Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z elektrycznym podgrzewaczem wody Siemens.

fidel23 04 Paź 2009 21:14 10485 7
  • #1 04 Paź 2009 21:14
    fidel23
    Poziom 8  

Witam,

posiadam elektryczny podgrzewacz wody firmy Siemens model DH18400 18kW. Dokładna specyfikacja techniczna:

Link

Jest to podgrzewacz 3 fazowy i od kilku dni nie mogę go używać, ponieważ po załączeniu przepala bezpiecznik na jednej z faz. Kiedy wywali już jeden bezpiecznik działa nadal ale woda jest chłodniejsza, i najwyraźniej pobiera więcej prądu. Stwierdziłem to kiedy poszedłem go odłączyć od mufy przez którą jest podłączony. Mufa nagrzała się do tego stopnia że stopiła plastikowe elementy i zgrzała bolce.
    Po zdjęciu obudowy z podgrzewacza "na oko" nic złego nie widać (zamieszczam zdjęcia).
    Podejrzewam że któraś z grzałek w bloku wodnym przepaliła się i robi zwarcie.Czy to może być przyczyną?
    Czy ktoś miał podobny problem z takimi urządzeniami?
    Proszę o wszelkie informację która umożliwi mi naprawę, bo nie uśmiecha mi się kupować nowe urządzenie :(

Dzięki za wszelkie informacje, zdjęcia podgrzewacza bez obudowy poniżej.

Problem z elektrycznym podgrzewaczem wody Siemens. Problem z elektrycznym podgrzewaczem wody Siemens. Problem z elektrycznym podgrzewaczem wody Siemens. Problem z elektrycznym podgrzewaczem wody Siemens.

Proszę z tytułu usunąć słowo PROBLEM
    mod - mirrzo

• #2 04 Paź 2009 21:37
    kaczmarj
    Poziom 23  

Na początek sprawdź dokładnie samo gniazdo i wtykę. Najprawdopodobniej problem właśnie tam się znajduje. Mogą to być słabo dokręcone przewody i wzrost temperatury spowodowany słabym stykiem. Moim zdaniem nie powinieneś łączyć tego ogrzewacza poprzez gniazdo i wtykę, ale bezpośrednio z zabezpieczenia do ogrzewacza. Na fotce te przewody są raczej za mikre do zasilania. Wymagany przekrój to 4x4 mm kw. Mogły się podtopić w izolacji i powodować zwarcie.

• #3 05 Paź 2009 07:49
    fidel23
    Poziom 8  

Wtyka zmieniona, efekt ten sam. Myślisz że zbyt słaby przewód ? Na takim samym chodzi spawarka pokaźnych rozmiarów i jest ok.

• #4 05 Paź 2009 22:00
    kaczmarj
    Poziom 23  

Jeśli jesteś elektrykiem to powinieneś wiedzieć co i jak sprawdzić. Jak wcześniej napisałem, przewód jaki widzę na fotkach jest trochę za cienki. Sugerowany przez producenta powinien być 4x4 mmkw. Pamiętaj, że prąd jaki pobiera podgrzewacz to ok 27 A na każdej linii. Nikt nie jest prorokiem w tych sprawach i bez pomiarów nic ci nie powie. Sam nie wiesz gdzie może być przyczyna usterki. Stosując jednak za małe przekroje przewodów zasilających ( nie wspominając o tym, że nie wiadomo jaka wtyczka i gniazdo jest w torze zasilania) wskazujesz na jedną z przyczyn awarii i niestety braku wyobraźni. Proponuję kontakt z miejscowym elektrykiem i sprawdzenie całej linii zasilania dla tego ogrzewacza, jak również i kontrolę samego ogrzewacza i jego zabezpieczeń !

• #5 26 Sty 2010 23:25
    bartoszmail
    Poziom 10  

Mam pytanie czy wiesz jaka była przyczyna nie działania urzadzenia poprawnie? Podlaczone jest tak jak jest zalecane w instrukcji.

Zdjąłem obudowe, w gornym prawym rogu jest reset, włączylem go, tzn przesunalem w gore i zablokowalem, aby pozostał w tej pozycji, teraz woda jest letnia, co w takim razie mozebyc przyczyna nie poprawnego funkcjonowania urzadzenia?

Rozwiązałem problem, okazał się banalny, czytalem w poprzednich postach o regulacji dopływu ciśnienia wody, w tym przypadku akurat to kokazało się zbędne. Posiadam w domu 2 podgrzewacze jeden - 24kW, drugi 18kW, chodzily oba naraz i dlatego nie byl wyadajny podgrzewacz opisany w problemie.

• #6 04 Gru 2013 21:55
    shedoo
    Poziom 1  

Witam sory że tu ale nie wiem gdzie .
    Mam podgrzewacz wody 4,5kW ponoć prysznicowy marki perfect 450P
    zaczne od poczatku
    Mam instalacje 1 fazową, kiedy lekko odkrecam to leci zimna woda, jak srednio swiatlo przygasa i leci ciepła woda na małym strumieniu czasem gorąca ale wtedy nie da sie nawet wziąść prysznicu , jak srednio odkrece woda ma jakies 15 stopni max.
    proszę o jakieś wskazówki

• #7 04 Gru 2013 21:56
    W0jtek92
    Poziom 35  

Witak. Kiedy był zamontowany podgrzewacz?

• #8 06 Maj 2014 14:06
    sir_kukli
    Poziom 2  

Hej, też się podczepię.

Witam, mam pewien dziwny problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Jako, że jestem laikiem, mam nadzieję, że ktoś z Was może mi wskazać przyczynę problemu.

Otóż mam w łazience podgrzewacz wody Simens 21kW:

Wczoraj kiedy brałem prysznic, nagle zaczęła lecieć tylko zimna woda. Po wyjściu okazało się, że nie działa żadne gniazdko w kuchni, w ani w łazience. Sprawdziłem korki w mieszkaniu, wszystkie włączone, na klatce również. Dopiero dziś rano zauważyłem dziwną zależność. Kiedy odkręcam wodę w kranie w łazience i przepływa ona przez podgrzewacz, to w gniazdkach w łazience i kuchni jest prąd. Co dziwne, woda dalej się nie grzeje.

Po zdjęciu obudowy i odkręceniu wody zauważyłem iskrę, a także kapiące z kropelki wody!

Czy ktoś z was ma może jakikolwiek pomysł, co może być nie tak, czy od razu wołać fachowca?

Z góry dzięki.
    Pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme