Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak obrócić obraz na pionowo z projektora?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TV Serwis -> Projektory DLP i LCD -> jak obrócić obraz na pionowo z projektora?
Autor
Wiadomość
bobimasa
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: poznan

Post#1 Post autora tematu 22 Wrz 2009 14:09   

Witam.

Mam taką potrzebę, aby obrócić obraz rzucany przez projektor na pion tzn o 90 stopni. Dodam, że przy poziomym położeniu projektora. Jesli ktoś zna projektory pracujące w pionie to też bardzo roszę o informację.
Ponadto czy ktoś ma jakieś namiary naszkło idelanie odbijające światło z projektora czyli obraz?

dzięki za pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Wrz 2009 14:09   

Powrót do góry

Kuba_jb
Poziom 14
Poziom 14

Post#2 22 Wrz 2009 16:03   

Re: jak obrócić obraz na pionowo z projektora?

jaki to projektor? Niektóre mają taką opcje. Co chcesz odbijać za pomocą tego szkła? w jakim celu?
Powrót do góry

bobimasa
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 22 Wrz 2009 17:04   

Witam.

Chodzi mi o projekcję w pionie tzn żeby nie obracać ekranu w sofcie, tylko fizycznie bez zmian roździelczości. Projektor zwykły Lg xga 2500 lumenów. Widziałem kiedyś taką kostkę któr ustawia się przed projektor i ons obraca ekran o 90 stopni.

Co do luster to ależy mi na skróceniu odległości pom. ekranem a rzutnikiem przy tylnej projekcji.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Wrz 2009 17:04   

Powrót do góry

me_super
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#4 25 Wrz 2009 16:14   

bobimasa napisał:
Witam.

Mam taką potrzebę, aby obrócić obraz rzucany przez projektor na pion tzn o 90 stopni. Dodam, że przy poziomym położeniu projektora. Jesli ktoś zna projektory pracujące w pionie to też bardzo roszę o informację.
Ponadto czy ktoś ma jakieś namiary naszkło idelanie odbijające światło z projektora czyli obraz?

dzięki za pomoc

Dwa płaskie odpowiedni ustawione zwierciadła wystarczą. Wielkość zależna od rozmiaru obrazu przy wyjściu z projektora. Na początek można zacząć z dwoma lustrami łazienkowymi, tak będzie najtaniej.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Wrz 2009 16:14   

Powrót do góry

bobimasa
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 25 Wrz 2009 18:29   

Jeśli chodzi o koszt to nie musi być najtaniej. Nie wiem za bardzo jak ustawić takie lustra żeby obrócić obraz....
Powrót do góry

me_super
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 25 Wrz 2009 22:04   

bobimasa napisał:
Jeśli chodzi o koszt to nie musi być najtaniej. Nie wiem za bardzo jak ustawić takie lustra żeby obrócić obraz....

Zrób persykop (rys z lewej) i obróc jedno lusto o 90 stopni (rys z prawej). Innymi słowy drugi peryskop odbija wiązkę idącą z lewej strony w dół a następnie w kierunku obserwatora. Obraz powinien być odwrócony o 90st.
W ten sposób obraz wychodzi z boku projektora ale to można naprostować trzecim lustrem.
Powrót do góry

bobimasa
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 26 Wrz 2009 10:24   

Jeśli dobrze rozumiem to:

1. Robię peryskop jak po lewej.
2. Obracam drugie lustro jak na rysunku po prawej o 45 stopni (w pionie), tak ażeby wiązka odbijana powędrowała do góry.
3. Wiązkę która została odbita lustrem z p.2. odbijam ostatni raz lustrem pochylonym o 45 stopni (w pionie) w tym samym kierunku co wiązka wychodząca z projektora.

:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Wrz 2009 10:24   

Powrót do góry

me_super
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 26 Wrz 2009 15:01   

bobimasa napisał:
Jeśli dobrze rozumiem to:

1. Robię peryskop jak po lewej.
2. Obracam drugie lustro jak na rysunku po prawej o 45 stopni (w pionie), tak ażeby wiązka odbijana powędrowała do góry.
3. Wiązkę która została odbita lustrem z p.2. odbijam ostatni raz lustrem pochylonym o 45 stopni (w pionie) w tym samym kierunku co wiązka wychodząca z projektora.

:D

Nie chce mi się tego rozgryzać, ale raczej nie. Ma być tak, jak na rysunku z prawej strony.
Wiązka jest odbita w dół przez pierwsze lustro a następnie w kierunku osoby patrzącej na monitor.
Powrót do góry

bobimasa
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 Post autora tematu 26 Wrz 2009 15:16   

Wszystko jasne, mój sposób jest po prosty lekko odwrócony, ale jest to to samo. Wielkie dzięki za pomoc.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> TV Serwis -> Projektory DLP i LCD -> jak obrócić obraz na pionowo z projektora?
Strona 1 z 1