Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Piec kaflowy - czy może byc brykiet.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Piec kaflowy - czy może byc brykiet.
Autor
Wiadomość
simon_k86
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Częśtochowa

Post#1 Post autora tematu 08 Paź 2009 16:22   

Piec kaflowy - czy może byc brykiet.

Witam Serdecznie,

Stoję przed zakupem opału na zime i mam pytanie do tych co troszke się znają na rzeczy.
Pale piecem kaflowym, węgiel przyznam, że jest drogi i męczący ( wiadra szufle itp)
Dlatego zastanawiam się nad zakupieniem brykietu węglowego w workach.
Myślałem o czymś takim.

Moderowano przez skryn:
Link do aukcji usunąłem.

Bardzo proszę o informację czy taki brykiet nadaje się do pieca kaflowego - jaks długo się spala itp.

Bardzo dziękuję za pomoc.
sk
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Paź 2009 16:22   

Powrót do góry

kaczmarj
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opoczno

Post#2 08 Paź 2009 16:48   

Re: Piec kaflowy - czy może byc brykiet.

Osobiście nie polecam brykietu. Nie wiadomo jak dużo smoły powstanie z niego. Wynika to ze składu brykietu ( nie koniecznie sam węgiel w nim jest). Dodatkowo po rozgrzaniu rozsypuje się, a w piecu kaflowym nie o to chodzi.
Powrót do góry

niutat
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Biłgoraj

Post#3 08 Paź 2009 17:23   

Witam, też nie polecam, tak jak pisze kaczmarj brykiet się rozsypuje i nie spalony wypada przez ruszt.
Powrót do góry

simon_k86
Poziom 4
Poziom 4

Post#4 Post autora tematu 08 Paź 2009 17:43   

Nawet jak piszą, że jest bardzo mocno sprasowany??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Paź 2009 17:43   

Powrót do góry

niutat
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Biłgoraj

Post#5 08 Paź 2009 18:09   

Nie wiem jaki ja miałem ale się rozsypywał.
Powrót do góry

kaczmarj
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opoczno

Post#6 08 Paź 2009 22:18   

Siła prasowania nic nie daje jak dostanie temperatury.
Powrót do góry

simon_k86
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 Post autora tematu 09 Paź 2009 16:23   

kurcze teraz to już nie wiem... różnica w cenie wyjdzie jakies 150 zł... ale co lepsze?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Paź 2009 16:23   

Powrót do góry

Akrzy74
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Wielkopolska

Post#8 09 Paź 2009 16:31   

A nie możesz kupić np 50 kg. i sam sprawdzić?
Powrót do góry

simon_k86
Poziom 4
Poziom 4

Post#9 Post autora tematu 09 Paź 2009 16:58   

Niby mogę, ale mieszkam w cze-wie, a najblizej znalazlem w zabrzu. :(

Mógłbym kupic jak jade na studia do sosnowca. Ale wolałem zapytac jakie ludzie maja doświadczenia z brykietem.
Powrót do góry

mse
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Węgrów

Post#10 09 Paź 2009 19:29   

Niestety do pieca nie polecam żadnego węgla, a przynajmniej ja takiego nie znalazłem co by się nadawał do ciągłego palenia. Stwierdzam to po ubiegłej zimie i czyszczeniu pieca z sadzy co 1.5 miesiąca. Chciałem polepszyć ( ojczulek mnie ostrzegał i kloł jak czyścił ), a pogorszyłem. Do pieca polecam drewno. Węgla dorzucam tylko w ostateczności przy dużych mrozach. Tak do -10 wystarcza u mnie przepalić raz na dobę ( dom drewniany z 1936r nie ocieplany dodatkowo, ogrzewa dwa pokoje jakieś 25m2 ).
Powrót do góry

simon_k86
Poziom 4
Poziom 4

Post#11 Post autora tematu 09 Paź 2009 22:08   

ale mówisz o piecu kaflowym.
Przecież piece kaflowe zostały tak zaprojektowane aby palić w nich węglem a nie drzewem.
Powrót do góry

Jerzykowski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Czadrów, Kamienna Góra

Post#12 09 Paź 2009 22:58   

mse napisał:
Niestety do pieca nie polecam żadnego węgla, a przynajmniej ja takiego nie znalazłem co by się nadawał do ciągłego palenia. Stwierdzam to po ubiegłej zimie i czyszczeniu pieca z sadzy co 1.5 miesiąca. Chciałem polepszyć ( ojczulek mnie ostrzegał i kloł jak czyścił ), a pogorszyłem. Do pieca polecam drewno. Węgla dorzucam tylko w ostateczności przy dużych mrozach. Tak do -10 wystarcza u mnie przepalić raz na dobę ( dom drewniany z 1936r nie ocieplany dodatkowo, ogrzewa dwa pokoje jakieś 25m2 ).
A od palenia drzewem nie robi ci się smoła? Chociaż przyznam się że kiedyś jak moi nieżyjący już dziadkowie palili w piecu kaflowym drewnem, to nie przypominam sobie żeby komin czy też piec był zasmołowany. Była tylko łatwa do wyczyszczenia sadza. A teraz jak pale w kotle CO to w palenisku i kominie pojawia się dużo smoły, a nie pale mokrym drewnem tylko suchym. temperature też utrzymuje w granicach 70°C.
Powrót do góry

mse
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Węgrów

Post#13 10 Paź 2009 19:59   

simon_k86 tak o kaflowym.

Jerzykowski jak piszesz tak jest. Zostaje tylko troszkę łatwej do wyczyszczenia sadzy i w takiej ilości że wystarczy piec wyczyścić raz do roku. Co do smoły to zależy jakim drewnem palisz. Tak jak do kominków polecam drewno drzew liściastych. Proszę także pamiętać że w przypadku palenia drewnem stosujemy inną technikę palenia, mało powietrza bo wszystko szybko się spali i piec nie zdąży się nagrzać. Tak samo jest w piecach CO ( uczyłem palić sąsiada bo nakupił drewna ( dla oszczędności ) i żalił się że idzie jak diabli, a w domu zimno )
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Paź 2009 19:59   

Powrót do góry

m.kowalski
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Poznan

Post#14 20 Lut 2013 13:42   

Prosze o pomoc
wiem, że wszędzie jest sporo informacji na ten temat...
ale są one sprzeczne w pewnych punktach zwłaszcza w kwestii zamykania drzwiczek.
Może napisze jak ja to robię i chętnie posłucham krytycznych uwag jeśli coś nie tak...
będę naprawde wdzieczny bo od dłuzszego czasu nie moge poradzic sobie z tematem.
Poki co palilem brykietem wegla w ten sposob ze wrzucalem do srodka papier, troche drewienek i troche brykietu. Zapalalem i zamykalem tylko wewnetrzne gorne drzwiczki. Gorne zewnetrze i dolne byly otwarte na oscież. W przeciagu 2 h dorzucałem 2-3 razy brykietu. Nastepnie zostawilem to wszystko z otwartymi gornymi zewnetrzynmi i dolnymi drzwiczkami i to sie palilo( około 3h). Jak widzialem ze płomien powoli gasnie i zostaje tylko czerwony zar zamykalem szczelnie gorne drzwiczki. Dolne zostawiałem jeszcze na 10 min i tez je domykałem. Z tym ze tego zaru to niewiele bo brykiet peka i spada do popielnika.
Chciałem zapytać gdzie popełniam błąd? Piec jest cieply a w domu zimno.

Wiem, ze lepszy jest wegiel kamienny ale nie mam gdzie skladowac. Od przyszleg tygodnia bede mial juz wegiel kamienny. Czy powinienem postępowac tak samo jak z brykietem?
Wszyscy sie koncentruja kiedy zamknac gorne drzwiczki a co z dolnymi?
Powrót do góry

Zbigniew Rusek
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Kraków

Post#15 20 Lut 2013 14:44   

Myślę, że także można palić w piecu kaflowym koksem. Piec się od tego nie zepsuje a koks ma wysoką wartość opałową.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Piec kaflowy - czy może byc brykiet.
Strona 1 z 1