Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

strasznie wysokie rachunki za prad

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> strasznie wysokie rachunki za prad
Autor
Wiadomość
ortel
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 05 Paź 2009 12:10   

strasznie wysokie rachunki za prad

witam
proszę wszystkich o informację czy jest możliwe namagnesowanie obudowy licznika oczywiście metalowej od wewnętrznego pola magnetycznego.Problem polega na tym iż jak większość użytkowników forum mają problemy z Z.E . również i Ja .W pierwszym badaniu licznika przez P.A.F.A.L. wyszło 26% i wnioski oczywiście magnes. Dziś odbyła się pierwsza sprawa i sędzia zadecydował o ponownym zbadaniu licznika na politechnice w Toruniu jestem pewien iż nic nie było robione dlatego chcę złożyć wniosek o zbadanie obudowy pod względem namagnesowania .Proszę wszystkich o poradę szczególnie pozdrawiam " ita ". A może ktoś słyszał o badaniach na tej uczelni ?.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2009 12:10   

Powrót do góry

krecik550
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: częstochowa

Post#2 05 Paź 2009 12:20   

Re: strasznie wysokie rachunki za prad

Nie słyszałem o badaniu na tej uczelni lecz jesli masz "miłych" sąsiadów i któryś z nich przyłożył ci do licznika magnes neodymowy bądź jak śliniejszy, a nie masz dowodów na to że to nie ty to będzie na Ciebie i będziesz musiał pokryć te badania licznika koszty założenia licznika, i jeszcze elektrownia sobie doliczy za straty. Raczej sam od siebie to licznik się tak nie rozmagnesował. Pozdr
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2009 12:20   

Powrót do góry

ortel
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 05 Paź 2009 12:33   

licznik mam założony od ośmiu lat stale rachunki były wysokie na równym poziomie stąd moja reklamacja,i ani ja ani sąsiad nic nie robili dzięki za informację
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2009 12:33   

Powrót do góry

cirrostrato
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#4 05 Paź 2009 15:20   

Z wysokością rachunków nie dyskutuję ale...ostatnio starszy syn wyprowadził się do ,,miłości" i jego pokój stoi pusty, zabrał kolumny, wzmacniacz ,komputer (włączony na stałe) i inne prądożerne zabawki, mam zapisy zużycia prądu w chałupie z kilku lat i widzę,że teraz z opłatami będzie lżej, nie wiedziałem ,że ,,młody" tyle prądu ciągnął...
Powrót do góry

petarda0
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Gdańsk, dwa rzuty beretem od Neptuna

Post#5 05 Paź 2009 22:36   

Hmm, nie jesteś jedynym żyjącym w błogiej nieświadomości co do prądożerności urządzeń, większość rodziców nie ma pojęcia ile ciągną prądu "wypasione" komputery ich dzieci, na stronach sklepów trudno znaleźć informację ile pobiera dany model grafiki, sam doznałem małego szoku jak podłączyłem swój kombajn przez licznik i wyszło że pobiera 1kWh na niecałe 4 godziny pracy i to przy małym obciążeniu.
GeForce 8800GT ciągnie jak małe żelazko, a pralka na podwójne pranie tylko 0.9 kWh :D szybko rozejrzałem się za laptopem.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> strasznie wysokie rachunki za prad
Strona 1 z 1