X

jak obrócić obraz na pionowo z projektora?

bobimasa 22 Sep 2009 14:09
  • #1 22 Sep 2009 14:09
    bobimasa
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam.

Mam taką potrzebę, aby obrócić obraz rzucany przez projektor na pion tzn o 90 stopni. Dodam, że przy poziomym położeniu projektora. Jesli ktoś zna projektory pracujące w pionie to też bardzo roszę o informację.
    Ponadto czy ktoś ma jakieś namiary naszkło idelanie odbijające światło z projektora czyli obraz?

dzięki za pomoc
  • #2 22 Sep 2009 16:03
    Kuba_jb
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    jaki to projektor? Niektóre mają taką opcje. Co chcesz odbijać za pomocą tego szkła? w jakim celu?
  • #3 22 Sep 2009 17:04
    bobimasa
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam.

Chodzi mi o projekcję w pionie tzn żeby nie obracać ekranu w sofcie, tylko fizycznie bez zmian roździelczości. Projektor zwykły Lg xga 2500 lumenów. Widziałem kiedyś taką kostkę któr ustawia się przed projektor i ons obraca ekran o 90 stopni.

Co do luster to ależy mi na skróceniu odległości pom. ekranem a rzutnikiem przy tylnej projekcji.
  • #4 25 Sep 2009 16:14
    me_super
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    bobimasa wrote:
    Witam.

Mam taką potrzebę, aby obrócić obraz rzucany przez projektor na pion tzn o 90 stopni. Dodam, że przy poziomym położeniu projektora. Jesli ktoś zna projektory pracujące w pionie to też bardzo roszę o informację.
    Ponadto czy ktoś ma jakieś namiary naszkło idelanie odbijające światło z projektora czyli obraz?

dzięki za pomoc

Dwa płaskie odpowiedni ustawione zwierciadła wystarczą. Wielkość zależna od rozmiaru obrazu przy wyjściu z projektora. Na początek można zacząć z dwoma lustrami łazienkowymi, tak będzie najtaniej.
  • #5 25 Sep 2009 18:29
    bobimasa
    Level 8  
    Jeśli chodzi o koszt to nie musi być najtaniej. Nie wiem za bardzo jak ustawić takie lustra żeby obrócić obraz....
  • #6 25 Sep 2009 22:04
    me_super
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    bobimasa wrote:
    Jeśli chodzi o koszt to nie musi być najtaniej. Nie wiem za bardzo jak ustawić takie lustra żeby obrócić obraz....

jak obrócić obraz na pionowo z projektora?

Zrób persykop (rys z lewej) i obróc jedno lusto o 90 stopni (rys z prawej). Innymi słowy drugi peryskop odbija wiązkę idącą z lewej strony w dół a następnie w kierunku obserwatora. Obraz powinien być odwrócony o 90st.
    W ten sposób obraz wychodzi z boku projektora ale to można naprostować trzecim lustrem.
  • #7 26 Sep 2009 10:24
    bobimasa
    Level 8  
    Jeśli dobrze rozumiem to:

1. Robię peryskop jak po lewej.
    2. Obracam drugie lustro jak na rysunku po prawej o 45 stopni (w pionie), tak ażeby wiązka odbijana powędrowała do góry.
    3. Wiązkę która została odbita lustrem z p.2. odbijam ostatni raz lustrem pochylonym o 45 stopni (w pionie) w tym samym kierunku co wiązka wychodząca z projektora.

:D
  • #8 26 Sep 2009 15:01
    me_super
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    bobimasa wrote:
    Jeśli dobrze rozumiem to:

1. Robię peryskop jak po lewej.
    2. Obracam drugie lustro jak na rysunku po prawej o 45 stopni (w pionie), tak ażeby wiązka odbijana powędrowała do góry.
    3. Wiązkę która została odbita lustrem z p.2. odbijam ostatni raz lustrem pochylonym o 45 stopni (w pionie) w tym samym kierunku co wiązka wychodząca z projektora.

:D

Nie chce mi się tego rozgryzać, ale raczej nie. Ma być tak, jak na rysunku z prawej strony.
    Wiązka jest odbita w dół przez pierwsze lustro a następnie w kierunku osoby patrzącej na monitor.
  • #9 26 Sep 2009 15:16
    bobimasa
    Level 8  
    Wszystko jasne, mój sposób jest po prosty lekko odwrócony, ale jest to to samo. Wielkie dzięki za pomoc.
  Search 4 million + Products
Browse Products