Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Jak oszukać sterownik bramy faac 740

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Automation Generally -> Automatic Gates -> Jak oszukać sterownik bramy faac 740
Author
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post from the author of the topic 22 Sep 2009 10:28   

Jak oszukać sterownik bramy faac 740

Witam,
zainstalowałem sobie napęd faac 740 z wtykanym sterowaniem pilotem 2-kanałowym.
Problem polega na tym, ze na wejściach sterujących bramą podłączyłem sobie przyciski na kabelku.
No i teraz jak na wejściach mam przyciski, to pilot nie działa, dopiero po odłączeniu kabelków z wejść 1 i 2 na płycie, pilot zaczyna działać.
Moje pytanie: czy ktoś z Państwa próbował jakoś oszukać elektronikę, tak aby nie wiedziała że ma coś wpięte na wejściach i aby działały przyciski i pilot?
W instrukcji ani słowa o tym

I drugie pytanie.
W programie można włączyć enkoder. Jednak po jego włączeniu, niezależnie od ustawionej czułości, zawsze działa tak samo - nawet piasek na szynie powoduje cofnięcie bramy. Da się to jakoś inaczej ustawić? czy trzeba ten enkoder dopiero dokupić??

pozdrawiam
Krzysiek

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 22 Sep 2009 10:28   

Back to top

ja_dzik
Poziom 15
Poziom 15

Post#2 22 Sep 2009 10:52   

Re: Jak oszukać sterownik bramy faac 740

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to nie masz czasem przycisków normalnie zwartych?. Ta centrala działa bez problemu jednocześnie na pilocie i przyciskach, z resztą jakbyś miał normalnie rozwarte przyciski to centrala nie wie czy coś jest podłączone do wejść 1 i 2 złącza J1.

Normalnie w zestawie nie ma enkodera, sprawdź czy masz coś podłączone do złącza J3.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 22 Sep 2009 10:52   

Back to top

kalez
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post from the author of the topic 22 Sep 2009 11:44   

Jestem niemal pewien że na wejściach mam przyciski normalnie otwarte, ale fakt - muszę to raz jeszcze sprawdzić. Do wejść mam podłączoną druga centralkę sterowania bezprzewodowego i może faktycznie w niej coś źle jest ustawione.

Właśnie Na złączu J3 nic nie ma. Tak myślałem. Inna sprawa że nawet nigdzie enkondera nie mogę znaleźć (żeby kupić) a program po powrocie do ustawień fabrycznych ma enkoder załączony na wartość 99 - bez sensu.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 22 Sep 2009 11:44   

Back to top

lora
Poziom 13
Poziom 13

Post#4 22 Sep 2009 12:29   

Witam.
Sprawdź czy przypadkiem nie świecą się diody OPEN A i OPEN B na płycie centralki. Jeśli tak jest to coś jest namieszane z podłączeniami do tych wejść. Powinny świecić tylko w momencie podania sygnału z pilota bądź przycisku.

Helpful message? + -

Back to top

ekobrawo01
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 29 Sep 2009 21:10   

Enkoder kupisz na pewno w http://www.faac.pl/
A co do działania sterownika to w schemacie jest czarno na białym jak go podłączyć.

Attachments:

Helpful message? + -

Back to top

ja_dzik
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 30 Sep 2009 15:37   

Kolego ekobrawo01 może prościej by było podać link do dokumentacji, o tak: http://www.faac.pl/dokumentacja/DTRcentrala748D.pdf ,a nie kasować za załączniki. Jeśli chodzi o dostępność enkodera to jestem ciekaw gdzie go można kupić, bo w katalogu firmy FACC http://www.faac.pl/materialy/Katalog_FAAC_2009.pdf go nie znalazłem. Chyba że jest on jakoś inaczej nazwany.

Helpful message? + -

Back to top

jaco11
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 13 Aug 2010 20:48   

Panowie czy po podłaczeniu zasilania powinna swieci sie jakaś dioda ? na płycie głównej buło duzo robaczków w środku
nie wiem czy transformator powinien działać
U mnie przestała działac brama Sad

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 13 Aug 2010 20:48   

Back to top

Tomik75
Poziom 4
Poziom 4

Post#8 31 Aug 2010 04:18   

jaco11, spróbuj zupełnie podstawowo- analizując tor zasilania, zabezpieczenia, kondensatory no i oczywiście: czy i dokąd dochodzi zasilanie..., zakładam że "robaczki" nie spowodowały zwarć prowadzących do wybuchu elementów elektroniki - to widać gołym okiem. Wink

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Automation Generally -> Automatic Gates -> Jak oszukać sterownik bramy faac 740
Page 1 of 1
Similar topics
Naped do bramy Faac 740 jak ustawić zwalnianie bramy przed zamknięciem (7)
Faac 740 - Jak teraz zakorzenić napęd do bramy suwanej. (9)
Faac 740 centrala 748D otwieranie bramy (5)
FAAC 740 - sterowanie zamknięciem i stan bramy (7)
Faac 740 - Montaż listwy zębatej do bramy (8)
Automat bramy FAAC 740 otwiera się i zamyka (3)
Napęd bramy przesuwnej Faac 740 czy C720 (14)
FAAC 740 441 stan bramy i wyłączników krańcowych (4)
FAAC 740 - Programowanie kluczyka oraz zatrzymywanie bramy (4)
FAAC 740 - brak dzialania - czesciowe otwarcie bramy z pilota (4)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.087 seconds

elektroda.pl topic RSS feed