X

Audi A4 1.8 20V 97r przepustnica

06 Oct 2009 22:29 ELele5
  • #1 06 Oct 2009 22:29
    ele5
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Po wymianie i umyciu przepustnicy wywala mi błąd 17967 - Throttle Valve Control part (J338): Fault in basic settings. Przepustnica stara została uszkodzona mechanicznie przez jakiegos "fachowca" Więc zakupiłem używkę zrobiłem jak wyżej napisałem i wrzuciłem do auta. Po wejsciu w nastawy podstawowe i kanał 98 nie startuje adaptacja! A po przejściu w tym samym kanale ale w blokach pomiarowych w oknie przepustnica widnieje Error. Co jest nie tak? Dodam że miałem możliwośc odpalenia tego auta z którego wymontowałem tę używkę i pracowało idealnie. W moim aucie również bez zarzutów z wyjątkiem tego błędu którego nie mogę wykasować noi i co się z tym wiąże wykonać prawidłowej adaptacji.
  • #2 07 Oct 2009 00:37
    mars212
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Sprawdz instalację , być może masz przerwę ... nie będzie sterowany serwomotor - nie zaadoptujesz przepustnicy, poza tym miałeś spełnione wszystkie warunki adaptacji? :)
  • #3 07 Oct 2009 08:34
    ele5
    Level 26  
    Topic author Helpful post? (0)
    jak by była przerwa to bym miał chyba komunikat przerwa lub zwarcie do masy. A warunkiem podstawowym adaptacji jest Brak Błędów a ja niestety posiadam ten stały jeden błąd który powraca po kasowaniu
  • #4 07 Oct 2009 08:49
    fil2006
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    wyłącz sterownik z napięcia ,podlącz i uruchom silnik podgrzej do 90 stopni ,sprawdz błąd jak sporadyk to wykasuj i jesli obroty ok to olej nastawy ,w tych starszych w niektorych modelach były problemy ze sterownikami ,teraz robiłem golfa 3 1997 ,to samo ,zmieniłem sterownik marelli na boscha bo taki miałem i chodzi ok z 1,4 silnika ,nastawow nie da sie zrobić ale jak wypinam z napięcia i podłączam ponownie ,podgrzeje motor to jest sporadyczny sam się adoptuje wykasowałem błą i nie wraca ,obroty ok.

Dodano po 2 [minuty]:

jak byś chciał to naprawić tak jak się należy to naprawa przekroczy wartość tego auta ,a wszystkie czy większość sterowników używek z tych roczników ma ten sam problem ,to śmieci z europy no chyba że ktoś to naprawia .
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products