaczej nazwany.
  • #7 13 Aug 2010 20:48
    jaco11
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Panowie czy po podłaczeniu zasilania powinna swieci sie jakaś dioda ? na płycie głównej buło duzo robaczków w środku
    nie wiem czy transformator powinien działać
    U mnie przestała działac brama :(
  • #8 31 Aug 2010 04:18
    Tomik75
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    jaco11, spróbuj zupełnie podstawowo- analizując tor zasilania, zabezpieczenia, kondensatory no i oczywiście: czy i dokąd dochodzi zasilanie..., zakładam że "robaczki" nie spowodowały zwarć prowadzących do wybuchu elementów elektroniki - to widać gołym okiem. ;-)
  Search 4 million + Products
Browse Products