Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak obrócić obraz na pionowo z projektora?

bobimasa 22 Wrz 2009 14:09 3593 8
  • #1 22 Wrz 2009 14:09
    bobimasa
    Poziom 8  

Witam.

Mam taką potrzebę, aby obrócić obraz rzucany przez projektor na pion tzn o 90 stopni. Dodam, że przy poziomym położeniu projektora. Jesli ktoś zna projektory pracujące w pionie to też bardzo roszę o informację.
    Ponadto czy ktoś ma jakieś namiary naszkło idelanie odbijające światło z projektora czyli obraz?

dzięki za pomoc

• #2 22 Wrz 2009 16:03
    Kuba_jb
    Poziom 15  

jaki to projektor? Niektóre mają taką opcje. Co chcesz odbijać za pomocą tego szkła? w jakim celu?

• #3 22 Wrz 2009 17:04
    bobimasa
    Poziom 8  

Witam.

Chodzi mi o projekcję w pionie tzn żeby nie obracać ekranu w sofcie, tylko fizycznie bez zmian roździelczości. Projektor zwykły Lg xga 2500 lumenów. Widziałem kiedyś taką kostkę któr ustawia się przed projektor i ons obraca ekran o 90 stopni.

Co do luster to ależy mi na skróceniu odległości pom. ekranem a rzutnikiem przy tylnej projekcji.

• #4 25 Wrz 2009 16:14
    me_super
    Poziom 29  

bobimasa napisał:
    Witam.

Mam taką potrzebę, aby obrócić obraz rzucany przez projektor na pion tzn o 90 stopni. Dodam, że przy poziomym położeniu projektora. Jesli ktoś zna projektory pracujące w pionie to też bardzo roszę o informację.
    Ponadto czy ktoś ma jakieś namiary naszkło idelanie odbijające światło z projektora czyli obraz?

dzięki za pomoc

Dwa płaskie odpowiedni ustawione zwierciadła wystarczą. Wielkość zależna od rozmiaru obrazu przy wyjściu z projektora. Na początek można zacząć z dwoma lustrami łazienkowymi, tak będzie najtaniej.

• #5 25 Wrz 2009 18:29
    bobimasa
    Poziom 8  

Jeśli chodzi o koszt to nie musi być najtaniej. Nie wiem za bardzo jak ustawić takie lustra żeby obrócić obraz....

• #6 25 Wrz 2009 22:04
    me_super
    Poziom 29  

bobimasa napisał:
    Jeśli chodzi o koszt to nie musi być najtaniej. Nie wiem za bardzo jak ustawić takie lustra żeby obrócić obraz....

jak obrócić obraz na pionowo z projektora?

Zrób persykop (rys z lewej) i obróc jedno lusto o 90 stopni (rys z prawej). Innymi słowy drugi peryskop odbija wiązkę idącą z lewej strony w dół a następnie w kierunku obserwatora. Obraz powinien być odwrócony o 90st.
    W ten sposób obraz wychodzi z boku projektora ale to można naprostować trzecim lustrem.

• #7 26 Wrz 2009 10:24
    bobimasa
    Poziom 8  

Jeśli dobrze rozumiem to:

1. Robię peryskop jak po lewej.
    2. Obracam drugie lustro jak na rysunku po prawej o 45 stopni (w pionie), tak ażeby wiązka odbijana powędrowała do góry.
    3. Wiązkę która została odbita lustrem z p.2. odbijam ostatni raz lustrem pochylonym o 45 stopni (w pionie) w tym samym kierunku co wiązka wychodząca z projektora.

:D

• #8 26 Wrz 2009 15:01
    me_super
    Poziom 29  

bobimasa napisał:
    Jeśli dobrze rozumiem to:

1. Robię peryskop jak po lewej.
    2. Obracam drugie lustro jak na rysunku po prawej o 45 stopni (w pionie), tak ażeby wiązka odbijana powędrowała do góry.
    3. Wiązkę która została odbita lustrem z p.2. odbijam ostatni raz lustrem pochylonym o 45 stopni (w pionie) w tym samym kierunku co wiązka wychodząca z projektora.

:D

Nie chce mi się tego rozgryzać, ale raczej nie. Ma być tak, jak na rysunku z prawej strony.
    Wiązka jest odbita w dół przez pierwsze lustro a następnie w kierunku osoby patrzącej na monitor.

• #9 26 Wrz 2009 15:16
    bobimasa
    Poziom 8  

Wszystko jasne, mój sposób jest po prosty lekko odwrócony, ale jest to to samo. Wielkie dzięki za pomoc.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME