Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 5832 pasek na kopii

michalekx 23 Wrz 2009 14:58 1131 7
  • #1 23 Wrz 2009 14:58
    michalekx
    Poziom 14  

Witam.na kopii robi się pasek na całej długości dłuższej części strony A4.Pasek jest szerokości ok 2mm.Jeśli to skaner to co z nim może być nie tak.Przestawiałem blaszki w jego górnej części jednak to nic nie pomogło.

• #2 23 Wrz 2009 15:24
    damian34
    Poziom 14  

A puszczasz kopiowanie z płyty, czy z podajnika? Jeśli z podajnika, to zapewne szybka jest gdzieś brudna. Spróbuj puścić z płyty i zobacz czy będzie wszystko ok.

• #3 23 Wrz 2009 16:19
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Dłuższej krawędzi? Czyli wygląda na ustawienie marginesu. Może byś skan wrzucił co by ułatwić diagnozę. Ksero wyczyszczone (optyka, zielona folia nad bębnem , lustra, rolka ładująca bębna itd.) ?

C.

p.s. A w tej kopiarce z tego co pamiętam nie ma "szybki" , tylko oryginał jest ciągany po szybie.

• #4 24 Wrz 2009 15:23
    michalekx
    Poziom 14  

oryginał puszczony tu i tu.jedno doszło.wczoraj nie zauważyłem,że nie tylko dłuższa krawędz niedoskanowuje ale rowniez jedna z krótszych.pusciłem bez kartki i wyszły 2 białe 2mm krawędzie.Kopiareczka po pełnej konserwacji,wymianie bębna i developera.copyman ma rację ,że to wina marginesu .jak to przestawić?

• #5 24 Wrz 2009 15:32
    copyman

Poszukaj w serwisówce. Masz tam wszystkie ustawiena krawędzi i marginesów.

C.

• #6 24 Wrz 2009 15:36
    Janusz.P

Czy aby nie szukamy "dzury w całym". Wg mnie to każda kopiarka tak robi że na wiodącej i górnej krawędzi ma margines ok 3mm.- przepraszam - powinna mieć. Jeżeli zlikwidujesz margines na krawędzi wiodącej to będzie sie haczyć w piecu zwłaszcza kartki o duzym pokryciu tonerem.

• #7 25 Wrz 2009 09:47
    michalekx
    Poziom 14  

tak Janusze ale to jest strona A4 i taka właśnie ma być kopia prawda?Maszyna jakby zmniejszyła rozmiar kopii o te dwie krawędzie.Przekładałem papier w szufladzie aby pobrała go równiez wzdłóż i robi tak samo.Jesli marginesy to Dlaczego tak sie stało?nikt nic w niej nie przestawił,kopiowała idealnie

• #8 25 Wrz 2009 15:19
    drebin
    Poziom 27  

Przednia krawędź wiodąca ma być i koniec. Boczną krawędź regulujesz ustawieniem obiektywu w kodach, dla każdej kasety osobno 4-011-...
    Jeszcze jedno, jak przesuwałeś obiektyw ciągnąc go to mogła się linka źle nawinąć, sprawdź to przed regulacjami skoro przed czyszczeniem było ok.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme