Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Reduktor Tomasetto AT HP 100 - regenerować czy dać nowy?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Reduktor Tomasetto AT HP 100 - regenerować czy dać nowy?
Autor
Wiadomość
pawelgli
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kozienice

Post#1 Post autora tematu 26 Wrz 2009 22:14   

Reduktor Tomasetto AT HP 100 - regenerować czy dać nowy?

Witam wszystkich na forum.
Mam do was pytanie jak w temacie. Ostatnio od jakiegoś już czasu po przełączeniu na gaz samochód mi gaśnie na biegu jałowym. Dopiero jak się rozgrzeje do temperatury 70 stopni trzyma ładnie obroty. Dodam że na tym reduktorze przejechałem już 85000 km, co 20000 wymieniałem filterki. Pomyślałem że zrobie mu regenerację. Jak podjechałem na serwis, to gość mi odradził regenerację - mówi że to zdjae egzamin na krótką metę i lepiej wymienić na nowy. Za taką wymianę zaśpiewał mi 300zł. Pogrzebałem w necie na aukcjach i taki sam reduktor nówkę można kupić za 160zł a komplet naprawczy za 50zł. No i pytanie czy lepiej jest zregenerować i na ile to da gwarancję spokojnej jazdy, czy lepiej jest dać parę zł więcej i zamontować nowy? No i pytanie czy to zrobić samemu czy jechać na serwis? A może to nie wina parownika tylko czegoś innego?
Będę wdzieczy za jakieś porady w tym temacie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Wrz 2009 22:14   

Powrót do góry

manio123
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Mrozy Wielkie

Post#2 26 Wrz 2009 23:18   

Re: Reduktor Tomasetto AT HP 100 - regenerować czy dać nowy?

wymiana reduktora to bułka z masłem, a regeneracja i czyszczenie to troche pracy a efekt nie zawsze dobry bo nie tylko membrany sie zuzywają. Bez większej ilości szczegółów trudno ocenić czy to wina reduktora, ale chyba gazownik wiedział co mówi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Wrz 2009 23:18   

Powrót do góry

pawelgli
Poziom 13
Poziom 13

Post#3 Post autora tematu 28 Wrz 2009 14:00   

Tak sobie poczytałem na temat tych reduktorów no i jedni piszą że Tomasetto jest dobry inni że to szmelc i tak się teraz zastanawiam co zrobić czy dać taki sam czy jakiś inny. No i jeszcze jedno pytanie jak wymienie na taki sam model jak stary to czy wystarczy go podpiąć i ustawić mniej więcej jak stary czy trzeba jeszcze jechać do gazownika żeby go fachowo ustawił?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Wrz 2009 14:00   

Powrót do góry

pawelgli
Poziom 13
Poziom 13

Post#4 Post autora tematu 28 Wrz 2009 21:31   

Mam prośbę jeśli ktoś wie to powiedzcie gdzie w tym reduktorze (tomasetto AT HP 100) można spuścić szlam tzw. gazolinę bo przyznam się że nigdy tego nie robiłem najlepiej zaznaczcie na jakiejś fotce. Może przed wymianą jeszcze teg spróbuje może to coś da.
Powrót do góry

manio123
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Mrozy Wielkie

Post#5 28 Wrz 2009 21:33   

jak każda rzecz to i tomasetto nie do każdego auta. problemy są w większych brykach , ale w mniejszych silnikach sobie radzi, Włosi mocno przesadzają z deklarowaną mocą reduktorów, która w naszym klimacie jest znacznie niższa, nawet o połowę, Za mały reduktor to niedogrzany gaz ale i zimny reduktor co zwiększa ryzyko uszkodzenia membrany. Wymiana reduktora to oczywiście konieczność ponownej regulacji instalacji i ustawienia ciśnienia
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Reduktor Tomasetto AT HP 100 - regenerować czy dać nowy?
Strona 1 z 1