Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

wymiana oleju w automacie opel vectra c

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> wymiana oleju w automacie opel vectra c
Autor
Wiadomość
Robert SI
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: lipno

Post#1 Post autora tematu 14 Paź 2009 20:32   

wymiana oleju w automacie opel vectra c

Witam wszystkich, mam pytanie czy wie ktos jak wymienia sie olej w ASB w vectrze c 2005 rok skrzynia to AF40 .przy wymianie silnika wysuneła sie półoś i olej wyleciał ,ale itak by trzeba było wymienić bo auto ma juz przejechane250 tys.prosze o jakieś podpowiedzi, z góry dziekuje.:cry:
Powrót do góry

romuald-f
Automatyczne skrzynie biegów - SPEC

Miasto: Warmińsko-mazurskie

Post#2 15 Paź 2009 09:42   

Re: wymiana oleju w automacie opel vectra c

Chcąc wymienić olej, należy w dolnej części skrzyni odkręcić korek spustowy (śruba na klucz ? 24). Po spuszczeniu oleju i zakręceniu korka, olej wlewamy przez rurkę miarki oleju. W skrzyniach AW (Aisin Werner) filtra oleju nie zmieniamy, ponieważ jest zabudowany w środku (wymiana podczas naprawy skrzyni). Pańska skrzynka AW 55-50SN. Olej to ATF IID lub ATF III. Skrzynki AW nie wymagają specyficznych oleji.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Paź 2009 09:42   

Powrót do góry

Robert SI
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 15 Paź 2009 20:21   

mam jeszcze jedno pytanko gdzie ta miarka bo znalazłem tylko dość spory plastikowy korek u góry ale bez miarki

Dodano po 2 [minuty]:

a co do filtra to prawda w serwisie opla nie mogli go znaleść

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

co do typu skrzyni to jest napewno AF40(TF-80SC) a nie AF33(AW 55-50SN)
Powrót do góry

romuald-f

Miasto: Warmińsko-mazurskie

Post#4 16 Paź 2009 16:46pomocny post - solucja   

Ooo, to masz sześciobiegową, ale też Aisin Werner. Do spuszczania oleju masz śrubę od spodu skrzyni (?klucz 24?). Do kontroli stanu oleju szukaj też od spodu skrzyni śrubki na imbus 5. Po jej odkręceniu podstaw naczynie np. kuwetkę. Olej wlewaj przez otwór, o którym pisałeś że jest zabezpieczony plastikowym korkiem. Gdy olej zacznie wyciekać przez otwór (śrubka imbus 5), uruchom silnik, ustaw manetkę zmiany biegów na N i dolewaj olej, aż zacznie ponownie wyciekać. Zakręć śrubkę i możesz wyłączyć silnik.
Powrót do góry

Robert SI
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 16 Paź 2009 18:11   

dzieki za pomoc . Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Paź 2009 18:11   

Powrót do góry

Robert SI
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 Post autora tematu 17 Paź 2009 00:57   

niestety niema tam śrub o których pisałeś , jest jedna całkiem od dołu na torksa, i nic wiecej i nie moge znaleść tej kontrolnej srubki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Paź 2009 00:57   

Powrót do góry

rolando13
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Żyrardów

Post#7 07 Lis 2010 19:05   

witaj,

stary temat, ale zapewne jeszcze o tym pamiętasz:)

wymieniłeś ten olej samemu ? możesz to jakoś ogólnie opisać ?

pozdr.
Powrót do góry

Robert SI
Poziom 12
Poziom 12

Post#8 Post autora tematu 21 Lis 2010 20:14   

jest to bardzo proste ,odkrecasz dużą śrubę w dolnej cześci skrzyni, fatwo ja rozpoznać bo w tej śrubie jest jeszcze jedna śrubka na małego imbusa ,zlewasz cały olej , potem wkrecasz śrube uruchamiasz silnik i wykrecasz teraz tą małą śrubkę o której była mowa.Wlewasz tyle oleju (tj, około 4 l).aż zacznie wyciekać dołem,wkrecamy śrubkę i dolewamy 300ml oleju i to cała operacja.filtra sie nie wymienia bo jest wbudowany wewnątrz skrzyni chyba ze robisz remont i masz skrz. rozebraną .to wszystko życze powodzenia. Pozdrawiam
Powrót do góry

wopor
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Bydgoszcz

Post#9 21 Lis 2010 22:21   

Witam, jeszcze podjechać (zrób około 20km) i odczytać techem temp oleju jak za wysoka dolać, powinna wynosić około 90st, powodzenia
Powrót do góry

rolando13
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Żyrardów

Post#10 21 Lis 2010 23:31   

Robert SI napisał:
jest to bardzo proste ,odkrecasz dużą śrubę w dolnej cześci skrzyni, fatwo ja rozpoznać bo w tej śrubie jest jeszcze jedna śrubka na małego imbusa ,zlewasz cały olej , potem wkrecasz śrube uruchamiasz silnik i wykrecasz teraz tą małą śrubkę o której była mowa.Wlewasz tyle oleju (tj, około 4 l).aż zacznie wyciekać dołem,wkrecamy śrubkę i dolewamy 300ml oleju i to cała operacja.filtra sie nie wymienia bo jest wbudowany wewnątrz skrzyni chyba ze robisz remont i masz skrz. rozebraną .to wszystko życze powodzenia. Pozdrawiam

wielkie dzięki za odpowiedź,

mam jedno ale do powyższego:
piszesz, ze wlewać tyle oleju aż zacznie wyciekać, następnie zakręcić śrubkę i dolać 300 ml oleju.
którędy go dolać jeśli ta śrubka jest już wkręcona ?

pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

wopor napisał:
Witam, jeszcze podjechać (zrób około 20km) i odczytać techem temp oleju jak za wysoka dolać, powinna wynosić około 90st, powodzenia

nie mam techa, ale mam OP-COM'a. czy można to tu jakoś sprawdzić ?

pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lis 2010 23:31   

Powrót do góry

wopor
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Bydgoszcz

Post#11 22 Lis 2010 12:25   

Witam, a zobacz czy pokaże temp, nie wiem czy OP-com ma tę funkcje nie pracuje na tym, powodzenia
Powrót do góry

Robert SI
Poziom 12
Poziom 12

Post#12 Post autora tematu 24 Lis 2010 00:28   

śrubka kontrolna jest w tej dużej śrubie na dole a olej wlewamy górą,przy prawej pół osi (czyli od pasażera) jest śruba na gwiazdkowy klucz taki dość spory nie pamietam numeru.można też odpowietrznikiem ale to grozi ułamaniem go nie polecam tej metody ,po wlaniu oleju jak zacznie kapać tam u dołu tą małą śrubką kontrolą to dobrze jest po przerzucać manetka od pozycji P do D i w każdej poczekaj kilka sekund,uzupełnić do ponownego wycieku i zakręcić mała śrubkę do dolać przy temperaturze 20`C 0,47dm3 przy 40`C 0,71dm3. przy 60`C 0,95dm3. przy 80`C 1,18dm3.to by było tyle Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> wymiana oleju w automacie opel vectra c
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.054 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony