Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwsza konstrukcja. 2xarn150 + sc10n

tofiko20 27 Wrz 2009 21:23 6898 15
  • Pierwsza konstrukcja. 2xarn150 + sc10n

Jest to moja pierwsza konstrukcja i chciałem się pochwalić. Nie miałem zbyt dużego budżetu dlatego nie są zbyt bogate ale brzmienie przyzwoite jak za te pieniążki - 550 zł

Kolumny o pojemności 22 l
    głośniki :
    - 2xarn połączone szeregowo
    -1x sc10n
    -zwrotnica kupiona gotowa zaprojektowana własnie na te głośniki
    - kolor olcha na brązowa- nie pamiętam nazwy odcienia ;/

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Dodam jeszcze kilka fotek

http://obrazki.elektroda.net/84_1254145591.jpg
    http://obrazki.elektroda.net/84_1254145308.jpg
    Mam nadzieje że się podobają - czekam na opinie ;)

Fajne!
  • #2 27 Wrz 2009 23:35
    restig
    Poziom 15  

Obudowy wyglądają na więcej niż 22 l ?
    Czym tłumiłeś i jak ?

pozdrawiam Restig

• #4 28 Wrz 2009 01:39
    kris6661991
    Poziom 25  

Opisz trochę te konstrukcje, z jakiego materiału jest wyk. obudowa, czym napędzasz te kolumny, jak wrażenia odsłuchowe itp :) Z wyglądu prezentują się świetnie i SC10N na górze co się chwali (przeważnie gości tam GDWK 9/40... 9/80)

• #5 28 Wrz 2009 10:43
    bojp
    Poziom 13  

Wykonanie głośników jest profesjonalne, ale jest małe ALE. Domaluj te drobne niedociągnięcia wokół głośników, które są widoczne na drugim zdjęciu. ;)

• #6 28 Wrz 2009 10:47
    kris6661991
    Poziom 25  

To są zapewne podfrezowania pod głośniki, dlatego je widać.

• #7 28 Wrz 2009 10:50
    kamil bula
    Poziom 18  

Jak na pierwszą konstrukcję, to na prawdę niezłe kolumny. Projekt dobry, sprawdzony, bez żadnych kombinacji i ulepszeń. Mi się podoba.

Ktoś napisał, że kolumny będą oddziaływały na kineskop - mi się zdaje, że z takiej odległości kineskop nic nie ''poczuje'', Poza tym nawet jeśli zestaw znajdował by się blisko telewizora i by oddziaływał na niego, to raczej kineskop by się nie uszkodził. Po prostu namagnesowały by się cewki, a ''odwrócone'' kolory na ekranie znikają po wyłączeniu odbiornika z sieci na około 1-2 godzin. To tak na marginesie.

Czym wykończone są kolumny? Czy to fornir, czy może zwykła farba? Jakie dałeś zwrotnice?

Pozdrawiam i życzę kolejnych udanych projektów.

• #8 28 Wrz 2009 11:52
    michu90
    Poziom 12  

Zgadzam się z innymi :) Jak na pierwszą konstrukcję to naprawdę super robota :) Ile zajęła ci robocizna?

• #9 28 Wrz 2009 13:57
    tofiko20
    Poziom 9  

Kolumny wykonane z płyty wiórowej 22 mm dlatego sprawiają wrażenie dużych objętościowo ;) są całe klejone więc konstrukcja jest naprawdę zbita i sztywna ;)
    frezy juz zostaly pomalowane czarnym lakierem i nic nie widać ;) też mi to przeszkadzało ;)
    Wrażenia z odsłuchu ;) ... dźwięk przyjemny i dość czysty z niskim basem czego się nie spodziewałem ;) brat ma zestaw kina VK i moje kolumny w porównaniu do tego zestawu naprawde grają przyzwoicie ;) aczkolwiek wydaje mi się ze brakuje troszke środka ale to już niestety zwrotnica ;/
    kolor - stolarz powiedzaił ze to jakiś węgiel - dopytam się i odpowiem bo naprawde jest ładny - fornir to olcha ;) miałem mozliwość wybrać każdy rodzaj forniru ale na mój gust najtańsze nie koniecznie jest nabrzydsze ;) to mi się najbardziej podobało ;)
    Na grubości płyty nie żałowałem dlatego chcialem jak najgrubszą zeby byly bardzo ciężkie ;)
    Zwrotnica została kupiona gotowa na świstak.pl - cena 60zł szytuka - zaprojektowane pod te właśnie głoścniki ;)
    budżet jak już pisałem mnie wyniósł jakieś 550 zł ;) gdyż obudowy udało mi się zrobić za bardzo małe pieniązki ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Kasty robiłem u stolarza - miałem taką możliwość dlatego nie mam się czym chwalić gdyż ja ich nie sklejałem - pewnie wiecej błedów by było ;/

Dodano po 2 [minuty]:

kolomny wytłumiłem :
    gąbką ;)
    tylną scianke o grubości z 2 cm
    i boczne scianki o grubości 5 mm ;)

Dodano po 2 [minuty]:

kolumny napędzam wzmacniaczem Onkyo A-8420 - i daję radę - aż tak się nie znam na audio ale chcialem coś swojego ladnego i dobrego sprubować wykombinować ;) i chyba mi się udało ;)

Dodano po 2 [minuty]:

http://www.swistak.pl/a3988585,Zwrotnice-TVM-ARN-150-i-VISATON-SC10N.html

oto moja zwrotnica ;)

• #10 28 Wrz 2009 14:37
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Konstrukcja ładna, fajnie się prezentuje ten kolor.
    jest to WENGE a nie węgiel :P jak kolega napisał :)
    sam jestem w trakcie budowy kina domowego właśnie w takim kolorze ;)
    a paczki na tych przetwornikach mam ponad rok i jestem zadowolony :)
    lecz moje paczki mają 18L i chyba większy BR
    możesz podać wymiary zewnętrzne?
    nie zapomniałeś o oddzieleniu komory na 18L?
    aa i skąd w ogóle brałeś projekt? czy sam symulowałeś?

pozdrawiam

• #11 28 Wrz 2009 15:11
    tofiko20
    Poziom 9  

wymiary 25x18x82 cm
    nie oddzielałem bo to kontruckja dwudrożna i stwierdziłem że nie będzie miało większego znaczenia . Projekt chciałem podobny do yoshiego tylko z inna kopułką .
    kolor Wenge dokładnie - sorki ale nie pamietalem ;)
    BR faktycznie tyci mniejszy - w sklepie nie mieli wiekszego takiego jaki powinien być ;/

• #12 28 Wrz 2009 15:19
    Uszol 1990
    Poziom 29  

no to moje są wyższe, 23x18x94
    i przez to mam oddzielone na dole żeby było 18L
    a BR mam = HP 50x145mm

• #13 28 Wrz 2009 15:47
    tofiko20
    Poziom 9  

no teraz żałuje ze wyzszych a węższych nie zrobiłęm ale kolejne beda wyzsze ;) i 3-drożne . mój BR ma jest zwężany od 50 do 40 mm

• #14 29 Wrz 2009 09:49
    Tomq
    Poziom 38  

Cytat:
    aczkolwiek wydaje mi się ze brakuje troszke środka ale to już niestety zwrotnica ;/

Możesz spróbować odwinąć kilka(naście) zwojów z cewki w torze niskotonowym - pozwoli to nieco odzyskać średnie tony. Swoją drogą killer nieźle się cenni, 120 zł za komplet dwudrożnych zwrotnic to sporo.

Ogólnie kolumny bardzo mi się podobają, nie odnoszę wrażenia że są za niskie. obudowa liczona pod głośniki, są podfryzowania, kolumny stoją na kolcach - nie am się czego przyczepić. Jak na mój gust głośniki mogłyby nieco wyżej - tzn jakieś 1,5- 2 cm od górnej krawędzie, ale to już kwestia upodobań.

Jak Ci się pobają wysokie tony w wykonaniu visatona?:)

Uszol 1990
    Masz je w dziel gotowych konstrukcji? Podrzuć link.

• #15 29 Wrz 2009 12:55
    tofiko20
    Poziom 9  

Jak dla mnie to ładnie brzmi aczkolwiek nie mam porównania teraz, chciałem na początku coś na Vifie tc20 ale nie było na rynku w przystępnej cenie ;/ i z tego co wiem vifa jest lepsza jak pamiętam gdyż mój kolega miał ją u siebie w kolumienkach i grały chyba ładniej ;) ale nie narzekam. Niedługo będe miał możliwość je porównać z innymi też DIY to napisze jakie wrażenia ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME