Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Generator "darmowej" energii Tariel'a Kapanadze

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Na pograniczu nauki -> Generator "darmowej" energii Tariel'a Kapanadze
Autor
Wiadomość
deksta84
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Katowice

Post#121 31 Maj 2010 14:39   

Re: Generator "darmowej" energii Tariel'a Kapanadz

Kolego mylisz się.
Są nadprzewodniki wysokotemperaturowe (poniżej -70°C), które po ogrzaniu do temperatury pokojowej zachowują się jak materiały oporowe.
Mało z tego specjalne materiały ceramiczne po oziębieniu wykazują nadprzewodnictwo. Oczywiście temat jest ciągle rozwijany w laboratoriach na całym świecie. Teoretycznie gdyby, zastosować takie materiały, to kto wie? Może wystarczyłby sam ruch obrotowy kuli ziemskiej, tak aby indukować ogromne prądy.

Jakby postawić taki nadprzewodnik jak maszt antenowy? Linie sił pola magnetycznego ziemi powinny coś za-indukować.
Powrót do góry

stivep
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: New York/czesto Gdansk

Post#122 01 Cze 2010 03:47   

Quote:
Aby zrozumieć trik Kapanadze musimy mieć napisane czarno na białym co fizyka mówi o działaniu strumienia magnetycznego na przewodnik i nie ważne czy to będzie stal czy miedz ogólnie przewodnik!

Dodam tylko jedno ze to właśnie ten fenomen odróżnia przewodniki od izolatorów!

wojsciech

I agree with that statement it is completely found to be accurate.
I consulted that in the Tech NET.( gartering life event of professors , teachers, engineers)

deksta84
Quote:

Kolego mylisz się.
Są nadprzewodniki wysokotemperaturowe (poniżej -70°C), które po ogrzaniu do temperatury pokojowej zachowują się jak materiały oporowe.

One does not exclude the other.
Fact standing about existence of such materials will never contradict Wojsciech statement.
Resistivity change with regards to temperature is obvious factor for all of conductive materials. As such every material may be qualified as dielectric including coper at certain conditions.
e.g.: The high frequency factor forcing electrons to travel at the outside of the conductor disqualifies Q of the coil made out of it ,if that coper wire was treated
with the temperature causing accumulation of the oxidation. As such one will become dielectric to that HF flow of electrons.

The same story is with iron in comparison to ferrite.
Ferrite becomes dielectric after temperature treatment to the particles of the iron. and as such is formed as compound under the pressure.
the only question is
what is the dielectric.
Is that high resistivity material?
or is that
high resistivity material with respect to temperature?

Wojsciech was questioning only mechanics of conductivity in the conductor in general with regards to magnetic flux. period!!
So at that HE IS AT NO ERROR whatsoever.

Anyhow
Thank You
deksta84
for your very much valuable input in this topic.

Dodano po 15 [minuty]:

The hardest to disqualify as conductors are gold and platinum.
The only condition of change is small fraction of resistivity difference with regards to temperature.
For some application disqualification of "metale szlachetne"
as conductor is to be understand as"less-perfect"
Where perfect one is the application requiring not only conductivity but rigidity.
Thise to be taken into account in presence of certain gaseous or chemical substances in addition of temperature .

Dodano po 9 [minuty]:

Quote:
study on the optical absorption properties of dielectric-mediated gold nanoshells

Abstract
Optical absorption properties of dielectric-mediated gold nanoshells were studied experimentally and theoretically. Sodium dodecylbenzenesulfonate (ABS) mediated colloidal gold nanoshells have been prepared via reduction of chlorauric acid (HAuCl4) by sodium citrate in the presence of ABS as a capping agent. Compared with pure gold nanospheres, the plasmon resonance absorption peak of the gold–dielectric core–shell structure nanospheres red shift and get wider and intensive. Numerical calculations based on Drude model and quasi-static theory indicated that, the absorbance peak red shifts nonlinearly with increasing dielectric shell thickness. Further more, the intensity and full-width at half-maximum (FWHM) of the absorbance peak also increase nonlinearly. However, with increase shell thickness, all these variation get gentle and gentle and approach a constant value when the shell thickness is greater than the core radius.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Cze 2010 03:47   

Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Warszawa

Post#123 01 Cze 2010 10:47   

A co to wszystko ma mieć do określenia, czym ma być działanie jakiegoś "generatora" i jego działania bądź niedziałania?

Jakieś substancje mogą być przewodnikami dla niskich, dielektrykami dla wysokich częstotliwości. Myślę, że nie metale -
cechą metali jest występowanie częstości plazmowej w pobliżu zakresu optycznego, co nadaje im charakterystyczny wygląd,
który spowodował, że zaliczono je do metali. A to nie pasuje do tego, by mogły być dielektrykami. Tylko co to ma do rzeczy?

I może nie wypada mylić pojęć: czym innym jest metal, czym innym tlenki na jego powierzchni, elektrony płyną wewnątrz
metalu (jedynie przy bardzo wysokich częstotliwościach płyną głównie blisko powierzchni - zjawisko naskórkowości)...
Powrót do góry

Entrix
Poziom 4
Poziom 4

Post#124 02 Cze 2010 07:11   

coś o przenikalności magnetycznej http://jnaudin.free.fr/2SGen/indexen.htm
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#125 02 Cze 2010 09:21   

A ja polecam podręcznik fizyki, żeby to zrozumieć - bo w podręczniku są wyjaśnione podstawowe pojęcia. Tylko może sprzed reformy...
Powrót do góry

Wojtek32
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Gorzów Wlkp

Post#126 02 Cze 2010 11:16   

_jta_ napisał:
A ja polecam podręcznik fizyki, żeby to zrozumieć - bo w podręczniku są wyjaśnione podstawowe pojęcia. Tylko może sprzed reformy...

Nie bądź zaborczy w Swoich teoriach i nie odsyłaj nas do podręczników z lat 50-60-tych , tych sprzed reformy .

Entrix
Bardzo dobry materiał czas na pierwsze próby może uda się zapalić takie diody .

Ps. materiał o prądnicy(PDF) który wylądował w koszu opierał się na bardzo zbliżonej zasadzie oddziaływania , rezonatorem były obroty prądnicy , tylko należy to rozumieć ? .
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#127 02 Cze 2010 13:11   

Chodzi mi o późniejszą reformę, tę w ramach której zakazano wzorów w podręcznikach fizyki. O ile się orientuję, wprowadzono ją w latach 80-tych
i mniej więcej w tym samym czasie wprowadzono dodatkowe zajęcia przed studiami, w ramach których kiepski uczeń miał przez dwa tygodnie
się nauczyć wszystkiego, co może być potrzebne do egzaminu, żeby miał równe szanse z tym, który przez kilka lat się przykładał do nauki.

Oprócz podręczników szkolnych proponuję zbiór zadań Batygina i Toptygina (ale najpierw podręcznik, żeby rozumieć podstawowe pojęcia) - tam
można znaleźć zadania (i rozwiązania) szczegółowych problemów (jeśli wiedza podręcznikowa jest zbyt ogólna i potrzebne są szczegóły).
Można też - jak ktoś zna język - poczytać rosyjskie podręczniki, tam jest więcej szczegółów, niż w naszych, czy "kapitalistycznych" - Rosjanie mieli
trudności z jasnym przedstawieniem ogólnej wiedzy, ale dużo zacięcia do zbierania i opisywania szczegółowej, innym było do tego daleko.

Jak ktoś ma trudności z nauką z podręczników, to w Warszawie znam świetnego korepetytora, w Białymstoku też kogoś znajdę. Gdzie indziej nie.
Powrót do góry

wojsciech
Poziom 12
Poziom 12

Post#128 03 Cze 2010 14:51   

Witam

Ja swoje książki mam z lat 60 i sa to głównie książki tłumaczone z języka rosyjskiego!

Ale nie ma tam owijania w bawełnę i wszystko jest czarno na białym co się dzieje!

Ale temat częściowo zawisa dopóki tego sami nie rozgryziecie!

Kolego jankoło !! Jak nie masz nic do dodania to chociaż nie przeszkadzaj , bo to że masz przywilej usuwania naszych postów nie powinno być wykładnia co piszemy!

wojsciech
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#129 03 Cze 2010 18:04   

wojsciech, to jaki masz problem? czegoś z tych książek nie rozumiesz, a jest akurat potrzebne?
Powrót do góry

wojsciech
Poziom 12
Poziom 12

Post#130 05 Cze 2010 14:30   

A co powiecie na to że Kanapadze tak naprawdę nie robi extra energii tylko minimalizuje straty powstałe ze względu na sile Lenza?

Przecież jak byśmy nie mieli siły Lenza to nasze pierwotne mogłoby zasilić wiele wtórnych prawda a więc produkować więcej energii niż konsumuje tak?

Ale to jak to robi to wam nie powiem ale powiem tylko jedno!

"cewka to także kondensator"

wojsciech
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#131 05 Cze 2010 16:03   

A nie lepiej zrobić tak, żeby ta "siła Lenza" (piszę w cudzysłowie, bo ta nazwa trochę co innego znaczy) była dużo mniejsza i te straty też?
To się sprowadza do wykonania cewek transformatora tak, by zminimalizować indukcyjność rozproszenia, robiąc z nich "przekładaniec".
Odzyskiwanie zaczyna mieć sens wtedy, gdy chcemy wywalczyć lepszą sprawność, niż można uzyskać przez lepsze wykonanie cewek.
Ale nic nowego pod Słońcem: takie odzyskiwanie energii dla zmniejszenia strat zaprojektowano do nadajników radiowych w latach 70-tych.
Powrót do góry

wojsciech
Poziom 12
Poziom 12

Post#132 05 Cze 2010 16:29   

_jta_ napisał:
A nie lepiej zrobić tak, żeby ta "siła Lenza" (piszę w cudzysłowie, bo ta nazwa trochę co innego znaczy) była dużo mniejsza i te straty też?
To się sprowadza do wykonania cewek transformatora tak, by zminimalizować indukcyjność rozproszenia, robiąc z nich "przekładaniec".
Odzyskiwanie zaczyna mieć sens wtedy, gdy chcemy wywalczyć lepszą sprawność, niż można uzyskać przez lepsze wykonanie cewek.
Ale nic nowego pod Słońcem: takie odzyskiwanie energii dla zmniejszenia strat zaprojektowano do nadajników radiowych w latach 70-tych.

Co innego znaczy!
Może to ty potrzebujesz zajrzeć do książek!

Z wiki.
"Do określania kierunku indukowanego prądu, wskutek indukcji elektromagnetycznej używana jest reguła Lenza, zwana regułą przekory, która brzmi: Siła elektromotoryczna indukcji ma taki zwrot, że przeciwdziała przyczynie, która doprowadziła do jej powstania

Ja tu mówię o kompletnym wyłączeniu SIŁY LENZA

A nie powiększaniu sprawności!

Niema siły Lenza sprawność rośnie w nieskończoność! Jeśli komponenty pozwolą!

wojsciech
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#133 05 Cze 2010 17:54   

Nie w nieskończoność - zbliża się do 100%... a kompletnie nie wyłączysz, bo układ, którego używasz, nie jest idealny.
Powrót do góry

atto
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Miasto: wro

Post#134 06 Cze 2010 19:54   

Reguła Lenza wynika z III zasady Newtona, zatem w elektromagnetyzmie nie ma zastosowania.

Wg szkolnych wzorów siły pomiędzy przewodnikami działają prostopadle do tych przewodów, czyli gdy przewody nie są równoległe: akcja != reakcja, co jest sprzeczne z III zasadą Newtona.
Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#135 06 Cze 2010 21:16   

Masz z tym problem? Bo fizycy nie - rozumieją, o co chodzi. Zresztą już o tym była dyskusja.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Cze 2010 21:16   

Powrót do góry

wojsciech
Poziom 12
Poziom 12

Post#136 06 Cze 2010 21:17   

witam

właśnie w tym problem że wiedza wpojona nie zawsze sie zgadza z rzeczywistością , ale niema co z ludzikami walczyć trzeba robić swoje

atto sprawdź pm

wojsciech
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Cze 2010 21:17   

Powrót do góry

atto
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Miasto: wro

Post#137 07 Cze 2010 17:49   

Ja nie mam problemu z elektrodynamiką - jedynie twoja wersja, czyli podręcznikowa, jest kompletnie błędna.
Siła pomiędzy ładunkami zależy po prostu jeszcze od prędkości pomiędzy nimi.
W przypadku przewodników z prądem masz 4 siły, pomiędzy elektronami i protonami w obu przewodnikach: e-e, p-p, e-p i p-e; elektrony są w ruchu, i tu wychodzi co trzeba.

Występuje tu siła nawet na ładunek spoczywający obok przewodu z prądem! Niewielka: rzędu (v_d/c)^2; v_d - prędkość dryfu elektronów w przewodzie.
Wg szkolnej wersji tej siły nie ma.

Wpływ przewodnika ze stałym prądem na drugi obok i bez prądu - jest coś takiego, czy nie?
Oczywiście: neutralny przewodnik naładuje się dodatnio z jednej strony, a z drugiej ujemnie, bo elektrony są silniej tu odpychane, a protony przyciągane przez ruchome elektrony z przewodnika z prądem.

Masz to w swoich podręcznikach?

Radialne pole elektryczne wewnątrz przewodu z prądem - jest czy nie?
Pewnie że jest. To nawet z Maxwell wyjdzie - efekt Halla: elektrony ściąga do osi przewodu, bo poruszają się w osiowym polu magnetycznym. Czyli powierzchnia przewodnika nie jest neutralna, ale nie zmierzysz tam pola E, bo siły są tu w równowadze: vB = E.
Powrót do góry

kosmi
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Szepietowo

Post#138 07 Cze 2010 18:04   

Dyskusja wre, ale po co te teoretyczne rozważania, jeżeli nikt jeszcze nie zrobił tego urządzenia. Jak można ufać filmowi z YOUTUBE? Pokażcie mi, zdajcie się na moje "szkiełko i oko".
Powrót do góry

lukasdev
Poziom 10
Poziom 10

Post#139 07 Cze 2010 20:55   

Pojawiło się już coś więcej na stronie http://jnaudin.free.fr/kapagen/
Powrót do góry

kosmi
Poziom 15
Poziom 15

Post#140 07 Cze 2010 22:27   

lukasdev napisał:
Pojawiło się już coś więcej na stronie http://jnaudin.free.fr/kapagen/

Nie wiem już co myśleć, wygląda na to że ktoś chce ze mnie zrobić kompletnego debila. Fajnie pokazuje uziemienia, a po co mu potrzebny ten szary kabel zasilający?
W połowie drugiego filmu wyłączył zasilanie, no chyba że generator się zmęczył i postanowił odpocząć. Panowie bez jaj, pokażcie dowód a nie tą ściemę. Teraz jestem większym sceptykiem niż przed obejrzeniem tego.
Powrót do góry

lukasdev
Poziom 10
Poziom 10

Post#141 07 Cze 2010 23:19   

kosmi - nie przekonasz się jak to działa póki sam nie zbudujesz
Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Łódź

Post#142 07 Cze 2010 23:25   

lukasdev napisał:
kosmi - nie przekonasz się jak to działa póki sam nie zbudujesz

Zbudowałeś? Jeżeli tak, to przedstaw nam swoje dokonania.
Powrót do góry

lukasdev
Poziom 10
Poziom 10

Post#143 08 Cze 2010 10:16   

A no zbudowałem i się przekonałem.
Powrót do góry

Artur k.
Admin grupy audio
Admin grupy audio

Post#144 08 Cze 2010 16:55   

lukasdev napisał:

Że nie działa? :)

Cytat:
Wpływ przewodnika ze stałym prądem na drugi obok i bez prądu - jest coś takiego, czy nie?
Oczywiście: neutralny przewodnik naładuje się dodatnio z jednej strony, a z drugiej ujemnie, bo elektrony są silniej tu odpychane, a protony przyciągane przez ruchome elektrony z przewodnika z prądem

Oddziaływanie może i jakieś tam jest (nie studiowałem fizyki) nie zagłębiałem się w to, bo i po co. Nie mniej jednak przewodnik przez który płynie prąd stały, wytworzy wokół siebie stałe pole magnetyczne i nic poza tym - dokładnie to samo będziesz miał jak obok przewodu położysz magnes, co się stanie? NIC!
Gdyby było tak, jak piszesz to transformator działałby przy prądzie stałym - jak na razie jeszcze takiego nie widziałem...
Powrót do góry

wojsciech
Poziom 12
Poziom 12

Post#145 08 Cze 2010 18:12   

Artur k. napisał:
lukasdev napisał:

Że nie działa? :)

Cytat:
Oczywiście: neutralny przewodnik naładuje się dodatnio z jednej strony, a z drugiej ujemnie, bo elektrony są silniej tu odpychane, a protony przyciągane przez ruchome elektrony z przewodnika z prądem

Oddziaływanie może i jakieś tam jest (nie studiowałem fizyki) nie zagłębiałem się w to, bo i po co. Nie mniej jednak przewodnik przez który płynie prąd stały, wytworzy wokół siebie stałe pole magnetyczne i nic poza tym - dokładnie to samo będziesz miał jak obok przewodu położysz magnes, co się stanie? NIC!
Gdyby było tak, jak piszesz to transformator działałby przy prądzie stałym - jak na razie jeszcze takiego nie widziałem...

Artur : przeczytaj dokładnie co kolega atto napisał a potem pomyśl i napisz coś ciekawego , gdzie tam jest napisane ze PŁYNIE PRĄD?

A zna kolega taki dział fizyki o nazwie statyka?

Własnie tam jest opisane takie odziaływanie ładunków na siebie, ale poco sie zagłebic prawda!!!

A właśnie niektórzy ludzie sie zagłębiają w statykę i bardzo dobrze bo tam sie dzieje cała akcja ,

Jeśli chodzi o transformatory na napięcie stałe a nie prąd stały to jak najbardziej jest to możliwe!! wystarczy poszukać " ładowanie przez indukcję"

wojsciech
Powrót do góry

kosmi
Poziom 15
Poziom 15

Post#146 08 Cze 2010 18:20   

Ja właśnie studiowałem fizykę, ale to nie jest tak ważne jak logiczne podejście. Ja powiem że podłącze żarówkę z fotoogniwem i będę miał free energy - otóż tu jest identyczna sytuacja. Jeden przewodnik wytwarza pole magnetyczne (może elektromagnetyczne) ale tylko niewielka jego część oddziałuje na drugi przewodnik. Większość energii przemierza bezkres kosmosu.
Jak do tej pory fizyka całkiem nieźle opisuje otaczający nas świat i ja jej ufam, ale nie bezgranicznie. Oczywiście chętnie zostanę zaskoczony free energy, ale nie taką co zasilana jest z gniazdka, albo nagraną komórką coś ... i ktoś twierdzi że to działa ale nikt nie wie jak.
Powrót do góry

wojsciech
Poziom 12
Poziom 12

Post#147 08 Cze 2010 18:29   

kosmi napisał:
Ja właśnie studiowałem fizykę, ale to nie jest tak ważne jak logiczne podejście. Ja powiem że podłącze żarówkę z fotoogniwem i będę miał free energy - otóż tu jest identyczna sytuacja. Jeden przewodnik wytwarza pole magnetyczne (może elektromagnetyczne) ale tylko niewielka jego część oddziałuje na drugi przewodnik. Większość energii przemierza bezkres kosmosu.
Jak do tej pory fizyka całkiem nieźle opisuje otaczający nas świat i ja jej ufam, ale nie bezgranicznie. Oczywiście chętnie zostanę zaskoczony free energy, ale nie taką co zasilana jest z gniazdka, albo nagraną komórką coś ... i ktoś twierdzi że to działa ale nikt nie wie jak.

Kosmi : po raz N-ty!! Kolega atto nic nie pisze o przepływie prądu!!!

Kiedy płynie prąd owszem wytwarza pole magnetyczne ale kiedy nie płynie prad nie wytwarza pola magnetycznego!!!

a kolega atto mówi tu o statyce, otóż przewodnik z wysokim napięciem statycznym wytwarza wokół siebie pole statyczne!! A prąd nie płynie ;-)

wojsciech
Powrót do góry

lukasdev
Poziom 10
Poziom 10

Post#148 08 Cze 2010 19:33   

Artur k. - Że działa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Cze 2010 19:33   

Powrót do góry

_jta_
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Post#149 08 Cze 2010 20:33   

A co oznacza, że działa? (jak rozumiesz działanie, co zaobserwowałeś)
Powrót do góry

Artur k.
Admin grupy audio
Admin grupy audio

Post#150 08 Cze 2010 20:44   

wojsciech napisał:

a kolega atto mówi tu o statyce, otóż przewodnik z wysokim napięciem statycznym wytwarza wokół siebie pole statyczne!! A prąd nie płynie ;-)

Jeśli już, to pole elektrostatyczne! Tylko cóż z tego, że ono tam jest? Prąd nie popłynie, co zresztą Kolega zauważył.

Należy się najpierw zastanowić czym w istocie jest prąd elektryczny, wyciągnąć wnioski i dopiero na koniec zająć się nowymi teoriami.

Cytat:
Artur k. - Że działa.

Zatem pokaż, tylko nie na youtube!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Na pograniczu nauki -> Generator "darmowej" energii Tariel'a Kapanadze
Strona 5 z 33 Idź do strony Poprzedni  123456 ... 313233  Następny

Skok: