X

strasznie wysokie rachunki za prad

ortel 05 Oct 2009 12:10
  • #1 05 Oct 2009 12:10
    ortel
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    witam
    proszę wszystkich o informację czy jest możliwe namagnesowanie obudowy licznika oczywiście metalowej od wewnętrznego pola magnetycznego.Problem polega na tym iż jak większość użytkowników forum mają problemy z Z.E . również i Ja .W pierwszym badaniu licznika przez P.A.F.A.L. wyszło 26% i wnioski oczywiście magnes. Dziś odbyła się pierwsza sprawa i sędzia zadecydował o ponownym zbadaniu licznika na politechnice w Toruniu jestem pewien iż nic nie było robione dlatego chcę złożyć wniosek o zbadanie obudowy pod względem namagnesowania .Proszę wszystkich o poradę szczególnie pozdrawiam " ita ". A może ktoś słyszał o badaniach na tej uczelni ?.
  • #2 05 Oct 2009 12:20
    krecik550
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Nie słyszałem o badaniu na tej uczelni lecz jesli masz "miłych" sąsiadów i któryś z nich przyłożył ci do licznika magnes neodymowy bądź jak śliniejszy, a nie masz dowodów na to że to nie ty to będzie na Ciebie i będziesz musiał pokryć te badania licznika koszty założenia licznika, i jeszcze elektrownia sobie doliczy za straty. Raczej sam od siebie to licznik się tak nie rozmagnesował. Pozdr
  • #3 05 Oct 2009 12:33
    ortel
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    licznik mam założony od ośmiu lat stale rachunki były wysokie na równym poziomie stąd moja reklamacja,i ani ja ani sąsiad nic nie robili dzięki za informację
  • #4 05 Oct 2009 15:20
    cirrostrato
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Z wysokością rachunków nie dyskutuję ale...ostatnio starszy syn wyprowadził się do ,,miłości" i jego pokój stoi pusty, zabrał kolumny, wzmacniacz ,komputer (włączony na stałe) i inne prądożerne zabawki, mam zapisy zużycia prądu w chałupie z kilku lat i widzę,że teraz z opłatami będzie lżej, nie wiedziałem ,że ,,młody" tyle prądu ciągnął...
  • #5 05 Oct 2009 22:36
    petarda0
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Hmm, nie jesteś jedynym żyjącym w błogiej nieświadomości co do prądożerności urządzeń, większość rodziców nie ma pojęcia ile ciągną prądu "wypasione" komputery ich dzieci, na stronach sklepów trudno znaleźć informację ile pobiera dany model grafiki, sam doznałem małego szoku jak podłączyłem swój kombajn przez licznik i wyszło że pobiera 1kWh na niecałe 4 godziny pracy i to przy małym obciążeniu.
    GeForce 8800GT ciągnie jak małe żelazko, a pralka na podwójne pranie tylko 0.9 kWh :D szybko rozejrzałem się za laptopem.
  Search 4 million + Products
Browse Products