Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Licznik elektryczny - wymiana.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Licznik elektryczny - wymiana.
Autor
Wiadomość
expat
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Radom

Post#1 Post autora tematu 24 Wrz 2009 19:10   

Miałem płaski, elektroniczny licznik Siemens od 10 lat. Jakiś czas temu przyszło dwóch fachmanów z elektrowni, że muszą wymienić licznik bo ten jest już za długo. Posłałem ich na drzewo. Wczoraj zaskoczyli moją żoną i założyli nowy licznik, który jest 2 razy większy niż poprzedni. Efekt jest taki, że nie domyka mi się szafka maskująca. Czy ktoś może mi napisać, czy licznik ze zdjęcia to jest super-hiper nowoczesny licznik, czy też ktoś mnie robi w balona? Czy mam prawo żądać wymiany licznika na jakiś bardziej płaski?

Powrót do góry

keszan
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Żyrardów

Post#2 24 Wrz 2009 19:48   

Re: Licznik elektryczny - wymiana.

Witam!
Kol.Liczniki tego typu były super,ale 20 lat temu.
Czy mam prawo żądać wymiany licznika na jakiś bardziej płaski?
To zależy od ZE i Ciebie,porozmawiaj z ZE.
Pomyślnych negocjacji.
Adam.
Powrót do góry

=Grzegorz=
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 24 Wrz 2009 20:59   

expat napisał:
Miałem płaski, elektroniczny licznik Siemens od 10 lat. Jakiś czas temu przyszło dwóch fachmanów z elektrowni, że muszą wymienić licznik bo ten jest już za długo. Posłałem ich na drzewo. Wczoraj zaskoczyli moją żoną i założyli nowy licznik, który jest 2 razy większy niż poprzedni. Efekt jest taki, że nie domyka mi się szafka maskująca. Czy ktoś może mi napisać, czy licznik ze zdjęcia to jest super-hiper nowoczesny licznik, czy też ktoś mnie robi w balona? Czy mam prawo żądać wymiany licznika na jakiś bardziej płaski?

prawdopodobnie miałeś licznik elektroniczny typu ZMD120, skończyła się ważność jgo legalizacji (tylko 8 lat) i wymienili na inny a że akurat w magazynie były klasyczne liczniki indukcyjne (jak ten na zdjęciu C52 który ma 2x dłuższy okres legalizowania =15 lat) to taki dostałeś, ja bym się nie denerwował a z pewnych względów wręcz cieszył :), licznik ma liczyć a nie wyglądać ...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Wrz 2009 20:59   

Powrót do góry

keszan
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Żyrardów

Post#4 24 Wrz 2009 22:09   

Witam!
Kol.=Grzegorz=,napisał(ja bym się nie denerwował a z pewnych względów wręcz cieszył) A z jakich to względów Ty cieszysz się ze starych rumpli?:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Wrz 2009 22:09   

Powrót do góry

januszbe
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: wrocław

Post#5 25 Wrz 2009 08:18   

Jak nie domykają się drzwiczki to zgłoś to energetyce, przeciesz jest możliwość uszkodzenia licznika i kto za to będzie płacił??jak żona lub inny domownik zechce dobrze zamknąc drzwi???. Zgłoś reklamację na sposób założenia licznika.
Powodzenia
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Wrz 2009 08:18   

Powrót do góry

stomat
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Chojnice

Post#6 25 Wrz 2009 09:53   

Tak nie podobają ci się "stare rumple" a jak wygląda ta twoja skrzynka i tablica ? pamięta jeszcze chyba Gomułkę a Gierka to już na pewno. Przyganiał kocioł garnkowi.
Powrót do góry

expat
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 Post autora tematu 25 Wrz 2009 18:26   

Mam gdzieś jak wygląda wnętrze mojej skrzynki. Po to mam zabudowaną szafkę, abym nie widział co jest w środku. Tzn miałem bo od wczoraj nie mogę zamknąć drzwi. Tablica elektryczna jest z 1989 roku (jeżeli ma to dla ciebie jakieś znaczenie).
Powrót do góry

Akrzy74
Admin Energoelektronika
Admin Energoelektronika

Miasto: Wielkopolska

Post#8 25 Wrz 2009 18:40   

Cytat:
Czy ktoś może mi napisać, czy licznik ze zdjęcia to jest super-hiper nowoczesny licznik, czy też ktoś mnie robi w balona? Czy mam prawo żądać wymiany licznika na jakiś bardziej płaski?

Licznik zamontowany nie jest super- hiper nowoczesny (ale ma swoje zalety) i masz prawo żądać wymiany licznika- zgłoś się do Twojego ZE (nie do elektrowni) i przedstaw na piśmie swoją argumentację. Napisz też, że licznik zamontowany jest w pozycji pionowej.

Ps. Proszę pohamować emocje...
Powrót do góry

expat
Poziom 7
Poziom 7

Post#9 Post autora tematu 25 Wrz 2009 18:41   

Dziękuję i przepraszam za poprzedni post. Trochę się uniosłem, bo nie przeszkadza mi tak naprawdę wygląd tego licznika ani sposób naliczania zużycia energii, ale fakt że nie jestem w stanie zamknąć szafki (licznik jest w wiatrołapie). Co do zalet to nigdy nie brałem pod uwagę możliwości kombinowania z odczytami, więc dla mnie ten licznik nie ma zalet.

PS: Urządzenie jest zamontowane w pozycji pionowej, tylko zdjęcie nie wiem dlaczego dodane zostało w ten sposób.
Powrót do góry

stomat
Poziom 22
Poziom 22

Post#10 26 Wrz 2009 10:02   

To dlaczego przygotowałeś miejsce na licznik w którym się on nie mieści ?

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI z dnia 4 maja 2007 r.
w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego
(Dz. U. z dnia 29 maja 2007 r.)
.....
§ 13.4. Przedsiębiorstwo energetyczne świadczące usługę przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej:
....
- instaluje, na własny koszt, układ pomiarowo-rozliczeniowy
W MIEJSCU PRZYGOTOWANYM PRZEZ ODBIORCĘ oraz system pomiarowo-rozliczeniowy, w przypadku podmiotów zaliczonych do grup przyłączeniowych IV-VI, zasilanych z sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV, z wyłączeniem wytwórców;

To jest standardowy licznik tylko szafka jest niestandardowa. Wymień ją.
Powrót do góry

Usunięty

Post#11 26 Wrz 2009 18:38   

Trzeba było nie posyłać tych dwóch fachowców na drzewo. Teraz będziesz musiał dobić dwie deski do szafki aby był większy dystans i drzwiczki się zamkną. Licznik jest urządzeniem dostawcy prądu i musisz go udostępnić, a dostawca musi go wymieniać co ileś lat (zależy od typu) i nic na to nie poradzisz. Teraz to masz pecha bo ten licznik jest legalizowany na 15 lat, więc albo przerobisz szafkę albo 15 lat będziesz patrzył na niedomknięte drzwi.
Powrót do góry

greg16
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Krakow

Post#12 26 Wrz 2009 18:46   

Jeśli masz pieniadze to przenieś układ pomiarowy na zewnątrz domu a tam gdzie był obecnie wstaw tablice na zabezpieczenia typu "S" i bedziesz miał ładnie:)
Powrót do góry

stomat
Poziom 22
Poziom 22

Post#13 27 Wrz 2009 17:05   

Dokładnie tak pomyślałem jak kolega. Ludzie często niepotrzebnie przyjmują wrogą, konfrontacyjną postawę a potem się żalą. Trzeba było z monterami pogadać jak z ludźmi, kawkę zaproponować toby pewnie jakiś elektroniczny licznik się znalazł w magazynie. Tu jest Polska !
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Wrz 2009 17:05   

Powrót do góry

expat
Poziom 7
Poziom 7

Post#14 Post autora tematu 26 Paź 2010 21:01   

Zapomniałem już o tym poście. Zadzwoniłem do ZE i wymienili mi na drugi dzień na licznik, który umożliwia zamknięcie tej nieszczęsnej szafki ;-)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Licznik elektryczny - wymiana.
Strona 1 z 1