Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

koza z nadmuchem powietrza

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> koza z nadmuchem powietrza
Autor
Wiadomość
pio_len
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: sienno

Post#1 Post autora tematu 02 Paź 2009 22:13   

koza z nadmuchem powietrza

Witam serdecznie .Zajmuje się amatorsko lakiernictwem i w sezonie zimowym nie mogę pracować bo jest po prostu za zimno .Więc wpadł mi ciekawy pomysł do głowy ,jak wiadomo nasze domy są ogrzewane powiedzmy na dwa sposoby za pomocą pieca co i ciepłej wody lub kominka i za pomocą tuneli rozprowadzających gorące powietrze , ja chciałbym wykorzystać drugi pomysł. Chciałbym wykorzystać piec typu koza (kozy nie mogę wstawić do garażu bo podczas malowania mógłby wystąpić wybuch ) lub zbudować jakąś własną konstrukcje. Swój piec chciałbym zbudować jak gdyby z podwójnymi ściankami po prostu chce go obudować do okola blachą co stworzy komorę z powietrzne w środku też zrobię takie kieszenie z powietrzem na dole i górze wytnę otwory , na dole będzie wentylator na górze rura prowadząca ciepłe powietrze do garażu .I teraz mam kilka pytań :
1 Czy takim piecem ogrzeje 20 m2
2 Jak morze być temp na wylocie rury
3 Czy ktoś budował podobny piec
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Paź 2009 22:13   

Powrót do góry

kosa_2
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Łódź

Post#2 02 Paź 2009 22:27   

Re: koza z nadmuchem powietrza

Nie jestem specem z tej dziedziny ale wydaje mi się ze jeżeli wystawisz piec na zewnątrz to ciężko będzie ci uzyskać sensowną temperaturę zasysając zimne powietrze z zewnątrz. Więc proponuje przemyśl jak to zrobić w obiegu zamkniętym.
Powodzenia
Powrót do góry

pio_len
Poziom 13
Poziom 13

Post#3 Post autora tematu 02 Paź 2009 23:06   

Wentylator może przecież zasysać ciepłe powietrze z garażu .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Paź 2009 23:06   

Powrót do góry

mirrzo
Moderator - Systemy Grzewcze
Moderator - Systemy Grzewcze

Miasto: MOJE Miasto

Post#4 03 Paź 2009 00:14   

.. ale i tak może wybuchnąć, jak powietrze będziesz pobierał z garażu. Przecież tam będzie sama chemia.
Pomyśl nad czymś innym, może kominek z płaszczem?
Powrót do góry

pio_len
Poziom 13
Poziom 13

Post#5 Post autora tematu 03 Paź 2009 00:23   

Kominek z płaszczem odpada bo trzeba spuszczać wodę w czasie mrozów a płyn dużo kosztuje . Powietrze można zasysać z pomieszczenia obok garażu tam jest cieplej niż na dworze i niema oparów rozpuszczalników .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Paź 2009 00:23   

Powrót do góry

12gucio
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: okolice Lublina

Post#6 03 Paź 2009 19:25   

Witam!
Kiedyś ogrodnicy używali takich pieców do ogrzewania tuneli.Popytaj w okolicy może ktoś jeszcze ma taki piec.
Powrót do góry

swiety82
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: zagan

Post#7 07 Gru 2010 23:33   

Mam takiego mechanika który ma koze w garażu w oddzielnej części, przez warsztat poprowadził kanał dymowy i jest ciepło. Coś podobnego widziałem u innego rzemieślnika na hali, z tym że on poprowadził taki tunel przez całą hale - nie wiem jakim cudem komin uciągnął "cug" ale dawało to rade. Nie muszę mówić że przez taką nagrzaną rurę zwiększasz ryzyko wybuchu - w powietrzu jest tyle cząsteczek lakieru że kompresor stojący w tym samym pomieszczeniu samoczynnie się "maluje" od zasysania powietrza.

Teraz pomysł który ma mój znajomy lakiernik - potrzeba do tego w miarę szczelnego garażu - butla gazowa - zwykła na propan butan - i palnik czy promiennik - pali aż się nagrzeje, potem wyłącza i lakieruje. Jak skończy - wyciąg oczyszcza powietrze i po chwili znów grzeje. Sprawdza się. A garaż ma duży - dobre 40mkw. I maluje super - widziałem.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> koza z nadmuchem powietrza
Strona 1 z 1