Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kupno używanej pralki z Niemiec z allegro lub inne...

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Kupno używanej pralki z Niemiec z allegro lub inne...
Autor
Wiadomość
lilaby
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 17 Paź 2009 11:42   

Kupno używanej pralki z Niemiec z allegro lub inne...

Wiem, że podobne tematy były poruszane na forum. Niemniej jednak chciałabym Was zapytać o zdanie, czy kupno uzywanej pralki z Niemiec np. firmy AEG, czy BOSCH za 350-500 zł (podobno w 100% sprawnej), nie wydaje się być atrakcyjna ofertą. Jakie są za i przeciw? Czy takiej pralce można ufać i czy może ktoś z Was ma doświdczenia z zakupem używanych AGD z Niemiec itp. Czy nasi zachodni sąsiedzi faktycznie pozbywają się pralek/lodówek etc. tak jak uzywanych samochodów? Będę wdzięczna za wszelkie porady.
Powrót do góry

sujka5
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Opole

Post#2 17 Paź 2009 11:46   

Re: Kupno używanej pralki z Niemiec z allegro lub inne...

Nie polecam za bardzo z tego powodu że moze byc problem z dostaniem niektórych czesci.......i wtedy pralka służy do pierwszego zepsucia sie.....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Paź 2009 11:46   

Powrót do góry

lilaby
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 17 Paź 2009 12:57   

Problemy z dostaniem niektórych części... czyli w Polsce nie są dostepne części oryginalne do pralek niemiekich, czy chociażby ich zamienniki?
Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#4 17 Paź 2009 13:12   

sujka5 napisał:
Nie polecam za bardzo z tego powodu że moze byc problem z dostaniem niektórych czesci.......i wtedy pralka służy do pierwszego zepsucia sie.....

Bzdury Pan prawi...
Problemem mogą okazać się tylko niektóre moduły elektroniczne, a w innym przypadku części są bez najmniejszego problemu do dostania.
Ja jestem jak najbardziej za kupnem takiego sprzętu. Pochodzi to trochę (Bosch, AEG, Privileg)
Powrót do góry

MARCIN.SLASK
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Chorzów

Post#5 17 Paź 2009 13:23   

W dzisiejszych pralkach pełno elektroniki i to ona często się uszkadza z różnego powodu. Jak się da naprawić to nie ma problemu, ale jak w Polsce nie dostępna a sprowadzenie to duży koszt - czasem porównywalny z ceną nowego automatu.
Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Post#6 17 Paź 2009 13:26   

MARCIN.SLASK napisał:
W dzisiejszych pralkach pełno elektroniki

Jakie pełno? Jeden moduł, a gdzie reszta innych podzespołów?
Pompa, elektrozawór, grzałka, fartuch, bęben, etc... ?
To też elektronika?
Powrót do góry

MARCIN.SLASK
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Chorzów

Post#7 17 Paź 2009 13:39   

Czasem nie jest jeden a są 3-4 moduły (osobne płytki).

Pisząc "pełno" miałem na myśli, ze można go (moduł) traktować jako najważniejszy element pralki.

Pompa, elektrozawór... to też elementy elektryczne (elektromechaniczne) ale nie są drogie, łatwiej dopasować podobne, zamiennik, nie są tak podatne na uszkodzenia jak moduł pralki.

Wiem, ze coraz częściej są zbiorniki nierozbieralne, ale nie wszystkie firmy to jeszcze stosują.
Powrót do góry

zbyszek59
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: galicja

Post#8 17 Paź 2009 14:35   

Polecam.Jest to sprzęt oryginalny a nie montowany gdzieś tam i przeznaczony dla niezamożnego klienta na wschodzie.Ja mam już trzecią pralkę z importu , przez 11 lat użytkowania drobne usterki a w razie poważnej awarii - następna .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Paź 2009 14:35   

Powrót do góry

dj_marian
Poziom 12
Poziom 12

Post#9 17 Paź 2009 14:41   

Na pewno ważne jest jaka to pralka czy taka do domowego użytku czy "profesjonalna" choć musze powiedzieć, że sprzęt np. miele już na początku daje wrażenie dobrego wykonania (sam mam suszarkę i pralkę od niedawna), chodź to raczej zdanie użytkownika bo nie jestem fachowcem z tej dziedziny.
Powrót do góry

lilaby
Poziom 4
Poziom 4

Post#10 Post autora tematu 17 Paź 2009 18:48   

zbyszek59 napisał:
Polecam.Jest to sprzęt oryginalny a nie montowany gdzieś tam i przeznaczony dla niezamożnego klienta na wschodzie.Ja mam już trzecią pralkę z importu , przez 11 lat użytkowania drobne usterki a w razie poważnej awarii - następna .

To jest konkretny argument za :-) Najbardziej się obawiam, że zaraz po zakupie używanej pralki strzeli mi np. programator i wtedy jestem kilka stów do tyłu. Kwestia, że niemiecki sprzęt jest o wiele lepszej jakości od tego sprzedawanego w Polsce, nie podlega wątpliwości (ale zastanawia mnie to dlaczego tak jest). Ciągle gdzieś jednak kołacze mi się w głowie przysłowie, że "chytry dwa razy traci", dlatego zastanawiam się nad zakupem nowej pralki (raczej AEG) na gwarancji - z możliwością jej przedłużenia nawet do 5 lat za dopłatą, ale jestem tez ograniczona finansowo. Z drugiej strony zakup uzywanej np. 5 letniej pralki AEG typu lavamat za 400 zł jest kuszący...
Potrzebuję pralki do użytku domowego, ładowanej od góry, eksploatowanej średnio 16 h w miesiącu (2-4 prania w tygodniu).
Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Post#11 17 Paź 2009 18:51pomocny post - solucja   

lilaby napisał:
Z drugiej strony zakup uzywanej np. 5 letniej pralki AEG typu lavamat za 400 zł jest kuszący...
Potrzebuję pralki do użytku domowego, ładowanej od góry, eksploatowanej średnio 16 h w miesiącu (2-4 prania w tygodniu).

Obraz więc się zawężył. Nie kupuj Boscha.
AEG w górnowsadach (nie dotyczy nieudanego modelu pralkosuszarki) jest najlepszym produktem po Miele.
Powrót do góry

lilaby
Poziom 4
Poziom 4

Post#12 Post autora tematu 17 Paź 2009 20:13   

skryn napisał:
AEG w górnowsadach (nie dotyczy nieudanego modelu pralkosuszarki) jest najlepszym produktem po Miele.

Raczej decydowałabym się właśnie na AEG to mój faworyt nr 1. Dzięki za opinię. :-) A tak w ogóle to, o co tak naprawdę warto zapytać sprzedającego używane pralki z Niemiec, żeby się nie "naciąć" i wybrać sprzęt, który podziała kilka lat?

zbyszek59 napisał:
Ja mam już trzecią pralkę z importu , przez 11 lat użytkowania drobne usterki... .

Zbyszku...11 lat użytkowania jednej pralki, czy tych trzech razem łącznie?

Czy ktoś orientuje się gdzie są produkowane nowe pralki AEG dostępne w polskich sklepach?
Powrót do góry

Andrzej G
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Bydgoszcz

Post#13 17 Paź 2009 20:28   

skryn napisał:
lilaby napisał:
Z drugiej strony zakup uzywanej np. 5 letniej pralki AEG typu lavamat za 400 zł jest kuszący...

Bosch jest dobry ale ten starszy z płaskim panelem, te ze skośnym faktycznie już tak długo nie chodziły. Na intensywne użytkowanie, w mojej firmie sprzedajemy właśnie te stare Bosche i chodzą bezawaryjnie.
Jak ktoś jest z Bydgoszczy lub okolic to zapraszam do naszego sklepu ze sprzętem używanym z Niemiec, który jest po dokładnym przeglądzie i w pełni sprawny. Kontakt na PW.
Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Post#14 17 Paź 2009 20:30   

lilaby napisał:
tak w ogóle to, o co tak naprawdę warto zapytać sprzedającego używane pralki z Niemiec, żeby się nie "naciąć" i wybrać sprzęt, który podziała kilka lat?

Tak naprawdę o szczerość. Sprzęt AEG z lat 1999 - 2003.
Będzie jak najbardziej OK. I Ci posłuży, bez większych awarii. Zdziwiona jesteś wiekiem sprzętu? Nic bardziej mylnego. Sprzedawca zawsze powie, że ma najwyżej trzy lata... :D
Powodzenia.

PS.
Andrzej G napisał:

Bosch jest dobry ale ten starszy z płaskim panelem, te ze skośnym faktycznie już tak długo nie chodziły. Na intensywne użytkowanie, w mojej firmie sprzedajemy właśnie te stare Bosche i chodzą bezawaryjnie.

Masz moje pełne poparcie.
:D
Powrót do góry

vorlog
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Dąbrowa Tarnowska

Post#15 18 Paź 2009 01:35pomocny post - solucja   

Swego czasu, no, już 10 lat temu... Wprowadzając się do jako-tako wykończonego domu byliśmy prawie bez kasy, z małym dzieckiem, a prać w czymś trzeba było. Kupiłem pralkę MEurotech EW1450 (ponoć włoska podróba Elektroluksa), miała wówczas chyba pięć lat. Poza wymianą łożysk bębna i uszczelniacza (standardowe rozmiary) żadnych problemów. No przetkania rurki hydrostatu (zatkanie spowodowało małą powódź...) nie liczę :) Do dziś chodzi bez zarzutu, a ma co robić :)
Tak więc nie mam urazu na punkcie sprzętu używanego.
Teraz się zastanawiam nad kupnem zmywarki- używki chodzą po 400-600 zł, a nowe trudno spotkać poniżej 1300-1400, i to nie jakieś rewelacyjne marki.
Jak myślicie, co można wybrać, jaką firmę, by można było taki sprzęt jakiś czas poużywać? Rzecz jasna, w grę wchodzą producenci wymieniani w Waszych postach, ale że na zmywarkach się kompletnie nie znam, to nie wiem, jakie funkcje są pożądane najbardziej.
V.
EDIT: O, setny post mi się nasmarował za tych kilka lat z Wami :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Paź 2009 01:35pomocny post - solucja   

Powrót do góry

lilaby
Poziom 4
Poziom 4

Post#16 Post autora tematu 18 Paź 2009 17:07   

Dziekuję wam za wszystkie wypowiedzi. :D Ciągle śledzę temat i ciekawa jestem, co jeszcze napiszecie.
A czy ktos się orientuje, gdzie produkowany jest nowy sprzęt AEG sprzedawany w Polsce? produkcja jest w Niemczech, czy w Polsce na licencji?
Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Post#17 18 Paź 2009 17:42pomocny post - solucja   

lilaby napisał:

A czy ktos się orientuje, gdzie produkowany jest nowy sprzęt AEG sprzedawany w Polsce? produkcja jest w Niemczech, czy w Polsce na licencji?

Fabrykę AEG w Norymberdze zamknięto rok temu. Wystarczy poszukać w necie, dlaczego tak się stało.
Nowa fabryka AEG jest poza Polską.
Dotyczy pralek.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Kupno używanej pralki z Niemiec z allegro lub inne...
Strona 1 z 1