X
  • #1 10 Oct 2009 14:50
    ka1
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Skąd wziąć dysk do sformatowania i partycjowania koledze systemu viste w laptopie? Proszę o pomoc.
  • #2 10 Oct 2009 15:49
    any56
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Propnuję skorzystać z BartPE.
    To bootowalna płyta z systemem operacyjnym XP i wieloma narzędziami.
  • #3 10 Oct 2009 16:18
    ka1
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Proszę o dokładniejsze określenie w jaki sposób.
  • #4 10 Oct 2009 16:55
    smoq35
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Pytanie logicznie bez sensu. Partycjonuje się dysk, nie system, a do partycjonowania służy program, a nie dysk.

- Jeżeli jest tam już system:
    - odpal jakiś livecd z linuksem [np knoppix 6.1] i qtparted w konsoli root'a

- Jeżeli systemu nie ma:
    - zrób to podczas instalacji

Rozróżnienie wprowadzam, ponieważ z Twojego pytania nie wynika, czy system jest czy ma dopiero być.
    Pamiętaj też, że Vista zazwyczaj ma swoją ukrytą partycję recovery.
  • #5 10 Oct 2009 17:26
    ka1
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Kolega zainstalował system vista bo kupił laptop bez systemu. Ponieważ ja formatuje komputery a Laptopów nie robię wic prosiłem o podpowiedź jak sformatować viste.
  • #6 10 Oct 2009 17:30
    smoq35
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Wybacz, ale ...

Po pierwsze - styl Twojej wypowiedzi sugeruje niski poziom wiedzy w temacie, chociażby dlatego , że:

Po drugie - opisałem metodę wyżej, a Ty tego nie zauważyłeś
  • #7 10 Oct 2009 17:37
    mat_ed
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Quote:
    ...Ponieważ ja formatuje komputery a Laptopów nie robię wic prosiłem o podpowiedź jak sformatować viste.

Procedura instalacji systemu - w tym proces formatowania - jest podobna jak w Windows XP. Nie ma tu większego znaczenia czy laptop czy komputer stacjonarny.
    Opisów w sieci jest sporo, wystarczy wpisać w Google "instalacja Windows Vista" i poczytać. Regulamin p. 8.1, 16.
  Search 4 million + Products
Browse Products