Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Audi A6 C5 2.4 falowanie obrotów na rozgrzanym

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Audi A6 C5 2.4 falowanie obrotów na rozgrzanym
Autor
Wiadomość
fassi1
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: kępno

Post#1 Post autora tematu 08 Paź 2009 23:07   

Audi A6 C5 2.4 falowanie obrotów na rozgrzanym

Problem polega na falowaniu obrotów przy rozgrzanym silniku jak parkując zazwyczaj zmieniam pomiędzy D i R i przy tym na dodatek czasem szybciej operując kierownicą, więc przy zmianach obciążeń. Jak auto nie jest jeszcze bardzo dobrze rozgrzane to się to nie dzieje. Miałem wcześniej dysze 2.2 i wymieniłem je na 2.4. Kombinuję jak mogę bo mnie to strasznie wkurza bo poza tym jednym problemem auto chodzi super a po zamianie dysz na 2.4 czuję że oddycha większą piersią. 2 tyg temu czyściłem magici ale na drugi dzień po czyszczeniu nawet się to działo więc to nie była przyczyna a brudne były.
Układ zapłonowy mam nowy, przepustnica czyszczona, mapy elegancko się schodzą (ustawiane według vaga), ciśnienie gazu w momencie gdy się to dzieje nie wacha się jakoś drastycznie. Co zauważyłem to jak zaczyna falować to kropka pokazująca punkty mapy spada dość dobrze w dół więc jakby w momencie falowania miał za bogato (na benzynie kropka tak się nie zachowuje).
Sam już nie wiem co jest grane z tą instalką, czy Zenit się grzeje i mu odwala, czy map sensor wariuje od temperatury? Wiem że Zenit to żadna rewelka ale są tacy na tym forum co go w miarę ogarnęli i nie narzekają więc nie wiem czy tak na prawdę jest to wina Zenita, którego mam nówkę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Paź 2009 23:07   

Powrót do góry

fisto
Poziom 16
Poziom 16

Post#2 10 Paź 2009 22:13   

Re: Audi A6 C5 2.4 falowanie obrotów na rozgrzanym

Napisz jaka instalacja reduktor dysze wtryski wiek przebieg.

Sugestia- wtryskiwacze leją lub za duże dysze, zła kalibracja wtrysków
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Paź 2009 22:13   

Powrót do góry

fassi1
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 11 Paź 2009 12:13   

Reduktor i wtryski mam praktycznie nowe bo kupowałem na wiosnę. Reduktor Scorpion GT, wtryski Magic jet dysze 2.4 (miałem 2.2 wcześniej i to samo). Elektronika Zenit w nowej obudowie (wcześniej miałem w starej obudowie ale w sierpniu wymieniłem na tego w nowej obudowie).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Paź 2009 12:13   

Powrót do góry

fisto
Poziom 16
Poziom 16

Post#4 12 Paź 2009 22:11   

hmm znawco zenita nie jestem. Jeszcze jedno co do głowy mi przychodzi to źle nawiercone krućce.A jakie masz ciśnienie na reduktorze przy dyszach 2.4?
Powrót do góry

fassi1
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 Post autora tematu 12 Paź 2009 23:17   

Ciśnienie przy rozgrzanym to 1.15. Poza tym wkurzającym falowaniem od czasu do czasu auto chodzi dobrze.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Audi A6 C5 2.4 falowanie obrotów na rozgrzanym
Strona 1 z 1