Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 24 Wrz 2009 12:51
    Snaker
    Poziom 10  

Witam. Przez nieszczelny fartuch pociekła woda po kablach i zrobiła zwarcie na wtyczce silnika. Teraz przy programie wirowania załącza się pompa i po chwili pralka podaje krótki impuls na silnik (ok 1 sek) który na chwilę rozkręca bęben, zatrzymuje się i pokazuje błąd E22.
    Jak sprawdzić, czy silnika nie spaliło?
    Jeśli sprawny to co mogło paść na płytce programatora? - Nie zauważyłem na niej żadnych nadpaleń.

Pralka AMICA Comfort 800 - zalana wtyczka silnika - błąd E22

• #2 24 Wrz 2009 13:15
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Zacznij od wymiany kostki silnika.

• #3 24 Wrz 2009 19:55
    Snaker
    Poziom 10  

Wymieniłem wtyczkę od silnika i nadal to samo.
    Udało mi się wyciągnąć płytkę sterującą ale nie widać nadpaleń.
    Jedynie kondensator w prawym dolnym rogu (na drugim zdjęciu prawym górnym) ma zaciemnione luty.
    Jeśli jego wymiana nie pomoże czego próbować?

• #4 24 Wrz 2009 20:31
    Kristo
    Poziom 16  

Sprawdź czy triak ten duży przy radiatorze nie ma zwarcia, sprawdź cewkę tacho na silniku i obwód tacho na płytce. Szczególną uwagę zwróć na rezystor o ile dobrze pamiętam 2,7k(272) na ścieżce między złączem silnika (na zdjęciu pierwsza kostka po prawej po tej którą oznaczyłeś trzema kreskami)- pierwsza najcieńsza ścieżka, na niej rezystor, tranzystor i elementy poboczne.

• #5 21 Kwi 2010 20:10
    markusmark
    Poziom 1  

Witam.Miałem taki sam problem jak Snaker tylko u mnie woda wyciekała z pod grzałki ,ale dzięki radom Kristo - "Sprawdź czy triak ten duży przy radiatorze nie ma zwarcia ." Wymieniłem triaka i pralka naprawiona ! Dzięki pozdrawiam :) .

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty