X

Jak sprawdzić IP użytkowników sieci LAN?

octopus 16 Jun 2004 17:02
  • #1 16 Jun 2004 17:02
    octopus
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Rozdzielam sygnał w sieci dla kilku użytkowników jak mogę sprawdzić jakie zostały im przydzielone adresy IP w sieci oraz jaką mają nazwę hosta?
  • #2 16 Jun 2004 17:04
    Pi-Vo
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Np.SiSoft Sandra pokaże IP ,nazwy hosta i nawet MAC-ki ich kart sieciowych.
  • #3 26 Jun 2004 17:09
    Henrykes
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    LanGuard network scanner pokaże.
  • #4 26 Jun 2004 17:53
    Kris20
    Level 16  
    Helpful post? (+1)
    Languard jest konkretny. Jesli chcesz to daj maila to Ci go przesle lub zamieszcze na forum. :)
  • #5 26 Jun 2004 18:09
    Jur-azz
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    taki programik R3x... potrafi wyczytac naprawde duzo...
  • #6 29 Jun 2004 16:47
    plajtek
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    służy do tego program TCPNV
    oczywiście z pod windowsa
  • #7 29 Jun 2004 17:34
    Bedi
    Level 13  
    Helpful post? (-1)
    a ja ci przesle taki malutki programik pokazuje wszystkie kompy w sieci
    pokazuje IP MAC Nazwe HOSTA a nazywa sie TCPNetView i jest to freeware
  • #8 25 Aug 2006 20:33
    jogi84
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    A może ktoś zna jakąś komendę, za pomocą której windows sam sobie przeskanuje porty. Mam tu na myśli coś wywoływanego z wiersza poleceń. Te programiki są fajne, ale pod warunkiem, że się je ma zawsze przy sobie.
  • #9 25 Aug 2006 23:04
    313846
    Removed  
    Helpful post? (0)
    mozesz w start/uruchom wpisac ping [nazwa komputera]. Wtedy pokaze ci jego IP i pingi do niego. Ja od siebie polecam NetworkView. Wiekszosc tych programikow zmiesci Ci sie na dyskietke, wiec mozesz instalnac na dowolnym kompie. Mam nadzieje ze pomoglem???
  • #10 26 Aug 2006 07:57
    evil01
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    a ja polecam LanView,
    jest w stanie przeskanowac cala siec - pokazac hosty aktywne, potrafi tez zrobic to o co prosisz, czyli skanowanie portow.

Link : http://www.jxdev.com/screenshot.htm

Sciagniesz wchodzac w zakladke download
  • #11 26 Aug 2006 11:43
    jogi84
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    michna3 wrote:
    mozesz w start/uruchom wpisac ping [nazwa komputera]. Wtedy pokaze ci jego IP i pingi do niego.

Tak wiem. jest też polecenie tracert, które wyświetla jeszcze wszystkie poszczególne przejścia pakietów (przy LAN'ie raczej nie wykorzystywane), ale mi chodzi o jakieś polecenie, które zeskanuje mi wszystkie zajęte lub wolne porty w jakiejś grupie adresów, np. chcę sprawdzić adresy z puli 10.0.0.1 do 10.0.0.254 czy istnieje jakieś polecenie, które mi to sprawdzi? wiem, że można po kolei wszystko ping'ować, albo skorzystać z jakiegoś programiku, ale nie zawsze taki mamy pod ręką.
  • #12 26 Aug 2006 11:54
    evil01
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Quote:
    ale mi chodzi o jakieś polecenie, które zeskanuje mi wszystkie zajęte lub wolne porty w jakiejś grupie adresów, np. chcę sprawdzić adresy z puli 10.0.0.1 do 10.0.0.254 czy istnieje jakieś polecenie, które mi to sprawdzi?

Polecam program NMAP :
    tutaj jest czesc opisu funkcjonalnosci o ktorej piszesz :
    http://insecure.org/nmap/man/pl/man-target-specification.html

a stad sciagniesz go :
    http://insecure.org/nmap/download.html

Lub ponizej : zalaczam plik z instalka

Sadze ze jak przeczytasz opis funkcjonalnosci program spodoba Ci sie :)
    Attachments:
  • #13 26 Aug 2006 13:06
    jogi84
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    ten program jest całkiem spoko. mniej więcej o to mi chodziło. :) Tylko jeszcze zapytam o jedną rzecz, czy wykonanie takiego zapytania na samym wierszu poleceń lub też bezpośrednio pod windowsem (bez instalacji jakiegokolwiek programu) jest możliwe? mnie interesuje wyłącznie to co jest wbudowane w windows. Taka opcja powinna być, tylko nie wiem jak ją wywołać.
  • #14 26 Aug 2006 13:12
    evil01
    Level 13  
    Helpful post? (+1)
    Hmm
    skanowanie portow w windows - troche juz znam windowsa (od kilku lat administruje siecia oparta o 200 koncowek i serwery AD) i samo to zagadnienie bez zewnetrznych narzedzi uwazam za niemozliwe (jesli chodzi o wewn polecenia systemu), a co dopiero mowic dla zakresu numerow IP.

pozostaje Ci korzystac np z podeslanego przeze mnie NMAP.
  • #15 26 Aug 2006 13:28
    jogi84
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Ok, dzięki.
    W takim razie nie drążę już dalej tego tematu.

Pozdro
  • #16 26 Aug 2006 18:59
    313846
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Jak nie drazysz i wszystko jasne, to nalezaloby zamknac temat
  • #17 27 Aug 2006 05:05
    jogi84
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    A jak to się robi? (jestem tu nowy i nie wiedziałem o tym) :-/
  • #18 27 Aug 2006 09:20
    evil01
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Na dole ekranu obok odpowiedz masz ikone klodki.
  • #19 27 Aug 2006 10:57
    jogi84
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    dzięki, w takim razie zamykam temat

Dodano po 6 [minuty]:

michna3 wrote:
    Jak nie drazysz i wszystko jasne, to nalezaloby zamknac temat

Niestety nie mogę zamknąć tematu:
    Błąd ogólny
    Nieautoryzowany
  • #20 27 Aug 2006 11:03
    evil01
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Wychodzi na to ze temat zamknac moze tylko octopus gdyz on go rozpoczal
  • #21 01 Mar 2007 15:17
    falken
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    ok sprawdzic moge ale mam problem podobny tylko nie wiem jak go wyrazic slowami bo nie jestem troche w temacie :D
    u nas w sieci ip nie jest przyporządkowane do karty sieciowej i moge sobie zmieniac na dowolne, w danym momencie nie uzywane ip. to pozwala mi ominąć limit na rapidshare, ale nie do konca, bo mimo ze mam lączność z netem na cudzym ip, to tylko 3 ip (narazie tyle wyczailem) sa na tyle unikalne, ze pozwalają mi tą kolejkę ominąc.
    nie wiem czy te ip są w jakiś grupach, które się zazębiają, czy o co chodzi, ale chce sie dowiedziec jak wyczaic wlasnie te unikalne ip.
    jak ktokolwiek zrozumial o co mi chodzi to prosze o info. jak nikt nie zrozumial to pozniej postaram sie wyjasnic bardziej szczegolowo
  • #22 03 Apr 2009 11:19
    qdscsca
    Level 1  
    Helpful post? (+2)
    Drogi evil01 musisz sobie dołożyć jeszcze kilka setek koncówek to może dotrą do ciebie podstawowe wiadomości o Windozie.
    Wszystkie narzędzia są standardowo dostępne w windozie. Może nie są zbyt wygodne - ale są! A niby skąd specjalne narzędzia miały brać dane jeśli windows by nie posiadał tych informacji.
    A więc te programy to (podaje w przypadkowej kolejności)
    netstat, ipconfig, net, arp, ping.
    Oczywiście trzeba podać odpowiednie opcje.
    Aby zobaczyć jakie komputery są w sieci wystarczy napisać "net view" - otrzymujemy nazwy hostów.
    IP dowiemy się wpisujac "ping nazwahosta".
    Mozeny dostac również adres MAC innego kompa pisząc ARP -a IP_kompa (np. ARP -a 192.168.1.5).
    Pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

Fajnie jest pogrzebac w historii. Octopus może mieć satysfakcję że po latach o nim pamietają. :-)
  Search 4 million + Products
Browse Products