Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Termometr bezprzewodowy do pieca CO

mailo987 12 Paź 2009 13:42
  • #1 12 Paź 2009 13:42
    mailo987
    Poziom 9  

Witam.
    Szukam termometru bezprzewodowego, który wskazywałby mi temperaturę na piecu bez schodzenia do piwnicy.
    Dosyć już mam biegania co 15 minut i sprawdzania czy mi się woda w CO nie gotuje lub nie przygasa w piecu. Szukałem na allegro,ale tam raczej nie ma nic co by się nadawało do zastosowania. Najlepiej jak by była możliwość ustawiania alarmu temp.

Może ktoś podpowie gdzie i co szukać, bądź widział jakieś gotowe rozwiązanie?

• #2 12 Paź 2009 15:02
    elnino2
    Poziom 1  

sterownik pompy obiegowej co delta100 posiada dodatkowy wyswietlacz plus 10 m kabla
    mozna to zamontowac w pokoju i sprawa załatwiona

• #3 12 Paź 2009 15:15
    sysio10
    Poziom 15  

czy wybrałeś opcje szukaj elektrody
    słowa: termometr bezprzewodowy

ja otrzymałem 21 wyników

pytanie drugie - chcesz go zrobić samodzielnie i potrzebujesz pomocy w realizacji?

• #4 12 Paź 2009 17:02
    mailo987
    Poziom 9  

Tak przeszukałem elektrode żaden nie przypadł mi do gustu ponieważ chodzi mi o gotowe bezprzewodowe urządzenie, dodatkowo zakres pomiaru max nie może być mniejszy jak 100 st.C oraz żeby była możliwość ustawienia alarmowania w przypadku za niskiej temp lub za wysokiej.
    Zaletą byłoby zasilanie bateryjne aby w przypadku zaniku nap sieciowego miałbym odczyt temp na piecu.

• #5 12 Paź 2009 22:28
    sysio10
    Poziom 15  

Podaj dodatkowe informacje:
    1. zakres temperatur min i max (chodzi o poziom alarmowy) oraz dokładność temperatury
    od tego zależy wybór czujnika
    2. umiejscowienie pomiaru temperatury
    3. informacje o pomieszczeniu z piecem i odległość od punktu sygnalizacji
    to określi rodzaj transmisji (nadajnik odbiornik 433 MHz, bluetooth, podczerwień)
    czy musi być transmisja bezprzewodowa
    4. rodzaj sygnalizacji alarmowej (syrena, sygnalizacja optyczna, SMS, itp)

Podaj dlaczego masz problemy z piecem, może jest inne rozwiązanie (koledze wystarczył ups podpięty pod elektronikę pieca), szczegóły jaki cel chcesz osiągnąć (może sygnalizacja nie jest najlepszym pomysłem).

Jaką kasę chcesz w to włożyć (najprostszy czujnik w układzie przewodowym zamiast bezprzewodowego może się zamknąć w kilkunastu zł, przy dużej precyzji i transmisji bezprzewodowej może sięgnąć kilku setek).

I najważniejsze:
    - szukasz rozwiązania które jest już na rynku w celu zakupu
    - szukasz pomysłu jak to zrealizować samodzielnie
    - szukasz kogoś kto Ci pomoże w realizacji (tzn zrobi układ za Ciebie)

pozdrawiam
    Sylwek

• #6 14 Sty 2010 10:34
    Lezsek
    Poziom 10  

Witam.
    Zakupiłem wczoraj piec i potrzebowałbym informacji tak jak Pan o tym jaka temperatura aktualanie jest na piecu i czy muszę już zejść na dół aby dołożyć do niego. Chciałbym aby ta informacja była przedstawiona nie tyle na dużym wyświatlaczu ale żeby coś zabrzęczało (może też się zapalić jakaś dioda).
    Interesowałoby mnie aby ten odbiornik był jeśli to możliwe zasilany z baterii. Jeżli to możliwe, aby można podłączyć do czujnika dwa odbiorniki.

Proszę o odpowiedź.

• #7 21 Sty 2010 18:55
    sysio10
    Poziom 15  

Podaj szczegóły dotyczące odległości pieca od punku odbiorczego
    umiejscowienie, rodzaj ścian itp
    Bezprzewodowo może oznaczać 3 metry lub 5 kilometrów, co innego transmisja bezprzewodowa w schronie przeciwatomowym a co innego w domku fińskim.

• #8 25 Sty 2010 14:59
    k750i
    Poziom 17  

Witam!
    Jeżeli chodzi o "zdalny odczyt" parametrów sterownika znajdującego się w kotłowni to proponuje sterownik firmy nestor electronic ver. 3.0. Ma ona taka fajną funkcje jak zdalny lcd . Wszystkie parametry ustawiamy sobie w kotłowni na częsci sterującej do tego po kablu rs232 (nawet do 100m skrętka komputerowa)mamy dodatkowy lcd .
    Sterownik ten jest raczej dla majsterowiczów bo trzeba sobie do niego samemu zrobic obudowę i podłączyc wszystko.

Żeby go znaleźć wystarczy w google wpisać nestor electronic i znajdziecie :)
    Pozdrawiam
    k750i

• #9 04 Lis 2011 09:07
    Mateusz2012
    Poziom 8  

WSTĘP
    Chciałbym odświeżyć temat z małą zmianą: interesuje mnie niedrogi termometr 'przewodowy'. Sezon grzewczy się rozpoczął. Mam kotłownię, a w niej sterownik Tatarek RT-02 B ANETA. Nie chcę kupować gotowego termostatu pokojowego z wyświetlaczem.
    PROBLEM 1.
    Szukam elektronicznego termometru przewodowego z wyświetlaczem LED 7 segmentowym z 3 cyframi z dokładnością do 1 st. C, który wskazywałby mi w pokoju temperaturę na piecu bez schodzenia do piwnicy. Czujnik temperatury przykleję do rury z gorącą wodą wychodzącą z pieca.
    Chciałbym wykonać samodzielnie taki układ. Opcją jest brzęczyk jeśli temp. spadnie poniżej 35 lub wzrośnie powyżej 80 st. C.

PROBLEM 2.
    Zastanawiałem się także na podłączeniu w wyżej wymienionym sterowniku do jego wyświetlacza 15 m przewodów, na których końcu będzie mój wyświetlacz. Ale nie wiem, czy to zadziała.

Pozdrawiam
    Proszę o pomoc

• #10 12 Lut 2012 08:25
    nomoz
    Poziom 8  

witam
    Również szukam termometru bezprzewodowego, mam kotłownie w piwnicy i często trzeba biegać aby sprawdzić temperaturę mam miarownik ciągu ale urządzenie podające temp. pieca bardzo by mi ułatwił życie.
    Myślałem o wykorzystaniu stacji pogodowej ale tam jest zbyt mały zakres temp.
    Czy są takie urządzenia gotowe jesli nie to zleciłbym budowe takiej zabawki.
    Pozdrawiam

• #12 13 Lut 2012 09:25
    nomoz
    Poziom 8  

Witam
    Sterownik to ja posiadam i miarkownik również ale chcę znać temperaturę pieca bez schodzenia do piwnicy. Dlatego zlece wykonanie takiego termometru bezprzewodowego bądz też adoptowanie jakiejś stacji pogodowej może wtedy będzie mało przeróbek a i funkcji wiecej ( np alarm przy wysokiej temp)

• #13 22 Gru 2012 23:18
    Absyda123
    Poziom 1  

Odswiezam temat,czy ktoś potrafi mi polecić jakiś termometr który spowoduje ze nie będę musiał latać co godzinę do piwnicy by poznać temperaturę pracy kotla na węgiel ?

• #14 29 Sty 2013 21:08
    Harry1982
    Poziom 2  

Witam,
    ja przyczepiłem do kaloryfera idącego w pokoju, w którym najczęściej przebywam, cyfrowy termometr wew/zew a dokładniej to jego czujkę zewnętrzną, błąd pomiarowy wynosi ok 4st.C. Dzięki temu, że wyświetla w dziesiątkach stopni, wiem czy aktualnie temperatura spada czy rośnie no i nie muszę latać co chwila do kotłowni. Rozwiązanie to jest dość proste i tanie bo to wydatek rzędu 9zł.

Pozdrawiam
    Harry

• #15 10 Lut 2013 10:05
    Jasiet
    Poziom 9  

Ja używam prostego, niezbyt dokładnego,ale skutecznego rozwiązania.Kupiłem kiedyś w kauflandzie w wyprzedaży stację pogodową bezprzewodową. Czujnik temperatury przykleiłem taśmą klejącą:) do rury wychodzącej pieca.Na bazie ustawiłem metodą prób i błędów temperaturę alarmu. W praktyce wygląda to tak,że mam alarm na bazie ustawiony na 48 st.,baza zaczyna piszcześ i lece na dół do kotłowni zamykać piec.Na piecu naprawdę jest około 70-80 st..Stosuję tą bazę już ze 3 lata i jak narazie nie zagotowałem wody. Na bazie można też ustawić alarm na dolną granicę temperatury,co może być przydatne do podkładania,ale tego nie używam. Koszt stacji pogodowej nie jest wysoki,w moim przypadku było to około 30 pln i dwa razy w sezonie dwie baterie aaa na czujce przy piecu, w bazie od nowości nie wymieniałem i ciągle działają.

• #16 31 Sie 2013 11:28
    mietek.r
    Poziom 17  

Korzystam z tego samego sposobu z tą różnicą że zmieniłem termistor - wyświetlana temperatura jest o 20 niższa niż faktyczna (orginalny mierzył do 70) ustawiając alarmy muszę uwzględnić tą różnicę i tak ustawienie alarmu na 70 oznacza ustawienie temp. na 90

• #17 27 Wrz 2013 11:56
    1518445
    Usunięty  
  • #19 30 Paź 2014 12:53
    1518445
    Usunięty  
  • #20 30 Paź 2014 15:10
    pablolinda
    Poziom 15  

A ktoś inny wie czy długość kabla ma wpływ na odczyty temperatury a raczej zmiana tej dłudoście na wiekszą tak z 10m?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty