X

Jakie kable do kina domowego.

08 Oct 2009 08:22 KEkeern
  • #1 08 Oct 2009 08:22
    keern
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam, muszę zakupić i położyć kable głośnikowe do kina domowego przed tynkami i mam problem jakie kable zakupić? W obecnej chwili nie posiadam jeszcze ani głośników anie amplitunera. Prawdopodobnie zakupię amplituner Denon AVR-1909 co do głośników to jeszcze nie wiem. Dodam, że zależy mi na rozwiązaniu ekonomicznym.
    Proszę o pomoc w doborze przewodów głośnikowych
  • #2 08 Oct 2009 08:56
    Tomq
    Level 38  
  • #3 08 Oct 2009 09:00
    Removed
    Helpful post? (0)
    Godne polecenia są kable Alpharda seria Da Vinci sam takich używam. Jeśli cena nie wydaje się za duża to polecam: numer 765279978, numer 759322990, numer 770964903.
  • #4 08 Oct 2009 09:50
    Arkadyo
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    O przewodach do audio to można niezły esej napisać i opinie na sieci znajdziesz skrajnie różne - Ilu userów tyle zdań :P.
    W Twoim przypadku nie wiem czy jest sens dogłębnie sobie zawaracać głowę tematem. Zestaw głosników pewnie będzie porównywalny klasowo z tym ampli denona i jak na mój gust do zastosowań w kinie domowym różnicy pomiędzy niewielkim przekrojem (nawet 1mm) gównianego kabla sieci elektrycznej a dobrym kablem ofc o właściwym przekroju (zaleca się coś koło 2,5mm) nie będzie chyba żadnej. Do muzyki ampli tej klasy i porównywalne mu głośniki to... no wiesz... w cenie tego ampli to jako taki nowy wzmacniacz stereo można kupić.
    Także moim zdaniem nie ma co sie pchać w jakieś wypasione przewody bo i tak tego nie usłyszysz a sporo metrów potrzebujesz i nawet przy podstawowym przewodzie do zastosowań audio takim najproszym przewodzie do głośników oznaczonym kolorem i wykonanym z żyłek miedzi ofc o przekroju 2,5 mm w cenie około 3,50-4 zł/metr wyjdzie Ci duża kwota. Dlatego najlepiej jakbyś gdzieś załatwił próbki o kilku przekrojach przewodów głośnikowych i przesłuchał. Poprostu sprawdzić czy usłyszysz różnicę pomiedzy np 1 mm a optymalnym w audio 2,5mm na konkretnym zestawie bo inaczej to zgaduj zgadula a przy ilości metrów jakie potrzebujesz do zestawu kd to może wyjść znaczna kwota.
  • #5 08 Oct 2009 10:32
    krzysztofh
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Zgadzam się w całej rozciągłości z Arkadyo.
    Sam mam kino domowe oparte na H&K AVR255, do tego kolumny Canton GLE - siedem głośników.
    Położyłem kable do backsurround i surround kable 2x1,5mm2, a do centralnego i frontów 2x2,5mm2.
    Słucham w domu jednorodzinnym, ale i tak moc ograniczam do rozsądnej wielkości aby jeszcze parę lat cieszyć się swoim słuchem.
    Nie widzę potrzeby inwestowania w kable HQ dla samego ich posiadania.
    Można oczywiście wydać na te kable z 20tys zł, ale czy warto?
  • #6 08 Oct 2009 14:58
    keern
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Dzięki za rady, nie chcę się niepotrzebnie pchać w koszty tym bardziej, że nie jestem audiofilem i różnicy między ekstra kablami a dobrymi kablami na pewno nie wychwycę. Chodzi mi tylko, żeby nie kupić jakiś całkiem badziewnych kabli bo jestem laikiem w tym temacie.
    Co do głośników to będzie jakiś zestaw do kina domowego.
  • #7 08 Oct 2009 19:14
    Exciter
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    mam Technicsa SA-DX950 (dosc stary juz) do niego kolumny niezbyt wygorowane ... L+P Technics (no niestety powalily Tonsile przy odsluchu) na central + LR RR mam Sony (w drewnie normalne stojace kolumny) .. i podlaczylem to wszystko zwyklym plaskim dwuzylowym kablem elektrycznym... i gra slicznie :)
  • #8 08 Oct 2009 19:21
    IRENEUSZ GT
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Polecam kabelki firmy PROCAB LS 15 lub PROCAB LS 25 można je nabyć www.onstage.pl
    W stosunku cena do jakości nie mają sobie równych.
  • #9 08 Oct 2009 19:54
    DjMapet
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Hmm. Kabel za 7,50/mb pod tynk? czy to nie aby przerost formy nad treścią?
    Przecież nie będzie to 6x300W RMS. 1,5mm² w zupełności wystarczy. Nawet - jak pisze Exciter - elektryczny.
    Kup taki, na jaki pozwala twój portfel.

Pozdrawiam.
  • #10 19 Aug 2014 19:59
    siara1984
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam mam takie pytanko który kabel lepszy?
    Van Den Hul CS 122 Hybrid
    czy BM 400 T Real Cable
    Z góry dziękuje za szybką podpowiedź

Regulamin pkt 3.1.19.
    3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.
    [SP5ANJ]
  • #11 19 Aug 2014 22:04
    398216
    Removed  
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products